Google rejting

Started by dioda, December 26, 2007, 12:04:18 PM

Previous topic - Next topic

dioda

Kako ga popraviti??

Moze li neko da kaze nesto o robots.txt (cini mi se da se tako zove), kako bi trebao da izgleda za forum...Da li postoji neki mod koji moze ubrzati ubacivanje postova u gugletovu bazu...ajde dajte neki tip..Na onom forumu sto sam bezveze pravio o lovu itd sam redovno ispadao na prvih par stranica ako ukucam bilo sta o cemu se pisalo na forumu, sad radim nesto drugo i nema me ni u prvih 15  :-\

MarkoWeb

Ovo tema moze da koristi i ostalima...

http://www.prchecker.info/check_page_rank.php Tu mozes proveriti Page Rank
robots.txt tu ubacujes sve linkove koje ne zelis da ti google indexira recimo profile clanova, pretragu, statistike itd itd.
A kako se ubaciti na google? Mozes da popunis ovo http://www.google.com/addurl/ mada neces nista drasticno promeniti, google ce "doci" pre ili kasnije sam i "zapamtice" sve sto mu se ucini zanimljivim... Modovi za to ne postoje eventualno mozes ubaciti seo mod mada ga ne preporucujem, bitno je jerino imati unikatan zadrzaj (kolko je to moguce) i sto manje praviti teme koje postoje na xx drugih mesta itd itd ako sam nesto propustio pitaj :)

dioda

#2
Ubacio sam forum na google i indexiran je, cekao sam desetak dana dok me skontaju i to je ok, problem je rejting koji je ocajan... Ne kontam zasto je onaj prosli forum redovno ispadao na 1 ili 2 stranici a ovog nema ni lupom da ga trazis :)
Taj robots.txt me kopka, citao sam vec nesto o njemu, kad uhvatim vremena napravicu taj fajl pa cu postaviti ovde da ga proveris, ako bude napisan kako treba ubacicu ga na server pa ce mozda pomoci...

-

MarkoWeb

Rank ti nije bitan sobzirom da koristis free host :) (ako ga koristis)

dioda

na sta da stavim disallow

nasao sam na netu neki generator, on ubacuje samo /cgi-bin/

evo link do generatora http://www.mcanerin.com/EN/search-engine/robots-txt.asp

Koristim freehost ali ako se primi preselicu ga na placeni a da bi se primio moraju doci ljudi a da bi ljudi dosli treba mi dobra pozicija na pretrazivacima :)

MarkoWeb

PR se ne seli, ostaje na tom free :)

Evo kako kod mene izgleda robots.txt

User-agent: *

Disallow: /cgi-bin/

Disallow: /forum/index.php?action=search
Disallow: /forum/index.php?action=register
Disallow: /forum/index.php?action=profile
Disallow: /forum/index.php?action=who
Disallow: /forum/index.php?action=help

dioda

Da li ja mogu da iskopiram ovo u notepad, fajl nazovem robots.txt i uploadujem na server??
Kontam da moze jer i ti imas forum...

Ma znam da se rank ne seli, nisam bas takva dileja :) bitno mi je samo da ljudi dodju, ako se primi onda cu preseliti forum   i vec cu imati grupu ljudi koja ce dolaziti dok ja nabildujem rank za novi domen...

MarkoWeb

Sacuvas u bilo kom text editoru.

Nemoj se opterecivati PR-om ako imas teme na forumu koje ljudi traze, imas svoj domen, imas dosta linkova ka tvom sajtu imaces i dobru posecenost ;)

dioda

Kod mene sve same komplikacije :)
Prvo sam napravio onaj lovac.freehostia da vidim kako sve to ide posto vec dugo imam ideju za forum koji je "strucan" ali  je tematika popularna i napravicu ga kad tad...Tu ces ti da uletis sa savetima oko hostinga itd :) U medjuvremenu mi je dunulo da napravim forum o mom rodnom gradu i to je sad ovaj forum koji ima ocajan rejting...Grad je u BiH pa nas od 92ge ima na svim kontinentima...Opet je freehostia varijanta jer necu da ulazem ni dinara za sada u to, tek ako zazivi onda cu ga preseliti na placeni host sa nekim normalnim domenom... Interesovanje sigurno postoji samo mi je potreban google da ljudi saznaju da forum postoji.

Koliko su linkovi sa drugih sajtova bitni za rejting?

Idem da ubacim ovaj robots.txt sto si postavio...btw hvala za isti...

MarkoWeb

Naj bitnije da imas na sajtu/forumu ili sta vec ono sto ljudi traze.
A ako si vec krenuo sa forumom o nekom gradu, mestu, selu, opstini ili sl. verovatno neces imati teme koje bi zanimale ljude osim onih koji tu zive ili zele da saznaju nesto o tome...

Ako radis nesto opste/strucno verovatno da ces imati vise uspeha od toga sto trenutno radis

***Teh GodFather***

Sto vise linkova, vise poseta... Pa ti razmisli...

MarkoWeb


dioda

To je odgovor na moje pitanje koliko su linkovi sa drugih sajtova bitni za rejting...

Sad sam malo zbunjen, evo sta je veliki guru SF stavio u robots.txt, otprilike je isto kao sto si ti stavio ali me zbunjuju ove * na kraju

User-agent: *
Disallow: /index.php?action=help*
Disallow: /index.php?action=search*
Disallow: /index.php?action=login*
Disallow: /index.php?action=register*
Disallow: /index.php?action=admin*
Disallow: /index.php?action=post*
Disallow: /index.php?action=stats*
Disallow: /index.php?action=printpage*
Disallow: /index.php?PHPSESSID=*
Disallow: /admin/
Disallow: /attachments/
Disallow: /cgi-bin/
Disallow: /Themes/

spisak je kilometarski, ovo je deo koji se poklapa sa onim sto si ti napisao

MarkoWeb

* menja nastavak kod-a tako da sve sto picinje sa recimo ...help nece biti indexirano od strane bilo kod pretrazivaca jer je user-agent *

To sto vise linkova to vise poseta po meni ne znaci nista (na pocetku) jer jedine linkove koje mozes da imas su reklame koje ce biti cenzurisane. Kada se kaze da imas linkove ka tvom sajtu misli se na to da ja ovde recimo nesto trazim i dodje neko i postavi link do tvoje stranice sa gotovim resenjem ili sa nekim sadrzajem koji moze da pomogne ali da bi doso do toga da neko postavlja linkove ka tvom forumu/sajtu procice dugo vremena i trebaces uloziti dosta truda/rad-a ;)

dioda

Ja sam ladno bio u tripu da sam indexiran na google a nisam....Sad sam to skontao u Google Webmaster Tools...

Tamo pise ovo

Ensure the verification file or meta tag is still in place for your account.
Your verification meta tag:

<meta name="verify-v1" content="Q27pRx17R5xt5F+pfj8FxN+KfP/p1RidI5ztjP/XjP4=" >

Nema /> ove kose crte na kraju a u tagu koji sam ubacio u index.template.php ima, sve je isto osim te kose crte na kraju....Da li je to mozda problem, proslo je dosta vremena, bio sam siguran da sam indeksiran ali sam se izgleda zajebao..


Sto se robots.txt tice sklepao sam nesto od tebe i od SF :) evo kako izgleda pa kazi da li je ok



User-agent: *

Disallow: /admin/
Disallow: /attachments/
Disallow: /cgi-bin/
Disallow: /Themes/

Disallow: /index.php?action=search
Disallow: /index.php?action=register
Disallow: /index.php?action=profile
Disallow: /index.php?action=who
Disallow: /index.php?action=help
Disallow: /index.php?action=admin
Disallow: /index.php?action=login


Sta je ovo who??

MarkoWeb

ta kosa crta na kraju nije obavezna ali ako zelis da ti kod bude validan onda se stavlja ukoliko si se odlucio za xhtml :)
a to who je valjda ko je online...

Rcoma01

@dioda objavi link foruma da pogledam nešto, možda mogu da pomognem.

dioda

Evo stavio sam link u potpis, za sada ima samo 1 clan registrovan :) spamovao sam na nekom drugom forumu pa je neka riba zalutala i ostala....

Ajde pogledaj pa kazi sta imas...

MarkoWeb

Time sto spamujes nita neces poostici, osim akozelis da na forumu imas gomilu (pip) :)

dioda

Ma nisam spamovao u pravom smislu reci, ostavio sam komentar na nekom sajtu i izmedju ostalog stavio i link :)

Advertisement: