News:

Bored?  Looking to kill some time?  Want to chat with other SMF users?  Join us in IRC chat or Discord

Main Menu

Türkçe Dil Dosyaları

Started by husmen73 (Gulhin), May 12, 2009, 04:46:28 PM

Previous topic - Next topic

husmen73 (Gulhin)

SMF Dil Dosyaları
SMF Sürümünüze uygun dil dosyalarını buradan bulabilirsiniz. Dil dosyalarında bulduğunu hataları bu başlık altına yazabilir veya moderatörleri bu konu hakkında uyarabilirsiniz.

SMF 2.0 (UTF8) Dil Dosyalarını Kullananlar Dikkat!
Çevirenlerin kim olduğunu bilmediğimizden geçici olarak sorunun çözümünü burada veriyorum. İlk önce ekteki cache.php dosyasını SSI.php dosyası ile aynı dizine atıp çalıştırın. Ardından, ../Themes/default/languages/Profile.turkish(-utf8).php dosyasında bulun:
$txt['forumProfile_info'] = 'Kişisel bilgilerinizi bu sayfadan düzenliyebilirsiniz. Bu bilgiler $context['forum_name_html_safe'] adı doğrultusunda gösterilecektir. '. Eğer bazı kişisel bilgilerinizi paylaşmak istemiyorsanız, alanı boş bırakın - bu bölümdeki hiç bir alan zorunlu değildir.';
Değiştirin:
$txt['forumProfile_info'] = 'Kişisel bilgilerinizi bu sayfadan düzenliyebilirsiniz. Bu bilgiler ' . $context['forum_name_html_safe'] . ' adı doğrultusunda gösterilecektir. Eğer bazı kişisel bilgilerinizi paylaşmak istemiyorsanız, alanı boş bırakın - bu bölümdeki hiç bir alan zorunlu değildir.';

11.06.2009
Login.turkish.php dosyasında da bir hata tespit edilmiştir.
İlk önce ekteki cache.php dosyasını SSI.php dosyası ile aynı dizine atıp çalıştırın. Ardından, ../Themes/default/languages/Login.turkish(-utf8).php dosyasında bulun:
$txt['coppa_after_registration'] = '' . $context['forum_name'] . Kayıt olduğunuz için teşekkürler.<br /><br />
Fakat yaşınız {MINIMUM_AGE} yaşın altındadır.<br/>
Yasal yükümlülükler gereği ile hesabınızı kullanabilmek için velinizin alttaki formu doldurması gerekmektedir:';

Değiştirin:
$txt['coppa_after_registration'] = $context['forum_name'] . ' Kayıt olduğunuz için teşekkürler.<br /><br />
Fakat yaşınız {MINIMUM_AGE} yaşın altındadır.<br />
Yasal yükümlülükler gereği ile hesabınızı kullanabilmek için velinizin alttaki formu doldurması gerekmektedir:';
-Kurumsal Kimlik Web Tasarım Hizmeti.
Gülhin Portal Sistemi hakkında yorumlarınızı bekliyorum.
SMF
Referanslar --> http://www.gulhin.com/referanslar-portfoy/
-Web Tasarımı ve Tema Tasarımı Sitesi www.gulhin.com
-TOPLU MAİL GÖNDERİMİ --> http://www.toplumailsms.com
E-Ticaret Sistemi yaptırmak mı istiyorsunuz?

DarkMan-X

normal dil dosyasını attım profile giremiyorum tema ayrıştırma hatası verdi yagız kardeşin verdigi dosya nasıl yapacagız yagız konuyu kitlemişin ama verdigin linklte ki dosya hatalı dostum tema ayrıştırma hatası veriyor

husmen73 (Gulhin)

Quote from: DarkMan-X on May 15, 2009, 05:49:03 PM
normal dil dosyasını attım profile giremiyorum tema ayrıştırma hatası verdi yagız kardeşin verdigi dosya nasıl yapacagız yagız konuyu kitlemişin ama verdigin linklte ki dosya hatalı dostum tema ayrıştırma hatası veriyor
Yukarıda yazıyor :S
-Kurumsal Kimlik Web Tasarım Hizmeti.
Gülhin Portal Sistemi hakkında yorumlarınızı bekliyorum.
SMF
Referanslar --> http://www.gulhin.com/referanslar-portfoy/
-Web Tasarımı ve Tema Tasarımı Sitesi www.gulhin.com
-TOPLU MAİL GÖNDERİMİ --> http://www.toplumailsms.com
E-Ticaret Sistemi yaptırmak mı istiyorsunuz?

DarkMan-X

hocam yukardaki cozum utf olan icin degilmi benim ki normal dil dosyası bu cozum bendede olurmu acaba

Yağız...

lazanya

profil sayfası açılıyor ama bu seferde Türkçe karakter sorun var.

Yağız...

Dosyayı gelişmiş bir editör (Notepad++ vb.) ile düzenleyin

DarkMan-X

teşekkurler ustalar valla buyuk dertten kurtuluruz ben daha denemedim umarım normal dil dosyasınıda rahatca atarız tekrar teşekkurler..

lazanya

şükür ki en sonunda oldu çok zamanım gitti. teşekkürler

DarkMan-X

dosya indirilen yerdeki dosyaları degiştirin usta bence cunku degişmemiş sanırım yeni indirdigim dosyada hatalı aynı beyaz sayfa hatası veriyor

Yağız...

O dosyalara şuan müdahale edemiyoruz.

DarkMan-X

peki nerden indirebiliriz saglam dosyaları usta

Yağız...

Şu an için bu değişiklik dışında başka bir çözüm yok.

DarkMan-X

ok usta umarım kısa zamanda yeni dil dosyaları yuklenir saglam olarak

Dataturk

Bu sanırım utf-8 ler için gecerli normal  Türkçe dil paketi için gecerli olanı varmı ?

Yağız...

Tüm dosyalar için geçerli.

Dataturk

Sorunu çözdüm.Hersey için teşekkür ederim Yağız ve Tsey - husmen73 (Gulhin)

Crime

teşekkürler hocam güzel olmuş bu

selibey

SMF 1.1.9 ve 2.0 RC1-1
Türkce yazi karekter hatalari var nasil düzeltebilirim

Yokmu bir kisi bana yardim edecek

lazanya

Quote from: selibey on May 23, 2009, 02:41:29 AM
SMF 1.1.9 ve 2.0 RC1-1
Türkce yazi karekter hatalari var nasil düzeltebilirim

Yokmu bir kisi bana yardim edecek

uzaktan olmuyor yardım maalesef. ben dosya içindeki karakterleri  Bul-Değiştir ile ile düzelttim, attım olmadı. Sonra birkaç kez orjinal (utf-8) i attım. düzeldi, yani farklı birşey yapmadım. Tam anlamadım olayı nasıl oldu ama oldu. Şimdi diğer siteme RC-1 i yüklemeye çalışıyorum. 2-3 gündür karakter sorununu düzeltemedim. Herşeyi 2. sitemdeki gibi yapmama rağmen. Kolay gelsin.

Advertisement: