Βοήθεια.. εξαφανίστηκαν τα 3/4 των threads; (ΛΥΘΗΚΕ)

Started by kokkinompaloni, August 26, 2006, 03:39:30 PM

Previous topic - Next topic

kokkinompaloni

ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΣΗ: Άκυρο το ποστ, ήταν δικό μας το λάθος τελικά

Πριν από λίγες ώρες στο χαοτικό φόρουμ μας (hxxp:www.alltogethernow.gr/forum/index.php [nonactive]), εξαφανίστηκαν ως δια μαγείας οι 12 από τις 16 σελίδες με threads... ωστόσο ούτε εγώ ούτε ο άλλος administrator επιλέξαμε "διαγραφή παλαιών μηνυμάτων"... υπάρχει περίπτωση να έγινε αυτόματα από κάπου;;; Ή έχετε καμιά άλλη ιδέα για το πως μπορεί να την πατήσαμε;;;

Ουφφφφ, είχε σημαντικά πράγματα μέσα.... και δεν ξέρω αν υπάρχει backup.  :(

Ευχαριστώ

mforum

Οταν λες εξαφανίστικαν σελίδες τί εννοείς ακριβώς;
Πίνακες; τμήματα;  ή μόνο θέματα;

kokkinompaloni

Έχουμε μόνο ένα πίνακα, χωρίς τμήματα. Είχαμε 16 σελίδες με threads. Εξαφανίστηκαν οι σελίδες 5-16.

leftezi

Τώρα που το επισκέφτηκα... υποψιάζομαι κάτι:
Σίγουρα δεν το έκανε κανένας administrator ;
Μου βγήκαν τα μάτια για να διαβάσω δυο σειρές κι αυτό το κατάφερα αφού επέλεξα το κείμενο για να γίνει invert!
Αν έχει τα ίδια χρώματα και στη διαχείριση καθόλου απίθανο να πατήθηκε τίποτα κατα λάθος!
ΟΚ, δεν είναι ώρα γι' αστεία αλλά... το λέω και λίγο σοβαρά.

kokkinompaloni

Χα, δεν πειράζει, όλοι φρικάρουν με τα χρώματα, ξέρουμε ότι είναι τα χειρότερα δυνατά και γι'αυτό τα  κρατάμε με νύχια και με δόντια...  :D

(Δυστυχώς το μήνυμα που εξηγούσε τη λογική αυτή είναι σ'αυτά που σβήστηκαν  :( )

Κατά λάθος δεν έγινε, από μένα τουλάχιστον, κι ο άλλος αντμην έχει να φανεί από χτες αρα μάλλον δύσκολο... τέλος πάντων, θα το ψάξω κι άλλο να δω μπας και βρεθεί άκρη...

Η κύρια απορία μου πάντως είναι: υπάρχει περίπτωση να έγινε αυτόματα από κάποια ρύθμιση κάπου;;; (κάτι σαν αυτόματο καθαρισμό του φόρουμ).. είμαι και λίγο άσχετος και μπορεί να μου έχει ξεφύγει...

leftezi

Στην επιλογή της διαχείρισης για συντήρηση και σβήσιμο παλιών μηνυμάτων δεν είδα κάτι αυτόματο.
Από περιέργεια πάντως πάτα λίγο από κάτω που λέει επιλογή πινάκων και κοίτα να δεις αν είναι τίποτα τσεκαρισμένο.
Από προεπιλογή, κανονικά είναι όλα ξετσεκαρισμένα, αν δεις όμως ότι είναι τσεκαρισμένος ο πίνακάς σου (ένας είναι) πάει να πει ότι κάτι έγινε απο εκεί ή τουλάχιστον είναι πολύ πιθανόν να έγινε το λάθος με ένα κλικ μόνο.

kokkinompaloni

Όχι, τίποτα δεν είναι τσεκαρισμένο...

Και όταν πατάω "λήψη" για το backup, μου βγάζει:

Internal Server Error

The server encountered an internal error or misconfiguration and was unable to complete your request.

Τέλος πάντων, ίσως το πρόβλημα να είναι άσχετο τελικά και να σας ανησύχησα άδικα... θα περιμένω να βρω τον άλλο admin που έστησε το φόρουμ (εγώ είμαι φρέσκος), ίσως να γνωρίζει κάτι παραπάνω...

Ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον πάντως...

leftezi

Καλή τύχη. Αν φταίει κάτι που θα έπρεπε να το ξέρουμε πάντως, ρίξε ένα μηνυματάκι κι εδώ.

mforum

Quote from: kokkinompaloni on August 26, 2006, 06:09:09 PM
Χα, δεν πειράζει, όλοι φρικάρουν με τα χρώματα, ξέρουμε ότι είναι τα χειρότερα δυνατά και γι'αυτό τα  κρατάμε με νύχια και με δόντια...  :D

(Δυστυχώς το μήνυμα που εξηγούσε τη λογική αυτή είναι σ'αυτά που σβήστηκαν  :( )



Θα πάθουν ζημιά τα μάτια σας  :o
και εγώ δεν άντεξα να διαβάσω πάνω απο 2 σειρές  :)

Advertisement: