Veliki problem oko UTF-8 konvertovanja

Started by vladixmir, October 17, 2007, 06:41:01 PM

Previous topic - Next topic

vladixmir

Ljudi pomagajte, znam da sam kriv jer prije konvertovanja nisam sacuvao bazu, ali šta da se radi.
Naime, imao sam forum 2 mjeseca, sve je išlo kako treba, jezik je bio english i sve ok.
Danas, ko za đavola nađoh srpski latinični i uploadovao ga na server preko FTP.
Sve prošlo ok. ,postavio ga kao default i onda sam primjetio kvakice i upitnike na našim slovima /šćčžđ...to mi je išlo na živce, a ko me ne bi.
I onda sam konvertovao bazu u UTF-8 html, u meniju za održavanje foruma.
Prošlo je u redu, ali kada sam otišao na index i gdje god, imam šta vidjeti, sve se pretvorilo u nedovršene rečenice.

Npr. rečenica ide normalno sve dok ne naiđe na neka od naših slova ŠĆČ...nakon toga je više nema, dakle nestane npr.
DISKUSIJA O KOMPJUTERIMA UOP (uopŠTENO)

Pola poruka nema, ne slaže se ništa, opšte ludilo, a ima dosta članova i postova, mnogo mi žao.
Ponovo sam probao konvertovati i isto...išao u bazu preko SQL i tamo se isto dešava, rečenice nisu završene i to je to.

Ja vjerujem da nema ovdje više ništa, da je tako kako je, nema nazad, napravila se ogromna greška. Ovim sam htio pokazati da se ljudi ne igraju sa kodiranjem i bazama, uvijek imajte kopiju baze, ne napravite istu grešku kao ja, sada sam potpuno uništen.

Ako ima ko ideju neka postuje...hvala na čitanju

Advertisement: