Ne radi pretražnik

Started by Boxer2, October 07, 2007, 07:59:17 AM

Previous topic - Next topic

Boxer2

Dakle www.alfisti.hr/forum/index.php ne radi me pretražnik, na http://www.alfisti.hr/forum/index.php?action=search mogu ali umjesto rezultata odnosno linka http://www.alfisti.hr/forum/index.php?action=search2 mi prikazuje praznu stranicu.

Jel moguće da je problem što je baza na jednom serveru a forum na drugom???
SMF je zakon a zakon se mora poštivati.

www.alfisti.hr

immortalis


Boxer2

Hm, nazireš li kakvo rješenje??
SMF je zakon a zakon se mora poštivati.

www.alfisti.hr

immortalis

Quote from: Boxer2 on October 07, 2007, 03:52:45 PM
Hm, nazireš li kakvo rješenje??

A jel smijem pitat zasto na dva servera?
Pa spoji na jedan server, ili moze biti do tod bridgea izmedju dva servera, da nest nije u redu...

Vanz

da li si napravio neki index za tabele da bi ti bilo lakse da ih pretrazujes:
Admin>Forum>Search>SEARCH METHOD Tu napravi neki index i radice ti search 100%

Boxer2

Quote from: immortalis on October 07, 2007, 04:36:53 PM
Quote from: Boxer2 on October 07, 2007, 03:52:45 PM
Hm, nazireš li kakvo rješenje??

A jel smijem pitat zasto na dva servera?
Pa spoji na jedan server, ili moze biti do tod bridgea izmedju dva servera, da nest nije u redu...

Hm, recimo to ovako, mysql na jednom serveru mi se update-ao u UTF-8 odnosno updateali su ga a a meni je baza ostala na 8859-2 i sad je nemogu skinuti backupom u 8859-2 nego mi je skida u UTF-8 a to mi ne paše jer kad je stavim na novi server u UTF-u nemam hr znakovlje a na novi server je nemogu još direktno prebacit jer nemam ssh pristup pošto se radi o H-sphere cpanelu, čekam da mi admini servera slože pristup i onda ću si je prebacit.

2Vanz probao sam i ne radi
SMF je zakon a zakon se mora poštivati.

www.alfisti.hr

Vanz


Boxer2

Evo baza prebačena, na novi server na kojem je forum i ne radi, forum reinstaliran, svi template-i reinstalirani ali pretražnik i dalje ne radi. Ako na server instaliram novi forum u drugu mapu pretraživač radi kad ga spojim  na bazu o na kojoj mi glavni forum radi (ova problematična) pretraživač ne radi.

Može li se na forum instalirati neki externi pretraživač, recimo kao google pretražnik??

Ili zna netko koja tablica u bazi je od pretraživača jer mislim da je u path-u problem, izgleda da mi negdje vuče postavke starog servera iako sam napravio repair_settings.php, u bazi mi očigledno tablica šteka a neznam koja je od pretraživača
SMF je zakon a zakon se mora poštivati.

www.alfisti.hr

JerryCRO

naravn
napravi ovako,skini custom action mod,i napraviš si sve u htmlu i pejstaš onaj adsense pretraživać :)
http://croaxes.com/index.php?action=pretrazi
evo kako to kod mene izgleda,i lijepo sljaka ;)
www.xybrid-clan.net
www.xybrid-clan.net/forum

Boxer2

Koji kod se doaje u HTML-u?? Imaš kod sebe to kako si sebi slagao da znam odakle početi??
SMF je zakon a zakon se mora poštivati.

www.alfisti.hr

Boxer2

Evo greške koju zabilježi kad pokušam koristiti pretražnik

8: Undefined index: brd
Datoteka: /hsphere/local/home/alfic/alfisti.hr/forum/Sources/Search.php
Linija: 407
SMF je zakon a zakon se mora poštivati.

www.alfisti.hr

JerryCRO

Quote from: Boxer2 on October 09, 2007, 02:09:25 PM
Koji kod se doaje u HTML-u?? Imaš kod sebe to kako si sebi slagao da znam odakle početi??
pa onaj što dobiješ..napraviš sve iz početka...
www.xybrid-clan.net
www.xybrid-clan.net/forum

Edin_FMB

Quote from: Boxer2 on October 09, 2007, 02:34:15 PM
Evo greške koju zabilježi kad pokušam koristiti pretražnik

8: Undefined index: brd
Datoteka: /hsphere/local/home/alfic/alfisti.hr/forum/Sources/Search.php
Linija: 407
skini 1.1.4 full pa smao search.php uploduj tj. zamjeni pa probaj ;)

Boxer2

Isprobao sve živo i ništa ne pomaže, pomaže samo složit forum ispočetka i onda iz stare baze u novu prebacit samo važne stvari kao što su postovi, korisnici, PP-i i slično, jedino tako mi može raditi jer su mi poprilične razlike između starog i novog servera od mysql verzije pa nadalje i ne radi kako treba dok se ne instaliran ana novi server
SMF je zakon a zakon se mora poštivati.

www.alfisti.hr

immortalis

Quote from: Boxer2 on October 09, 2007, 02:34:15 PM
Evo greške koju zabilježi kad pokušam koristiti pretražnik

8: Undefined index: brd
Datoteka: /hsphere/local/home/alfic/alfisti.hr/forum/Sources/Search.php
Linija: 407

Eh, i meni javlja taj isti error, al ne znam kako da ga otklonim.. al search mi radi... samo sto kod pretrazivanja izbacuje taj error :(

Advertisement: