SMF Support > Shqip (Albanian)

S'po instaloj dot asnje portal

<< < (3/5) > >>

cognac:
Provova 3 her se me deshtonte po u instalua po ka nje problem mesa duket. Duhet te bej apply apo jo dhe po e bej dhe me del ky problem me poshte me duket se egziston nje fajl i till tani duhet ta fshi kete qe egziston dhe te instaloj nga fillimi t.p apo jo ?

10.     Execute Modification     ./Themes/default/index.template.php     Test failed

babjusi:

--- Quote from: cognac on April 05, 2008, 10:55:16 AM ---Provova 3 her se me deshtonte po u instalua po ka nje problem mesa duket. Duhet te bej apply apo jo dhe po e bej dhe me del ky problem me poshte me duket se egziston nje fajl i till tani duhet ta fshi kete qe egziston dhe te instaloj nga fillimi t.p apo jo ?

10.     Execute Modification     ./Themes/default/index.template.php     Test failed


--- End quote ---

Instaloje dhe pastaj shtoja kodet te index.template.php ne menyre manuale. Perdor nje mod parser qe te tregon ne menyre shume egzakte se cilat kode duhen shtuar, ku dhe ne cilat file.

http://sleepycode.com/PackageParser/index.php

cognac:
Hej kam instaluar Tiny Portal me ne fund se u bera i merzitshem po nuk po e lidh dot me temen e forumit qe kam. Te qendra administrative e shikoj Tinny portal ne nje kolon po asnje levizje sbehet nuk e menaxhoj dot me nje fjal. Edhe Mkportalin e kam ngarkuar edhe ate nuk di si tia lidh index-in ne faqe. Mbase keto jan te thjeshta per ti bere po per nje fillestar si une   ;D akoma jo  ju faleminderit per pergjigjet tuaja
ja faqja shihni si ka dal portali www.forumigjimnazisteve.tk [nofollow]

babjusi:
Konjak, me sa po shikoj une ti ke te njejten theme akoma qe perdorje per smf. Per tp duhet te perdoresh theme te vecante qe eshte kompatibel me tp. Ato lloj themes i gjen te forumi i tp

www.tinyportal.net

Ose duhet ti besh nje update ne menyre manuale templatave te kesaj theme qe ke qe te jet kompatibel me tp. Por menyra me e lehte eshte qe ta marresh nje theme te gatshme te sajti i tp-se.

Sarge:
Konjaku, nese pamja eshte bere posacerisht per forumin tend, atehere duhet ta pershtatesh per TP, sic e tha edhe babjusi. Por, nese pamja eshte e gatshme (e marre diku tjeter), ka mundesi ta gjesh te pershtatur te tinyportal.net.

Nese nuk e gjen dot per TP ose nese nuk e pershtat dot vete, dergoji nje MP Crip -- ky eshte ne stafin e TP dhe merret me konvertime pamjesh per TP. Ki parasysh qe ta kerkosh pershtatjen per TP 0.9.8.3 (1.0.5 eshte akoma ne fazen beta).

Gjithashtu, vura re se TP nuk eshte instaluar mire. Po te kesh mundesi, ngarkoji skedaret (files) origjinale te SMF nga e para, pra hidhi edhe njehere me FTP dhe zevendesoji te gjithe skedaret ekzistues me kopjet origjinale. Pastaj shko te Admin > Packages > faqja Options dhe kliko "All files are writeable" -- mund te te duhet qe te futesh te dhenat e FTP aty/ Pastaj instaloji modet nga e para dhe ktheji skedaret ne "Only standard files are writeable" te e njejta faqe ne SMF Admin.

Po qe se ke veshtiresi, pas 2-3 ditesh mund te te ndihmoj qe ta instalosh TP sic duhet.

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

[*] Previous page

Go to full version