Превод на менюто / Смяна на имената на менютата Simple portal

Started by milenmk, July 20, 2009, 01:12:24 PM

Previous topic - Next topic

milenmk

Ползвам SMF v2 RC 1.2, и някои от менютата не са преведени - имам предвид главното меню под хедъра. Особено ако се сложи МОД който излиза там а не е преведен на Български. Та въпросът ми е от кой файл се сменя текста на съответното меню (Да речем Форум да стане Форуми, или Staff List да бъде Екип.

http://forum.softwarefreaks.org [nofollow]


ivo2296

Както виждам ти ползваш SimplePortal. И всеки МОД си има свои езикови файлове или добава текст в оригиналните такива на SMF в зависимост от функциите които ще изпълнява.
В твоя случай думата Forum е в SimplePortal скина, а не в SMF, и както виждам SimplePortal не е преведен на български.

milenmk

Мерси.Ами това ми е идеята - да го преведа на Български. Но питах и за друго - вече за самия форум, искам да променя малко имената на форумите за да се сбие/скъси менюто.

ivo2296

Quote from: milenmk on July 24, 2009, 12:59:44 AM
Но питах и за друго - вече за самия форум, искам да променя малко имената на форумите за да се сбие/скъси менюто.

Какво имаш предвид с изразът "имената на форумите"?


milenmk

Quote from: ivo2296 on July 24, 2009, 01:31:46 PM
Quote from: milenmk on July 24, 2009, 12:59:44 AM
Но питах и за друго - вече за самия форум, искам да променя малко имената на форумите за да се сбие/скъси менюто.

Какво имаш предвид с изразът "имената на форумите"?

Грешка.

1. Имената на блоковете на Simple Portal - дори и когато си на БГ интерфейс, те са на английски
2. Самото меню - някои от имената в него си стоят също на английски (това вече е понеже MOD-овете нямат БГ език - интересуваме по-точно Staff Page), но предполагам че това пак се променя от файловете на конкретната тема.
3. На тези менюта, които са на БГ искам да им сменя текста който се вижда - да не е "Модераторски функции" а да речем "Модериране"

ivo2296

Quote from: milenmk on July 25, 2009, 07:33:31 AM
Quote from: ivo2296 on July 24, 2009, 01:31:46 PM
Quote from: milenmk on July 24, 2009, 12:59:44 AM
Но питах и за друго - вече за самия форум, искам да променя малко имената на форумите за да се сбие/скъси менюто.

Какво имаш предвид с изразът "имената на форумите"?

Грешка.

1. Имената на блоковете на Simple Portal - дори и когато си на БГ интерфейс, те са на английски
2. Самото меню - някои от имената в него си стоят също на английски (това вече е понеже MOD-овете нямат БГ език - интересуваме по-точно Staff Page), но предполагам че това пак се променя от файловете на конкретната тема.
3. На тези менюта, които са на БГ искам да им сменя текста който се вижда - да не е "Модераторски функции" а да речем "Модериране"



1. Превода на Simple Portal може да отнеме време, но мога да помогна да сложим български превод, ще отнеме малко време и тестове.


2. Отвори файл index.bulgarian.php и намери на около 30тина реда от началото "  $txt['moderate'] = 'Модераторски Функции';  " ,  и напиши желания от теб текст.
  - Внимавай защото форума ти е на UTF-8, така че позвай Notepad++ или подобен едитор който поддържа UTF-8.


milenmk

Quote from: ivo2296 on July 25, 2009, 11:51:22 AM

1. Превода на Simple Portal може да отнеме време, но мога да помогна да сложим български превод, ще отнеме малко време и тестове.


2. Отвори файл index.bulgarian.php и намери на около 30тина реда от началото "  $txt['moderate'] = 'Модераторски Функции';  " ,  и напиши желания от теб текст.
  - Внимавай защото форума ти е на UTF-8, така че позвай Notepad++ или подобен едитор който поддържа UTF-8.

Това за Notepad++ го знам - аз така или иначе с нго работя, само дето не ще да захапе на фонетичната. Мерси за помощта. Колкото до Simple portal - интересува ме в кой файл да търся обозначенията т.е . кой трябва да превеждам, а след това ще го дам на пичовете да си пуснат ъпдейт ако искат.

ivo2296

Quote from: milenmk on July 27, 2009, 01:29:44 AM

Колкото до Simple portal - интересува ме в кой файл да търся обозначенията т.е . кой трябва да превеждам, а след това ще го дам на пичовете да си пуснат ъпдейт ако искат.

Значи за да стане като хората трябва да се преработи инсталацията на Simple portal, като се добавят преведените файлове. В момента има english и english-uft8.
Направи копие на всички файлове, които съдържат в името си english и english-uft8 и ги преименувай на bulgarian и bulgarian-utf8, като запазиш останалата част на имената, и преведи тези файлове.
След това добави преведените файлове във файл package-info.xml:
  -пример:


<require-file name="SPortal.english.php" destination="$languagedir" />
<require-file name="SPortal.english-utf8.php" destination="$languagedir" />
<require-file name="SPortal.bulgarian.php" destination="$languagedir" />
<require-file name="SPortal.bulgarian-utf8.php" destination="$languagedir" />

milenmk

Ясно. Мерси много. Сега през седмицата не ми остава много време от работа, но ще гледам Събота-Неделя да отметна по-голямата част. :)

pomukal


Advertisement: