News:

Want to get involved in developing SMF, then why not lend a hand on our github!

Main Menu

pitanje oko citanja postova....

Started by shumar, October 12, 2007, 09:23:27 PM

Previous topic - Next topic

shumar

Kako da namestim da kad neko klikne na temu, a vec ju je citao ranije, da ga odvede direktno na prvi neprocitani post ??

Hvala.

dioda

Mislim da je to podeseno po defaultu, samo treba da klikne na "novo" koje stoji pored imena teme a ne na samu temu.... Tako bar radi kod mene, jedino je lose sto je to "novo" iste boje kao i ime teme ali se da lako srediti u style.css

shumar

Koji parametar u .css bih mogao da izmenim da bi mi se samo ti novi postovi u topicu razlikovali po boji od starih (da budu svetliji ili tamniji, svejedno je)?

dioda

#3
otvoris u nekom editoru (ja koristim Dreamweaver) style.css teme koju koristis i izmenis sta zelis..



a img (line 327)

{

border-top-width: 0pt;

border-right-width: 0pt;

border-bottom-width: 0pt;

border-left-width: 0pt;

border-top-style: none;

border-right-style: none;

border-bottom-style: none;

border-left-style: none;

border-top-color: -moz-use-text-color;

border-right-color: -moz-use-text-color;

border-bottom-color: -moz-use-text-color;

border-left-color: -moz-use-text-color;

color: red;

text-decoration: blink;

}



ja sam dodao ovo color i text-decoration tako da je to "nove" sada crveno i blinkuje tj. trepce...

shumar

Hm... Ja ne nadjoh taj deo kod mene...

dioda

ako koristis mozilu idi na njihov sajt i skini web developer toolbar, instaliras ga i onda menjas sta god hoces...
imas opciju "view style information" jednostavno kliknes na element koji hoces da menjas i on ti kaze gde tj. u kojoj liniji trebas odraditi to.... ovo za liniju vazi ako koristis dreamweavew kao editor.. ne mogu ti reci ovako iz glave jer nisam toliki expert za CSS ali sa ovim toolbarom nema greske..

Vanz

Po novo je u stvari slika koja nije mogla da se ucita! Ako koristis IE onda ce ti pokazati da slika nedostaje sa crvenim krsticem, a ako koristis Mozillu onda ce ti napisati ono sto je u ALT tagu slike, zato to pise "novo"!!!!

dioda

#7
zavisi koju temu koristis, kod mene nije slicica tj dugme nego obican text

Advertisement: