News:

Want to get involved in developing SMF, then why not lend a hand on our github!

Main Menu

problem z polskimi znakami

Started by DamYan, December 13, 2009, 12:38:57 PM

Previous topic - Next topic

DamYan

a więc posiadam strone : hxxp:yamana.i8p.eu/perfectworld/forum/ [nonactive]  i coś mi się popsuło i całe forum jest w takich znaczkach chodzi mi o działy na forum i posty
coś chyba z smf_topics

a więc tak
kodowanie w bazie danych mam utf8_general_ci
w panelu smf mam utf8 ustawione
i wgrane spolszczenie polish_utf8
POSIADAM 1.1.11 bo aktualizowałem z 1.1.10 chyba

ponury_zniwiarz

Mam podobną sytuację, ściągnąłem sobie Full install SMF 2.0 RC2, następnie ściągnąłem pliki do języka polskiego smf_2-0-rc2_polish-utf8 i wrzuciłem pliki języka do katalogu Themes (zastępując istniejące).
Całość wrzuciłem na serwer i odpaliłem instalatora. W instalatorze zaznaczyłem że ma być utf-8, baza danych też jest utf-8, a kodowanie na forum jest zbombane: "Kategoria ogĂłlna". :o

Nolt

Quote from: ponury_zniwiarz on January 13, 2010, 09:44:09 AM
Mam podobną sytuację, ściągnąłem sobie Full install SMF 2.0 RC2, następnie ściągnąłem pliki do języka polskiego smf_2-0-rc2_polish-utf8 i wrzuciłem pliki języka do katalogu Themes (zastępując istniejące).
Całość wrzuciłem na serwer i odpaliłem instalatora. W instalatorze zaznaczyłem że ma być utf-8, baza danych też jest utf-8, a kodowanie na forum jest zbombane: "Kategoria ogĂłlna". :o
To jest błąd instalatora, nie tylko Ty masz ten problem. Najprawdopodobniej zostanie on naprawiony w kolejnej wersji SMF 2. Błąd ten występuje tylko w kodowaniu UTF-8.

nabuk2

#3
Najprawdopodobniej ??
Wybaczcie ale to jest nie do przyjecia... (napisze swoim uzerom ze poki co maja krzaczki bo jest blad instalatora).
Wsypa na calej lini...

Rowniez tutaj odsylam
forum.php.pl/MySQLPHPProblem_ze_znakami_na_Forum_SMF_t136566.html

Zawartosc pliku polish UTF
<?php
// Version: 1.1; Settings

$txt['theme_thumbnail_href'] = $settings['images_url'] . '/thumbnail.gif';
$txt['theme_description'] = 'Styl Babylon dla Simple Machines.<br /><br />Podzi─Ökowania dla Babylonking i Alienine.';

?>

reszta w paczce to rysunki... niewiele nam to pomaga

Nolt

Wsypa? Wersja SMF 2 RC2 jest wersją niestabilną, co oznacza że błędy są i będą...
QuoteNote: As this is in development, we do not recommend running SMF 2.0 RC2 on a production site.

Jesteś ostrzegany że nie zalecane jest instalowanie wersji 2.0 na publicznych serwerach, a jeśli już robisz to na własne ryzyko i powinieneś spodziewać się możliwych błędów.

Jesteś nowym użytkownikiem, skorzystaj ze stabilnej wersji SMF 1.1.x

nabuk2

Ale jakie to ma znaczenie jesli w oby przypadkach mamy krzaki zamiast polskich liter??
W bazie sa znaki zapytania nawet jesli kodowanie jest identyczne dla bazy i skryptu.
Spieprzyliscie sprawe i zaslaniacie sie nowym instalatorem ktory kiedys tam wyjdzie albo i nie.
Ide kupic vBulletin bo to jakas dziecinada jest.



Nolt

#6
Twój przypadek nie ma nic wspólnego z tym o czym pisze DamYan, to są dwa inne problemy.
Radziłbym najpierw sprawdzić obecny bugtracker zanim będziesz pisał takie bzdury, problem występuje we wszystkich językach z kodowaniem UTF-8... http://dev.simplemachines.org/mantis/view.php?id=4012

nabuk2

#7
Ale ja korzystam z wersji 1.1 i TAM mam krzaki a jesli problem wystepuje we wszystkich wersjach jezykowych to jest to godne politowania. Po 4 latach wracam do SMF'a i widze ze jest 15 razy gorzej niz bylo. To smutne

edit: a w rc2 nie ma problemu wiec juz teraz nie wiem ktora wersja jest bardziej dopracowana - wychodzi ze RC2 bo ta 1.1 to jakas porazka z polskimi znakami

edit2: sorry ze tak wjechałem - bad day

podsumowójąc:
1. proba instalacji 1.1 z poziomu fantastico z utf8 - brak polskich znaków
2. proba instalacji rc2 z paczki - polskie znaki są na utf8 (serwer hostgator)
2a. pretty urls dziala na rc2

jestem hepi

Nolt

Najgorszą rzeczą jest preinstalacja skryptu panelami...

Quote from: ponury_zniwiarz on January 13, 2010, 09:44:09 AM
Mam podobną sytuację, ściągnąłem sobie Full install SMF 2.0 RC2
Najpierw napisałeś o SMF 2, teraz dopiero piszesz cokolwiek o 1.1.x, więc raczej zastanów się o co konkretnie pytasz.

Przeczytaj ten temat nim zadasz pytanie dot. kodowania itd.
http://www.smf.pl/forum/index.php/topic,4905.0.html

Advertisement: