Latest from SMF (Joomla)

Started by dado_mt, September 17, 2006, 11:19:39 AM

Previous topic - Next topic

dado_mt

Bf Warzone pred izlazak Bf 2142 sprema novi concept weba temeljen na Joomli i SMF
(hxxp:www.bfwarzone.net [nonactive] ). trenutno imam  problema sa prikazivanjem naših slova u Latest from SMF na prednjoj stranici Joomle. latest form koji trenutno koristim je hxxp:dev.sirronald.com/index.php?option=com_content&task=view&id=4&Itemid=2 [nonactive].

Koje modove koristite za prikazivanje topica u Joomli. Jezik u SMF je namješten na smf_1-1-rc3_croatian-utf8.

thx

=Wz= Dado_mt

hxxp:www.bfwarzone.net [nonactive]
"Are you trying to TK me, or you're just a Noob"
=WZ= Dado_mt
hxxp:www.bfwarzone.net [nonactive]
"Are you trying to TK me or you're just noob"


dado_mt

Riješeno !!!. Jomla site koristi Central European (windows) a SMF Central European (ISO). Potreba je sinhronizacija između kodiranja defaultnog jezika :-)

thx
=WZ= Dado_mt
hxxp:www.bfwarzone.net [nonactive]
"Are you trying to TK me or you're just noob"


Bernard T.

Dobro nam došao dado_mt!

Da, Gog i ja prebacili smo oznaku kodiranja SMF-a na međunarodni ISO (iso-8859-2), dok je croJoomla! temeljena na win-1250 kodiranju. Međutim, nisu potrebne nikakve konverzije već samo promjena u index.croatian.php jer su svi znakovi pretvoreni u entitije i kao takvi su neovisni o kodiranju.

Svim SMF korisnicima koji ne koriste Joomlu! (ili neki drugi CMS koji koristi ne-UTF8 kodiranje) preporučamo korištenje SMF-a na UTF8 bazi. Joomla! s verzijom 1.5 prelazi na UTF8 pa ćemo se tada i svi ostali priključiti ;)
://#  Orion | Federation Servers | Info Sector

Excalibur!

Mislim da će biti veselo kad počnemo prelaziti na UTF-8... ;)

Bernard T.

Quote from: Excalibur! on September 25, 2006, 10:35:52 AM
Mislim da će biti veselo kad počnemo prelaziti na UTF-8... ;)

već je počelo ovdje, osvrni se  ;D ...
://#  Orion | Federation Servers | Info Sector

Excalibur!

Ma znam, ali to je sve sitnim koracima - mislim na masovno...

eladio

mene toga strah...


sta ce biti s mojim forumom i joomlom..  >:(

Bernard T.

Quote from: eladio on September 26, 2006, 03:32:50 PM
mene toga strah...

sta ce biti s mojim forumom i joomlom..  >:(

seoba na UTF-8 nije nužna (što se SMF-a tiće)... s Joomlom će valjda ići glatko, core team se za to mora pobrinuti...
://#  Orion | Federation Servers | Info Sector

dado_mt

Ok, sry guys..  malo sam zauzet sa otvaranjem novog portala ali evo sad je sve rješeno (I guess) :-). prije nego što počnem, vjerojatno ste vi zaslužni za prijevod SMF na hrvatski pa ovom prigodom vam čestitam. Bravo dečki !!. 

Sa ovim SMF bridge modom sa SMF foruma uglavljivanje SMF RC3 je išao prilično glatko (čudno jer prijašnja iskustva nisu takva).  Inače, pobjegao sam sa Soop portala na Joomlu. Jednostavnost ima svoje prons i cons, ali u kombinaciji sa SMF 1.1 RC3 i JACLPlus, koji popunjava rupe kod joomle vezane uz grupiranje korisnika, čini dobar izbor. 
Jedino me muči izlazak Jommle 1.5 ali o tome nekom drugom zgodom...

Pozdrav
=WZ= Dado_mt
hxxp:www.bfwarzone.net [nonactive]
"Are you trying to TK me or you're just noob"


Advertisement: