Dilber MC, post problem

Started by Aca_nba-serbia.com, May 28, 2007, 01:09:10 PM

Previous topic - Next topic

Aca_nba-serbia.com

Imam problema na temi DILBER MC oko postovanja.
Da odma kazem da sam uploadovao u defaulf/languages serbia_latin i cirilicu!
Sada problem je oko postovanja na mom sajtu!
Umesto slova č,ć,đ,ž vidi se ?, dok slova š i ž normalno rade.
Takođe i cirilica uopste ne radi!

Gde je problem? :-[

Verzija foruma 1.1.2!

Aca_nba-serbia.com

Evo bzv. kao primer jednog posta:

"U fudbalu je sve mogu?e, vide?emo", zagonetno je rekao Mijatovi? i dodao da nije došao samo da ?estita Tomi?u i Petri?u, ve? i da razgovara o saradnji dva evropska kluba i "o još mnogo toga".

Mondo

Vanz

pogledaj bazu, da li u bazi vidis sva slova normalno???

Aca_nba-serbia.com

Please razjasni mi, posto sam koliko-toliko nov u ovom poslu:(

Waske

Aca, jel koristis free hosting i koja je adresa !!!

Lord_Master

Druze, imam isti problem...

Upravo sam saznao da je problem u browseru... Dakle tvoj forum verovatno nije utf-8 kao moj... Neki browseri ne podrzavaju ovaj standard sto nije utf-8 (ne znam kako se zove) i onda se javljaju ti problemi... Iskreno se nadam da ces uspeti resiti problem... Kazu da resenje lezi u prevodjenju baze u phpmyadmin... Ja cu pokusati pa cu ti javiti...

Ako je neko imao slican problem, molim da pomogne :)

Srecno tebra!

Aca_nba-serbia.com

Quote from: Waske on May 28, 2007, 05:32:44 PM
Aca, jel koristis free hosting i koja je adresa !!!
naravno da ne koristim free hosting.
Adresa je www.nba-serbia.com [nofollow] , samo ne volim bas da spamujem!

@Lord_Master
Brate pokusaj kako god znas i umes, ovo je neizdrzljivo, pa javi da li si uspeo.
Pozdrav!

DJINN

Vidim da ti je na forumu engleski jezik. Proveri u index.english.php da li ti je namesteno lang_character_set da je utf-8 ili u index.serbian.php ako zelis srpski da koristis

Vanz

otvoris phpmyadmin i pogledas u tabelama da li imas srpske karaktere i pogledas koliziju kakva je, da li je latin_sw... ili utf8_unicode!!! Ja sam celu bazu prebaciu na utf8_unicode i radi mi sve, da kucnem u drvo!!! Proveri to i javi sta si uradio!! POZZ

Aca_nba-serbia.com

Quote from: DJINN on May 30, 2007, 04:41:30 PM
Vidim da ti je na forumu engleski jezik. Proveri u index.english.php da li ti je namesteno lang_character_set da je utf-8 ili u index.serbian.php ako zelis srpski da koristis
Forum je engleski samo zato sto imam dosta stranaca na forumu pa moram...
A da li ima veze to sto ja imam Srpski ''forum'' tj. izgled... Samo je problem u postovanju?

JovanT

Српски преводи користе УТФ-8 енкодинг док енглески користи ISO-8859-1. Ако твоји корисници користе и енглески језик поред српског, потребно је да измениш Themes/default/languages/index.english.php и ISO-8859-1 промениш на UTF-8.

Ниси нам рекао једну ствар: да ли се "наша слова" виде уколико корисник користи исти језик као и аутор поруке.

Aca_nba-serbia.com

Pa ni ja sam ne vidim ''nasa'' slova, kada ih ja napisem... Probacu ovo sto si rekao...

Aca_nba-serbia.com

#12
Quote from: JovanT on June 08, 2007, 04:39:26 PM
Српски преводи користе УТФ-8 енкодинг док енглески користи ISO-8859-1. Ако твоји корисници користе и енглески језик поред српског, потребно је да измениш Themes/default/languages/index.english.php и ISO-8859-1 промениш на UTF-8.

Ниси нам рекао једну ствар: да ли се "наша слова" виде уколико корисник користи исти језик као и аутор поруке.
Ako mozes da mi kazes, kako?;)
Dali treba da editujem index.english.php ili neka vrsta rename-a?


EDIT:Uspeo sam da ubacim UTF-8 u index.english.php, ali nikakvih promena nema...

Advertisement: