ecardmax smf hoteditor(1.1.4 için son sürümü+ türkçe)(Güncelleme: 24.01.2008)

Started by Arveles, June 10, 2007, 06:26:47 PM

Previous topic - Next topic

Arveles

Smf Hot Editorun tüm hatalardan arındırılmış yeni sürümü çıktı. Bu yeni sürümde artık mesaj yazmadınız ,exe uzantılardaki hatalar, özel mesaj gönderimindeki sorunlar ve kopya linklerin sonuna eklenen target_blank hatası yok. En son sürümü aşağıdan indirebilirsiniz...

ÖNEMLİ UYARI: FORUM SEÇENEKLERİNİZDE "URL'leri göstermeden kullan" SEÇENEĞİ İŞARETLİ OLDUĞUNDA HIZLI CEVAPTA EDİTÖR GÖRÜNMEMEKTEDİR. LÜTFEN ÖNCE BU SEÇENEKTEKİ TIKLAMAYI KALDIRINIZ!!!(16.02.2008)

not: eski sürüm kuruluysa öncelikle onu kaldırmalısınız...

NE İŞE YARAR?

QuoteWYSIWYG, İngilizcede "What You See Is What You Get" teriminin başharflerinden oluşan bir bilgisayar terimidir. Türkçesi tam olarak oturmasa da, Ne görüyorsanız onu alırsınız denebilir. Yani ekranda görülene çok benzer bir çıktı alabileceğiniz ortamları tanımlar.

Kelime işlemci (word processor) ve yazı değiştiriciler (editör) kategorisinde kullanılmaktadır. Terim, uygulamalardan ziyade, bu amaçla kullanılan arabirimlerin özelliğidir.

Bir WYSIWYG aracını diğer uygulamalardan ayıran en önemli özellik, yeni yaratılan veya değiştirilen bir bilgisayar nesnesinin sonlandırılmış halinin (önizlemesinin) gerçek veya gerçeğe yakın zamanlı olarak gösterebilmesidir. Yazı editörleri arasında, bu farklılık sayesine WYSIWYG editörleri daha çok tercih edilmektedir.

WYSIWYG tanımında göz önüne alınması gereken bir diğer nokta, aslında hiçbir editörün gerçek anlamda birebir önizleme yapmadığı fakat bu terimin bilgisayar terminolojisine bu şekilde yerleştiğidir. Örneğin bir WYSIWYG yazı editörü genelde tüm değiştiricilerde olduğu gibi bit atamalı olarak haritalanmış (bit-map veya bitmap) fontlar kullanmaktadır. Bu durumda aslında bilgisayar ekranında görülen orijinal dosya ile bu dosyadan kağıda basılacak olan doküman arasında gözle hissedilir bir farka yol açmaktadır; zira standart bir lazer yazıcı ortalama 300 dpi çözünürlüğünde iken, iyi bir bilgisayar ekranının çözünürlüğü 100 dpi civarındadır.
kaynak: wikipedia

Ana Sayfa: http://www.ecardmax.com/

Demo: http://www.ecardmax.com/smf_111

Download: http://www.ecardmax.com/ehelpmax/resource/download/f390f754/hoteditor_smf_mod.zip

KURULUMU EKTEKİ METİN DOSYASINDA

(Kurulumu aslında buraya yazmıştım ama php kodlarının bazıları burada düzgün görünmediği için metin dosyasına ekledim)

Kurulum bittikten sonra yukarıdaki adresten indirdiğiniz zipli dosyanın içindeki richedit klasörünü ve hoteditor_quickedit.html dosyasını forum dizinine atmayı unutmayınız.

Türkçe yama: aşağıda ekli
(not: çeviri bana aittir)

Türkçeleştirmek için zipli dosyanın içindekini richedit klasörüne atıp değişimi onaylayın....
Elveda SMF...

SerMimar

ilk mesaj benden olsun..

teşekkürler emeğine sağlık dostum..

bu her temaya uygun mu, değilse manuel kurulumu nasıl bunun?

4LP3RUZ1

lütfen rapidshare yerine burdaki mesajına ekle dosyayı, aksi halde kilitleyeceğim. Ayrıca modifikasyon bölümüne taşıyorum.
Frozen frogs are back :(

Arveles

Quote from: sermimar on June 11, 2007, 06:09:27 AM
ilk mesaj benden olsun..

teşekkürler emeğine sağlık dostum..

bu her temaya uygun mu, değilse manuel kurulumu nasıl bunun?
kurulum zaten manuel, her temaya uyar..
Elveda SMF...

SerMimar

ustad şimdi o kadar dosyayı editlemek sorun değil.

orneğin aklıma şu geldi

1. bunun modunu yapmak mümkün mü ?
2. isteyen uye eski editöre geçebilir mi?
3. html e izin verildiği için güvenlik sorunu arzetmez mi?

artmen

arkadaşım konuyu biraz daha açarmısın. yani bunu yaparsam ne kazanacağım. sitemde hangi değişiklikler olacak. mesela benim çok istediğim bir şey var kaç defa yazdım ama çözemedim: diyelimki yazılı sorularını mesaja yapıştıracağım ama içindeki kesirli sayılar ve tablolar yapışmıyor mesaja. bununla dediğimi yapmak mümkünmü. bir de sanırım bunun için söylemişlerdi: bunu kurunca youtube çalışmıyordu.yanlışmı hatırlıyorum.
selamlar
artmen
öğretmen
www.okulplatformu.com
EĞİTİMİN YÜKSELEN DEĞERİ
www.avanosgazetesi.com

Arveles

Quote from: artmen on June 11, 2007, 02:41:00 PM
arkadaşım konuyu biraz daha açarmısın. yani bunu yaparsam ne kazanacağım. sitemde hangi değişiklikler olacak. mesela benim çok istediğim bir şey var kaç defa yazdım ama çözemedim: diyelimki yazılı sorularını mesaja yapıştıracağım ama içindeki kesirli sayılar ve tablolar yapışmıyor mesaja. bununla dediğimi yapmak mümkünmü. bir de sanırım bunun için söylemişlerdi: bunu kurunca youtube çalışmıyordu.yanlışmı hatırlıyorum.
selamlar
artmen
öğretmen

ne kopyalarsan onu yapıştırır, youtube, google video ve yahoo video çalışır. Demo sitede deneme yapabilirsiniz..

Quoteustad şimdi o kadar dosyayı editlemek sorun değil.

orneğin aklıma şu geldi

1. bunun modunu yapmak mümkün mü ?
2. isteyen uye eski editöre geçebilir mi?
3. html e izin verildiği için güvenlik sorunu arzetmez mi?

1. Modu yapılabilir,
2. Normal text editörü de vardır,
3. Zannetmem, çünkü birçok site bunu kullanıyor.

Elveda SMF...

LaSoMBRa

Bence harişka bir editör. Hemen deniyorum kendi sitemde. Çok teşekkürler.

interka

yaptim calışıyor ama hızlı cvp bolumunde gonder butonu cıkmadı orayı iptal ettim bende :S
aslına bakarsan displayde soyledigin yeri bulamadım yok cunku deafult var ama ben farklı tema kullanıyom onda yoktu bende ona yakın bi yere ekledim gonder butonu yoktu:S
emegine saglık

Arveles

Quote from: artmen on June 11, 2007, 02:41:00 PM
selamlar
artmen
öğretmen
Kesirli sayıları ve bölme işlemini rahatlıkla kopyalayıp yapıştırıyor..
Elveda SMF...

collapse

e-tikvesli

Arkadaşlar bu mod gerçekten süper ama bir sorun var. Bende youtube 1.1.2 tr mod yüklü ama bu modu yükleyince youtube videosu ekle dideğimde urlyi [flash][/flash] kodları arasına alıyor.  Google ve yahoo videolarında da aynı durum sözkonusu. Bunu nasıl düzeltiriz? Ancak elle [youtube x,y]link[/youtube] şeklinde ekleyince video normal bir şekilde çıkıyo.

Lütfen en kısa sürede yardım edin. Forumu sürekli takip ediyorum.

Badboy

Ordaki html checkbox'ı kaldırmak için...

richedit/editor.js açın...

Code (ŞUNU BULUN) Select
var toolbar3 ="SPACE,btInsert_Image,btClipart,btWordArt,btEmotions,btUpload,SPACE,btFlash,btYouTube,btGoogle,btYahoo,SPACE,btQuote,btCode,SPACE,btCalendar,btSymbol,btVirtualKeyboard,chkViewHTML";

Code (ŞUNLA DEĞİŞTİRİN) Select
var toolbar3 ="SPACE,btInsert_Image,btClipart,btWordArt,btEmotions,btUpload,SPACE,btFlash,btYouTube,btGoogle,btYahoo,SPACE,btQuote,btCode,SPACE,btCalendar,btSymbol,btVirtualKeyboard";

Ayrıca visual warning modunu da kullanıyorum hiçbir sorun yok ne gibi bir çakışma mevcut?
Nothing is true, everything is permitted.

woad.raider

yalnızca resimi kopyala yapıştırla nasıl olacak bu iş?başka hiçbir özelliğini istemiyorum,sadece herhangi bir resimi kopyalayıp mesaj alanına çat diye yapıştırabileyim?

e-tikvesli

Quote from: Badboy on June 21, 2007, 02:57:44 AM
Ordaki html checkbox'ı kaldırmak için...

richedit/editor.js açın...

Code (ŞUNU BULUN) Select
var toolbar3 ="SPACE,btInsert_Image,btClipart,btWordArt,btEmotions,btUpload,SPACE,btFlash,btYouTube,btGoogle,btYahoo,SPACE,btQuote,btCode,SPACE,btCalendar,btSymbol,btVirtualKeyboard,chkViewHTML";

Code (ŞUNLA DEĞİŞTİRİN) Select
var toolbar3 ="SPACE,btInsert_Image,btClipart,btWordArt,btEmotions,btUpload,SPACE,btFlash,btYouTube,btGoogle,btYahoo,SPACE,btQuote,btCode,SPACE,btCalendar,btSymbol,btVirtualKeyboard";

Ayrıca visual warning modunu da kullanıyorum hiçbir sorun yok ne gibi bir çakışma mevcut?

Bu yazmış olduğun benim sorunumun cevabıysa denedim olmadı :)

Bir de burada tartışmanıza ve birbirinize hakaret etmenize de bir anlam veremedim.

lutoo

http://img105.imageshack.us/img105/1552/adszbl7.jpg [nofollow]
Ben Kurdum ama Yeni Msj Yollamak İstediğimde Böle bir hata veriyor yardımcı oLurmusunuz ?

Yağız...

Badboy

Quote from: e-tikvesli on June 24, 2007, 11:59:44 AM
Bu yazmış olduğun benim sorunumun cevabıysa denedim olmadı :)

Bir de burada tartışmanıza ve birbirinize hakaret etmenize de bir anlam veremedim.
Cevabım collapse adlı arkadaşımız içindi... ;)
Nothing is true, everything is permitted.

e-tikvesli

Quote from: e-tikvesli on June 14, 2007, 08:03:30 AM
Arkadaşlar bu mod gerçekten süper ama bir sorun var. Bende youtube 1.1.2 tr mod yüklü ama bu modu yükleyince youtube videosu ekle dideğimde urlyi [flash][/flash] kodları arasına alıyor.  Google ve yahoo videolarında da aynı durum sözkonusu. Bunu nasıl düzeltiriz? Ancak elle [youtube x,y]link[/youtube] şeklinde ekleyince video normal bir şekilde çıkıyo.

Lütfen en kısa sürede yardım edin. Forumu sürekli takip ediyorum.

Hani benim cevabım. :P

Advertisement: