News:

Bored?  Looking to kill some time?  Want to chat with other SMF users?  Join us in IRC chat or Discord

Main Menu

Κενή σελίδα μετά κάθε νέο post!

Started by sfinaki, August 05, 2006, 08:18:47 AM

Previous topic - Next topic

sfinaki

Φίλοι μου γειά σας.
Έχω εγκαταστήσει το SMF 1.0.7 στο www.sfinaki.gr και οι χρήστες που χρησιμοποιούν internet explorer, αφού κάνουν νέο post σε οποιαδήποτε θεματική ενότητα, τους βγάζει σε κενή σελίδα και όχι στο index ή στην θεματική ενότητα που έχουν ποστάρει.
Ξέρει κάποιος να μου πει αν είναι σφάλμα του sfm και αν ναι, τι πρέπει να κάνω?

Ευχαριστώ,

Βαγγέλης

agridoc

Βλέπω οτι υπάρχει και MK Portal οπότε πιθανώς να υπάρχει εκεί το πρόβλημα.

Αν δεν απαντήσει κάποιος εδώ δες στο Portals, Bridges, and Integrations.
  For Greek aeromodellers and our friends around the world  - Greek Button sets for SMF - Greeklish to Greek mod
Δeν αφιερώνω χρόνο για μηνύματα σε greeklish.

sfinaki

Σε ευχαριστώ για την απάντησή σου.
Ναι υπάρχει το mk portal, αλλά το πρόβλημα υπήρχε και πριν την εγκατάσταση του mk portal.

agridoc

Εκανα δοκιμαστική εγγραφή, έστειλα ένα μήνυμα και με γύρισε κανονικά στον πίνακα.

Αλλαξες εμφάνιση? Είδα κάποια στιγμή το TechHead μετά το Classic.

http://www.simplemachines.org/community/index.php?topic=56921.msg397851#msg397851 και
http://www.simplemachines.org/community/index.php?topic=56921.msg397855#msg397855
θα βρεις ελληνικά κουμπιά.

Αν ενδιαφέρει, θα έχουμε και το κύριο μενού.
  For Greek aeromodellers and our friends around the world  - Greek Button sets for SMF - Greeklish to Greek mod
Δeν αφιερώνω χρόνο για μηνύματα σε greeklish.

sfinaki

Το άλλαξα δοκιμαστικά να δω αν φταίει το theme, αλλά το γύρισα στο Classic YaBB SE Theme.
Με internet explorer έκανες το post?

sfinaki

Πάντως εγώ μόλις τώρα προσπάθησα με internet explorer και μου βγάζει κενή σελίδα!

agridoc

  For Greek aeromodellers and our friends around the world  - Greek Button sets for SMF - Greeklish to Greek mod
Δeν αφιερώνω χρόνο για μηνύματα σε greeklish.

sfinaki

Τι μπορεί να συμβαίνει τότε?
Γιατί δεν είμαι μόνο εγώ, αλλά και κάποια μέλη που τους παρουσιάζεται αυτό!

agridoc

Ξαναέκανα εγγραφή και είναι γεγονός οτι παρουσιάζεται, όχι μόνο στο post αλλά και στην εγγραφή και στην αλλαγή προφίλ (MSIE). Ισως να είχα και ένα παράθυρο Mozilla όταν έκανα την πρώτη δοκιμή.

Διατηρώ κάποιες επιφυλάξεις για το MK Portal.

Αν δεν έχεις κάνει κάποια μετατροπή και δεν έχεις εγκαταστήσει κάποιο mod (δεν ξέρω πως γίνεται η σύνδεση MK Portal - SMF).

Κατέβασε το τελευταίο 1.07, αποσυμπίεσε το στον σκληρό σου και αντέγραψε όλο το περιεχόμενο του /Sources στον server, αντικαθιστώντας οτι υπάρχει και βλέπουμε.

Δες εν τω μεταξύ και την έκδοση της PHP.
  For Greek aeromodellers and our friends around the world  - Greek Button sets for SMF - Greeklish to Greek mod
Δeν αφιερώνω χρόνο για μηνύματα σε greeklish.

agridoc

Θα βοηθούσε αν έδινες στα μέλη την επιλογή γλώσσας και εμφάνισης.
  For Greek aeromodellers and our friends around the world  - Greek Button sets for SMF - Greeklish to Greek mod
Δeν αφιερώνω χρόνο για μηνύματα σε greeklish.

sfinaki

Quote from: agridoc on August 06, 2006, 08:50:28 AM
Ξαναέκανα εγγραφή και είναι γεγονός οτι παρουσιάζεται, όχι μόνο στο post αλλά και στην εγγραφή και στην αλλαγή προφίλ (MSIE). Ισως να είχα και ένα παράθυρο Mozilla όταν έκανα την πρώτη δοκιμή.

Διατηρώ κάποιες επιφυλάξεις για το MK Portal.

Αν δεν έχεις κάνει κάποια μετατροπή και δεν έχεις εγκαταστήσει κάποιο mod (δεν ξέρω πως γίνεται η σύνδεση MK Portal - SMF).

Κατέβασε το τελευταίο 1.07, αποσυμπίεσε το στον σκληρό σου και αντέγραψε όλο το περιεχόμενο του /Sources στον server, αντικαθιστώντας οτι υπάρχει και βλέπουμε.

Δες εν τω μεταξύ και την έκδοση της PHP.

Μα όπως έγραψα και παραπάνω, το πρόβλημα παρουσιάστηκε πριν εγκαταστήσω το MK portal.
Ανέβασα ξανά τα αρχεία από το Sources, αλλά το πρόβλημα παραμένει το ίδιο!
Η μόνη αλλαγή που έκανα για το mk portal είναι στο αρχείο Sources/Subs.php που μετά τον κώδικα:
// For session check verfication.... don't switch browsers...
$_SESSION['USER_AGENT'] = $_SERVER['HTTP_USER_AGENT'];


Πρόσθεσα τον κώδικα://added from MKportal
if ($header !== false && in_array('main', $context['template_layers'])) {
define ( 'IN_MKP', 1 );
require_once "../mkportal/include/SMF/smf_out.php";
mkportal_board_out();
}
//end added


sfinaki

Quote from: agridoc on August 06, 2006, 08:56:54 AM
Θα βοηθούσε αν έδινες στα μέλη την επιλογή γλώσσας και εμφάνισης.
Αυτό, σε τι θα βοηθούσε?

agridoc

Να δω πως πάει στα αγγλικά και με άλλες εμφανίσεις  :D

Βέβαια δεν χρειάζεται πια..

Θα σου βάλω πρόστιμο όμως  :P γιατί ενώ μου λες οτι δεν έγινε τίποτα και είπα να το ψάξω και λίγο στο φόρουμ, ενημερώνομαι από εκεί ότι

Quote from: sfinaki on August 06, 2006, 10:21:24 AM
I fix the problem, thank you!
I Re-Upload the Sources again, and now it's ok! ;)

Τελικά κάτι κάνει και το Greek support  8)
  For Greek aeromodellers and our friends around the world  - Greek Button sets for SMF - Greeklish to Greek mod
Δeν αφιερώνω χρόνο για μηνύματα σε greeklish.

sfinaki

Έχεις δίκιο φίλε μου, έπρεπε να γράψω κι εδώ ότι έλυσα το πρόβλημα.
Τελικά ανέβασα τα αρχεία από την αρχή, αλλά αυτό που έλυσε το πρόβλημα ήταν που διαχώρισα το smf από το mk portal.
To forum δηλαδή δεν είναι ενσωματωμένο με το mk portal.
Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για τη βοήθεια σου. ;)

mforum

Quote from: sfinaki on August 07, 2006, 05:41:41 AM
Έχεις δίκιο φίλε μου, έπρεπε να γράψω κι εδώ ότι έλυσα το πρόβλημα.
Τελικά ανέβασα τα αρχεία από την αρχή, αλλά αυτό που έλυσε το πρόβλημα ήταν που διαχώρισα το smf από το mk portal.
To forum δηλαδή δεν είναι ενσωματωμένο με το mk portal.
Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για τη βοήθεια σου. ;)

Φαντάζομαι θα εννοείς ότι το φόρουμ δεν είναι μέσα στο πόρταλ.
Το mkportal κατά την εγκατάσταση δημιουργεί πεδία στην βάση του φόρουμ, χωρίς αυτό το γεφύρωμα δεν μπορεί να λειτουργήσει το συγκεκριμένο πόρταλ.  :)

sfinaki


Advertisement: