News:

Want to get involved in developing SMF, then why not lend a hand on our github!

Main Menu

Tinyportal + smf + coppermine...?

Started by Catalyst Group, July 04, 2007, 08:47:33 PM

Previous topic - Next topic

Catalyst Group

Pozdrav!

Budući da mi treba posve jednostavan i minimalistički nastrojen mini portal, zanima me kojim je redosljedom najbolje pristupiti integraciji navedenih skripti iz naslova?

Naime, već imam instaliran postojeći forum i galeriju, pa me zanima da li se tinyportal može integrirati naknadno ili je potrebno prvo njega instalirati kao svojevrsni "kamen temeljac". Isto vrijedi i za coppermine galeriju (da li je uopće ista kompaktibilna sa tinyportal.om [nofollow]?)

Hvala unaprijed.

Bernard T.

Za razliku od većine portal+forum kombinacija kod Tinyportala je obrnuta situacija - prvo SMF zatim Tinyportal, a koji je samo ekstenzija SMF aplikacijske skripte. Vidi više na http://www.tinyportal.net/index.php?topic=9233

Za više infa o integraciji Copperminea vidi post How to Integrate Coppermine with SMF

://#  Orion | Federation Servers | Info Sector

Catalyst Group

Okej, puno ti hvala na ovim linkovima, moram to sve proučiti detaljnije, samo sam preletio...

Znači, koliko sam shvatio, kad se jednom instalira tinyportal, on je "nosioc" glavnog izbornika i njime se sve kontrolira...no ->

1. da li je bolje integrirati coppermine u forum, pa onda nadodati portal, ili prvo portal, pa coppermine?

2. na koji nacin se vrše nadogradnje foruma, portala i galerije sa novim verzijama kada su jednom integrirane...?

Bernard T.

Ne koristim aktivno tu kombinaciju, radije se pouzdam na kvalitetan i punokrvan CMS Joomla!-u pa ti ne mogu dati konkretnije podatke od ovih linkova, žao mi je... potraži malo u ovom forumu, ima puno postova o Tinyportal kombinacijama
://#  Orion | Federation Servers | Info Sector

MarkoWeb

Probaj sa mkportal-om, prost je za korscenje, ima relativno sve sto treba (ono sto nema se moze lako dopisati)
jeste da kod nije bas najbolje optimizovan ali...

Catalyst Group

Zahvaljujem!  ;)

Još jedno pitanje, though!

Želim da mi coppermine bude dostupan putem recimo gumba "gallery", ali ne "unutar" SMF-a, već da bude na glavnom izborniku od TP-a - slično kako imamo na ovom sajtu - home, community, download, costuzmie, support, itd.

Znači, da mi se galerija učita kao i forum ispod glavnog headera od Tiny Portala!

Ako me shvaćate što žeim reći? Malo sam zbrkano to ispričao... hehe  :D

Advertisement: