Kako ovo izgleda?

Started by dioda, October 28, 2007, 06:10:57 PM

Previous topic - Next topic

dioda



Tema: usebbPort

Zanima me kako vam izgleda tema? Style.css je skroz preradjen, ubacio sam i drugu pozadinu itd...Zanimaju me samo komentari za izgled, tematika i sve drugo je totalno nebitno, ovo je samo expeiment jer sam do sada sve radio na WAMP-u

immortalis

De ga malo rasiri...
Inace, na prvi pogled, dobro izgleda

dioda

Nema sirenja  :D
Takva je tema, zato sam je i izabrao jer nije 100%, osim ako ti rezolucija nije 800x600, onda je rasirena skroz  ;D

U svakom slucaju hvala na komentaru, vidim da je dosta njih pogledalo ali se ne izjasnjavaju....

immortalis

Rezolucija mi je 1024x768... pa se bas pitam kako je onima na vecim rezolucijama -  puno praznog prostora sa strane... ;)

dioda

Kod mene je 1280x800, monitor je 15" widescreen (laptop) i izgleda mi dobro, onako kako sam zamislio mada.....
Sirina foruma je nesto malo manje od 800px, sad me zanima kako to izgleda kod onih sa monitorima od 17 i 19 incha i na vecim rezolucijama...O tome nisam razmisljao, ade posalji mi screenshot na mail ako nije problem

hzxlpmpf

Promeni temu.
Moja preporuka je da ides ka DilberMC.
Jeste da je skroz rasirena ali je mnogo bolja i lepsa.
Ja je imam.
Probaj.
Forum je dobar samo da ima clanvoe i da se uredi.

immortalis

Quote from: The Cat on November 01, 2007, 01:10:52 PM
Promeni temu.
Moja preporuka je da ides ka DilberMC.
Jeste da je skroz rasirena ali je mnogo bolja i lepsa.
Ja je imam.
Probaj.
Forum je dobar samo da ima clanvoe i da se uredi.

Tu temu mrzim iz dna duse... ako naletim na takav forum, sa tom temom, samo produzim dalje...

hzxlpmpf

A onda neka ide na Default_Modern.

dioda

Slazem se sa immortalisom, dobro ne mrzim je bas toliko ali mi se ne svidja.....Poenta je da je tema izabrana, ne trazim preporuke za temu nego me zanima kako izgleda ova koju koristim....

markonio

Kod mene je rezolucija 1280 x 1024. I definitivno mi ima previše praznog prostora. Skoro 500 piksela praznog prostora, a forum širok 800...

Ako zanemarimo širinu, baš mi se sviđa tema.

hzxlpmpf

Tema mi se nasviđa.
Bolje ti je da uzmes Default_Modern ili da ovu rasiras na ceo ekran.

immortalis

Quote from: The Cat on November 01, 2007, 05:30:34 PM
Tema mi se nasviđa.
Bolje ti je da uzmes Default_Modern ili da ovu rasiras na ceo ekran.

A jesi dosadan sa tim temama vise...
Ak coek oce napravit SVOJU temu, a ne ubacit vec postojecu, pusti ga to napravi!
Reci da ti se ne svidja, i gotovo...


Quote from: dioda on November 01, 2007, 02:28:31 PM
Slazem se sa immortalisom, dobro ne mrzim je bas toliko ali mi se ne svidja.....Poenta je da je tema izabrana, ne trazim preporuke za temu nego me zanima kako izgleda ova koju koristim....

A tema je previse 'izlizana' :)

dioda

Malo sam se igrao ali nisam jos odlucio sta cu uraditi u finalnoj verziji...

1 -> Ako stavim sirinu na recimo 950px izgleda za nijansu bolje i preglednije ali sta sa onima koji imaju rezoluciju 800x600...Mozda su takvi izumrli u normalnom svetu ali ih kod nas sigurno jos ima i njima ce furum izaci iz "ekrana"...

2-> Mnogo bolje resenje je da stavim sirinu na 90% ali onda imam jos veci problem a to je slika u headeru koja ima dimenzije 721x160px i normalno se vidi samo na default sirini foruma a to je 785px. U svim drugim slucajevima je "kratka" tj sa desne strane ostaje praznina...Pokusao sam da ovo resim u index.template ali nisam uspeo, ima li neko ideju kako da nateram sliku da se razvlaci i skuplja tj da se uklapa u ovih 90% sirine monitora

markonio

Quote from: dioda on November 02, 2007, 01:31:11 PM
ima li neko ideju kako da nateram sliku da se razvlaci i skuplja tj da se uklapa u ovih 90% sirine monitora

Slika je bijela, pozadina je bijela. Centriraj sliku i sa svake strane će se pokazat boja pozadine koja je bijela te nebi trebao imat problema. Malo će se razlikovat na različitim rezolucijama, ali ja bi to tako napravio.

dioda

To sam i ja pomislio ali ovaj forum je bezvezurija, to je samo moj experiment na free hostu da vidim kako to sve izgleda na serveru koji nije na mom racunaru....Ono sto planiram da radim nema veze sa lovom i slika ce biti takva da nece moci da se uklpoi sa pozadinom....Da li to znaci da cu morati da ostanem da default sirini ili da odradim onu prvu varijantu i da me boli q za one sa malom rezolucijom?

ninjadesign


dioda

#16
Hvala!!

Odustao sam od procenata i rasirio ga na 900px, sad je malo preglednije samo sto je problem rezolucija 800x600 ali srecom takvih nema mnogo, sudeci po Google Analytics

hzxlpmpf

Na prvi pogled je odlican forum
Meni se dosta dopada.

dioda

The Cat nedavno si rekao da ti se ne svidja i predlagao mi dilber multicolor ili default modern a sad ti se svidja, nema cile mile, odluci se vise sta hoces :)

U medjuvremenu sam izmenjao gomilu stvari pa izgleda malo pristojnije, mozda si zbog toga promenio misljenje...

hzxlpmpf

Quote from: dioda on November 16, 2007, 12:44:23 PM
The Cat nedavno si rekao da ti se ne svidja i predlagao mi dilber multicolor ili default modern a sad ti se svidja, nema cile mile, odluci se vise sta hoces :)

U medjuvremenu sam izmenjao gomilu stvari pa izgleda malo pristojnije, mozda si zbog toga promenio misljenje...

Lepo je.
Onako je bilo ruznije.
Sada si je skroz prepravio.
I lepsa je.

Advertisement: