News:

SMF 2.1.4 has been released! Take it for a spin! Read more.

Main Menu

Problem sa slovima č ć đ

Started by vejin, June 12, 2007, 03:22:27 AM

Previous topic - Next topic

vejin

Desila mi se havarija na forumu. Naravno aktivirao sam backup i sve se lepo vratilo, osim ovih slova. Skinuo sam opet Serbian UTF-8 i ubacio ali nije pomoglo. Probao sam ručno da prepravim jedan post, međutim kada ga snimim, odmah se vide znakovi pitanja umesto tih slova.

Dali je neko već imao iskustva sa backupom i kako je sve to resio

vejin

Vidim da je sve dobro prevedeno osim postova što znači da nema veze sa paktom Serbian UTF-8

Vanz

Proveri u bazi, da li se i tamo vide kuke i motike (upitnisi ili bilo sta). Probaj da direkt u bazi napises nasa slova, i vidi da li cce na forumu da se pojave kako treba?!?! A ako ih i baza neprepoznaje, onda je potrebno prebaciti je celu u UTF8!!!

vejin

Sada sam sve vratio kao je bilo, znači prvo sam uradio backup baze podataka.

Link 1

Pošto mi se slova nisu pokazivala kako treba onda sam se malo igrao sa charsetom , to jeste sa opcijom koja se nudi prilikom uploudovanja backupa nazad na server. Posle isprobanih više kombinacija, naravno metodom slučajnog izbora stvari su legle na svoje mesto. Neznam tačno kako, ali radi.

Link 2

E sad mi je ostao problem jer mi u novim postovima ne prikazuje ta slova č ć đ, ali ako sam ovo do sada sredio trebalo bi i ovo da se može rešiti. Probao sam da ubacim nekoliko verzija jezika i uvek je problem čak i kada je namešteno na engleski.

Advertisement: