News:

Want to get involved in developing SMF, then why not lend a hand on our github!

Main Menu

Zadnji postovi sa foruma

Started by struja, September 23, 2006, 02:12:50 PM

Previous topic - Next topic

struja

zna li iko kod koji kupi linkove na zadnje postove sa foruma, barem 5 zadnjih postova, da mogu taj kod postaviti na web stranicu.
Unaprijed hvala

DJ_Kukky

Hrvoje Kusulja
Techno rulez !!!!
Kusulja.com | Forum - Domeka | DJ_Kukky


Bernard T.

Najbolje je da koristiš SSI - vidi primjer u datoteci ssi_examples.shtml u rootu tvog foruma, učitaj je u browser ;)
://#  Orion | Federation Servers | Info Sector

mariopazi

Bernard mozes li molim te predloziti neki RSS citac koji ce kad taj link( recimo ko je online na forumu) stavim prikazivati se na naslovnoj-joomla - bez dodatnog klikcanja...Znaci direktan prikaz na naslovnoj

struja

Hvala na odgovoru, ja sam rijesio ovaj problem, istina, morao sam malo prepravljati SSI.php fajl, ali sam dobio ono sto sam htio i jos jednom hvala.

mariopazi

Quote from: struja on October 02, 2006, 05:46:43 PM
Hvala na odgovoru, ja sam rijesio ovaj problem, istina, morao sam malo prepravljati SSI.php fajl, ali sam dobio ono sto sam htio i jos jednom hvala.

kako - kako?

struja

Ovako. Recimo, ako ti je forum instaliran na hxxp:www.tvojaweb.com/forum [nonactive] onda uradus slijedece. U index tvoje pocetn stranice, ne foruma , nego joomla portala prije HTML koda upises ovaj kod
Quote<?php require("/home/prozor2/public_html/forum/SSI.php"); ?>

A na mjestu gdje zelis da se vide clanovi koji su on line pozoves funkciju, odnosno upises kod
Quote<?php ssi_logOnline(); ?>
I to je to.

Bernard T.

Quote from: struja on October 03, 2006, 05:15:10 AM
Ovako. Recimo, ako ti je forum instaliran na www.tvojaweb.com/forum onda uradus slijedece. U index tvoje pocetn stranice, ne foruma , nego joomla portala prije HTML koda upises ovaj kod
Quote<?php require("/home/prozor2/public_html/forum/SSI.php"); ?>

A na mjestu gdje zelis da se vide clanovi koji su on line pozoves funkciju, odnosno upises kod
Quote<?php ssi_logOnline(); ?>
I to je to.

upravo tako, i taj kod je najzgodnije staviti u npr. novi prazni modul, da bude fleksibilnije...
://#  Orion | Federation Servers | Info Sector


mariopazi

e ekipa jel ovaj kod za sve isti:  <?php require("/home/prozor2/public_html/forum/SSI.php"); ?>   ili je ovaj dio  /home/prozor2/public_html/forum/SSI.php  razlicit zavisno od putanje? 

mariopazi

Quote from: marpaz on October 03, 2006, 04:00:14 PM
e ekipa jel ovaj kod za sve isti:  <?php require("/home/prozor2/public_html/forum/SSI.php"); ?>   ili je ovaj dio  /home/prozor2/public_html/forum/SSI.php  razlicit zavisno od putanje? 

da naravno..ovo je putanja haha jesam lud

struja

Zaboravih ti reci. Ona putanja vazi za moju web stranicu, ko tebe vjerovatno drukcije ide. Mislim ovaj dio /home/naziv_web/public_html ...

mariopazi

Quote from: struja on October 03, 2006, 04:21:47 PM
Zaboravih ti reci. Ona putanja vazi za moju web stranicu, ko tebe vjerovatno drukcije ide. Mislim ovaj dio /home/naziv_web/public_html ...
eh kad si vec tu prijatelju de mi reci u cemu si ti objavio ovaj kod <?php ssi_logOnline(); ?>  ja napravio novi modul ... a ono ne prikazuje sto treba nego samo ovo <?php ssi_logOnline(); ?>

struja

Vidis ne bakcem se puno oko Joomle, pa ne znam kako ferceraju ti moduli.
Ne znam jesi li zaboravio prije HTM koda upisati kako sam ti rekao
Quote<?php require("/home/tvoj_folder/public_html/forum/SSI.php"); ?>

Ovo "tvoj_folder" obicno bude tvoje korisnicko ime ili naziv web-a

mariopazi

Quote from: struja on October 03, 2006, 05:10:48 PM
Vidis ne bakcem se puno oko Joomle, pa ne znam kako ferceraju ti moduli.
Ne znam jesi li zaboravio prije HTM koda upisati kako sam ti rekao
Quote<?php require("/home/tvoj_folder/public_html/forum/SSI.php"); ?>

Ovo "tvoj_folder" obicno bude tvoje korisnicko ime ili naziv web-a

to je ok ...stoji gdje treba
nego :

A na mjestu gdje zelis da se vide clanovi koji su on line pozoves funkciju, odnosno upises kod
Citat:
<?php ssi_logOnline(); ?>


kad stavim u index direktno ovu funkciju prikazuje mi sve ok ...ali ja bi radije kroz modul puno je ukusnije ..e to me sad zanima kako si rijesio? kroz sto si je postavio?

struja

Quote from: marpaz on October 03, 2006, 05:15:53 PM
kad stavim u index direktno ovu funkciju prikazuje mi sve ok ...ali ja bi radije kroz modul puno je ukusnije ..e to me sad zanima kako si rijesio? kroz sto si je postavio?
Rekao sam ti ne koristim toiko Joomlu, radio sam sam portal, pa ne znam kako to koristis. Ali evo jedan prijedlog probaj. Stvarno ne znam moze li, ali dok ne probas neces znati. Kopiraj modul mod_whosonline kao recimo mod_onlineforum i u fajlu umjesto napises onaj prvi dio koda na pocetku i kasnije napises kod za poziv funkcije.
A uostalom, zar ne postoji smf forum kao dodatak joomli. Ili jednostavno predjes na phpbb i problem rijesen.

mariopazi

Quote from: Bernard T. on September 25, 2006, 05:52:34 AM
Najbolje je da koristiš SSI - vidi primjer u datoteci ssi_examples.shtml u rootu tvog foruma, učitaj je u browser ;)
bero zmaju  :D
forum/ssi_examples.shtml

imamo primjere...kako mozemo ostale funkcije pozvati recimo najvise online ikada .. najvise online danas ... članovi najvise vremena online itd ...

mariopazi

Quote from: marpaz on October 06, 2006, 07:05:53 AM
Quote from: Bernard T. on September 25, 2006, 05:52:34 AM
Najbolje je da koristiš SSI - vidi primjer u datoteci ssi_examples.shtml u rootu tvog foruma, učitaj je u browser ;)
bero zmaju  :D
forum/ssi_examples.shtml

imamo primjere...kako mozemo ostale funkcije pozvati recimo najvise online ikada .. najvise online danas ... članovi najvise vremena online itd ...

bernard help me  :D

mariopazi

i jos nesto ...sad kad imam gosta na naslovnoj automatski ga valjda kroz SSI detektira i forum i prikaze kao gosta ...ali samo u tom smjeru .  znaci zna se desiti da na forumu imam 90 online clanova i gostiju a na naslovnoj samo deset(govorim stvarno stanje kroz modul ko je online)

moze li i kontra? nadam se da je jasno pitanje...

Advertisement: