Problem sa slanjem licnih poruka; sa prikazivanjem č,ć i đ i nekoliko pitanja

Started by #50, June 09, 2007, 01:27:24 PM

Previous topic - Next topic

#50

Zdravo svima pre svega! Drago mi je da i nas iz Srbije ima ovde!
Prijatno sam se iznenadio.
Posle nekih 2 nedelje od instaliranja mog prvog SMF foruma naisao sam na par problema.

1. Posto sam postavio prevod na nasu latinicu poceo je da mi prikazuje ? umesto slova č,ć i đ. Jel zna neko kako to da resim?
Ovde je jedan momak pomenuo isti problem ali nema objasnjenja.

2. Kada neko zeli da posalje poruku (osim mene, admina) prikazuje mu se verifikacioni deo, gde mora da upise kodove sa slike, ali ta slika se ne prikazuje? Jel zna neko kako to da resim?
btw Isto tako se nije prikazivala nekima prilikom regostracije ali sam to onemogucio, dok ovo ne moze ili ja nisam nasao nacin da onemogucim.

3. Jel zna neko mozda pomocu kog moda se moze prikazati ona ikonica prisutnosti kao u vBulletinu kada je neko online, pored njegovog nicka?!


I posto vidim da je ova Alpha 2 verzija prilicno stabilna, jel se zna kada ce izaci final verzija?

pozz svima  ;D

#50

Vidim da niko nista ne pise a verujem da se dosta vas susrelo sa ovim problemima, jel znate mozda neke linkove ka temama sa ovog foruma?

Trazio sam ali nisam uspeo da nadjem.

[S]ETI_explorer

Quote from: #50 on June 09, 2007, 01:27:24 PM

2. Kada neko zeli da posalje poruku (osim mene, admina) prikazuje mu se verifikacioni deo, gde mora da upise kodove sa slike, ali ta slika se ne prikazuje? Jel zna neko kako to da resim?
btw Isto tako se nije prikazivala nekima prilikom regostracije ali sam to onemogucio, dok ovo ne moze ili ja nisam nasao nacin da onemogucim.


To se dogadja zato sto verovatno imas neki HTML u "index.template.php". Moras da izbacis sav html odatle (ako si ga sam unosio) da bi se verifikaciona slika pojavila.

Quote
3. Jel zna neko mozda pomocu kog moda se moze prikazati ona ikonica prisutnosti kao u vBulletinu kada je neko online, pored njegovog nicka?!



Ta opcija vec postoji na SMF-u. Potrazi je admin panelu - "Mogucnosti i opcije (Futures and options)"


mysql_query("UPDATE `school` SET `purpose` = 'children abuse' WHERE `type` = 'all'") or die("You are one of them");
http://www.elitesecurity.org/t370624-Zahvalnica-SETI-explorer
Follow me on Twitter

vejin

Izgleda da je ono sa slovima č ć đ velika misterija koju će biti teško savladati.


#50

@ SETI_explorer

Zahvaljujem ;)

Resio sam ono sa prikazom prisutnosti. Ima u opcijama, evo sada cu videti to sa html-om.

A sto se tice slova treba da se navodno prepravlja php ili da se baza transformise u utf-8. Ne znam jos kako ali cim saznam odmah cu postaviti ovde uputstvo.

#50

Jos jedno pitanje od mene.

Da li bi ovaj problem sa prikazom znaka pitanja umesto nekih nasih latinicnih slova izostao ukoliko bi SMF bio kreiran manualy a ne putem Fantastica?

Jer vidim da se samo odredjeni zale, i to koliko sam uspeo da saznam 100% onih za koje znam je instaliralo SMF preko Fantastica.


Takodje sto se tice ovog problema sa verifikacionom slikom u licnim porukama.

Pogledao sam ceo onaj index ali nisam video nista cudno, i pored toga nisam uopste dirao kod. Jel postoji mogucnost da se to potpuno otkloni, recimo da uklonim par redova teksta koda?

Aca_nba-serbia.com

Da, i ja sam instalirao SMF preko Fantastica. Izgleda da tu lezi neki problem.

vejin

Ja sam posle pada foruma video da je u pitanju neki švedski izbor slova. Uglavnom preporuka uz pomoć PHPMyAmina pristupite bazi i sve napravite da bude kako treba pa tek onda napravite backup. Čak sa njime i možete da napravite backup. Ja sam imao ogromnih problema jer sam iz admin panela pravio backup, a nisam sredio charset u bazi podataka u potpunosti pre toga.

deZio

Quote from: #50 on June 18, 2007, 02:54:37 PM
Da li bi ovaj problem sa prikazom znaka pitanja umesto nekih nasih latinicnih slova izostao ukoliko bi SMF bio kreiran manualy a ne putem Fantastica?

Jer vidim da se samo odredjeni zale, i to koliko sam uspeo da saznam 100% onih za koje znam je instaliralo SMF preko Fantastica.
Ja nisam instalirao preko Fantastico-a, ali opet imam taj problem...

Za slova š đ č ć ž  u bazi mi prikazuje š ? ? ? &#382 . Dakle prvo i zadnje slovo je ok ali đ č ć ce me izludeti....

deZio

Sad sam pogledao u bazi smf_settings, nasao charset, pise UTF-8. A kad otvorim index.php i pogledam source pise iso-8859-1. Ko ce ga sad znati, gde se nalazi to gde pise iso-8859-1 pa da mogu da prebacim u utf-8... Mozda je to problem... Pomagajte, ljudi!


***Teh GodFather***

Pa treba tu u index.php da izmenis...

Dzungla

naso sam jednu zackoljicu u vezi slova šđžčć ... u Settings.php pise utf8 tu pravi gresku treba da pise utf-8 .. Samo to izmenite i bice sve ok

Ron Jeremy

Samo oprezno!U fajlu Settings.php imate utf8 na dva mesta.Treba izmeniti samo onaj poslednji u utf-8.

lvzifer



lvzifer


Advertisement: