Kako se radi sa beckapom ?

Started by vejin, October 05, 2006, 05:00:23 PM

Previous topic - Next topic

vejin

Iskoristio sam mogucnost koja se nudi u administratorskom panelu da napravim beckap i snimio sam ga na svoj komp. Ali neznam kakav je postupak ako se sjebe ovaj moj forum, kako da primenim postojeci beckap.

MarkoWeb

preko cpanela, kucas tvojdomen/cpanel
udjes u sql i tamo nadjes opciju za vracanje...

Sinisaaa

a kako da se forum prebaci na drugi server ... uradio sam beckap???
[nofollow]

MarkoWeb

Prekopiras sve fajlove... podesis u settings.php fajlu putanje (ako je potrebno) napravis backup (iz phpmyadmin-a), na novom hostu ubacis bazu (takodje iz phpmyadmin-a) i to je to

Sinisaaa

ne mogu da ubacim bazu na novom hostu .. neznam zasto moze mala pomoc ili upustvo kako?
[nofollow]

MarkoWeb

ako si backup napravio iz phpmyadmina mocices da ga vratis 99%
Uputstvo mislim da nije potrebno sobzitom da imas 2 opcije export/inport :)

Rcoma01

Mene je do malo pre mučila ista stvar se backup-om iz administratorskog dela.
Postoje dve opcije čuvanje podataka i čuvanja podataka sa informacijama o tabelama.

Nisam siguran ali neka neko potvrdi da kad god hoćeš da napraviš backup a instalirao si neki mod koji menja bazu uradi ga tako da sačuvaš i informacije o tabelama, ja sam imao problem, uradio sam bekap podataka i nisam mogao da ga posle vratim u bazu jer određene tabele nisu postojale. Možda je zato bolje da se radi kompletan bekap preko admin a najsigurnije je phpmyadmina

MarkoWeb

Nemojte raditi backup iz admin panela...
Udjete lepo u phpmyadmin i odatle to odradite, a sto se tice modova koji se instaliraju u bazu... i oni ce se nalaziti u backup-u tako da se ne gubi nista  tj. nemaju nikakv uticaj na nista

Sinisaaa

Ja sam odradio ... lako je ... Hvala na pomoci .. mislio sam da ide tako ali nisam bio siguran
[nofollow]

Rcoma01

Da li ova skripta radi odgovarajući beckap ?
Da li je isti beckap kao iz phpmyadmina ? Trebalo bi mi nešto pouzdano da pravi dnevne beckap-ove ?
http://www.phpfreaks.com/script/view/11.php
Ako neko koristi nešto slično neka da link.

shumar

Rcoma01: Ja koristim mysqldumper, sto se tice ove tvoje skripte, potrebno je, kao i za sve ostalo sto treba da ima neki automatski tajming, da imas omogucen CRON na svom serveru.

Advertisement: