Testiranje foruma lokalno na Vašoj mašini

Started by pevanis, October 20, 2011, 06:39:10 AM

Previous topic - Next topic

pevanis

Testiranje foruma lokalno na Vašoj mašini

Isprobao sam ovo i oduševljen sam :-)

- Download Xampp    http://www.apachefriends.org/en/xampp.html

- instaliraj ( napomena Vista - Win7 - Preporuka - istalirati na drugi hard ili na poseban folder na c:
- nađi folder htdocs u tom folder napravi folder npr. MojForum
- Downloadaj full instal SMF i otpakiraj ga u folder Mojforum
- startaj Xampp -  obavezno pročitaj read me
My SQL Server name : localhost
My SQL User Name: root
My SQL Password: (Ostavi Blank)
My SQL Database Name: smf  (<-- izaberi unikatno ime za svaki forum koji testiraš - za ovaj -Mojforum)
My SQL Table Prefix: smf_     (<-- izaberi unikatno ime za svaki forum koji testiraš - za ovaj  _Mojforum - isto ime kao i gore ali sa podcrtom)
- u browseru napiši adresu http://localhost/mojforum i instalacija foruma starta
- pred kraj instalcije će et pitati password on je u read me
* PASSWORDS:

1) MySQL:

   User: root
   Password:
   (means no password!)

2) FileZilla FTP:

   User: newuser
   Password: wampp

   User: anonymous
   Password: [email protected]

3) Mercury:

   Postmaster: postmaster (postmaster@localhost)
   Administrator: Admin (admin@localhost)

   TestUser: newuser 
   Password: wampp

4) WEBDAV:

   User: xampp-dav-unsecure
   Password: ppmax2011

Nakon instalacije foruma normalno se može raditi po forumu isprobavati modove, postavke i slićno.






 

Dzonny

Premešteno u FAQ iako nema baš veze sa smf-om bilo je dosta pitanja na ovu temu, a mnogi ne znaju za servere poput xampp-a i wamp-a :)

Sklerozica

Skoro sam naleteo na jedan drugi program koji me oduševio jer radi u portabl verziji. Nema instalacije. Pokreni i radi šta ti treba. Za nekih nedelju dana korišćenja, nisam našao zamerku.

UwAmp

Nitrix:)

Gdje mogu nac ovo "nađi folder htdocs u tom folder napravi folder npr. MojForum"

Branko.

htdocs je "glavni" folder u root-u i obično se taj naziv pojavljuje kod free hostova a isto je što i public_html
Strong people don't put others down, they lift them up.
A clever person solves a problem. A wise person avoids it.

anteprimorac

ili "www"

primjer:
Linux: /var/www
WAMP: wampfolder/www
My Mods:
APImage v0.3




Besplatni singlovi, doublovi, listići, ... svih sportova! - BalkanTips

Nitrix:)


anteprimorac

My Mods:
APImage v0.3




Besplatni singlovi, doublovi, listići, ... svih sportova! - BalkanTips

besneza

Pozdrav svim SMF-ovcima

Instalitala sam xammp na komp i instalirala smf 1.1.16. Skinula sam large upgrade 2.0.2 i preko FileZilla digla na server. Kad pokrenem upgrade.php izbaci sledecu gresku

MySQL meldet: Dokumentation
#2002 - Der Server antwortet nicht. (evtl. ist auch der Socket des lokalen MySQL-Servers socket nicht korrekt konfiguriert)
Verbindung für den controluser, wie er in Ihrer Konfiguration angegeben ist, ist fehlgeschlagen.

Ja sam nasla da je to ovo:

Error: 2002 (CR_CONNECTION_ERROR)

Message: Can't connect to local MySQL server through socket '%s' (%d)

Sad mi treba pomoc kako da to ispravim i kako da udjem u phpmyadmin na local.

Branko.

Strong people don't put others down, they lift them up.
A clever person solves a problem. A wise person avoids it.

anteprimorac

Hmm tvoj post je dosta zbunjujuć. Prvo kažeš da si instalirala xampp na komp, pa onda da si upload large upgrade preko FileZilla-e na server. Na koji server? Localhost? Ako si uploadala na localhost zašto koristiš FileZilla kad se upload vrši s copy/paste u xampp direktorij?

Ulazak u phpmyadmin se vrši preko http://localhost/phpmyadmin
My Mods:
APImage v0.3




Besplatni singlovi, doublovi, listići, ... svih sportova! - BalkanTips

besneza

Na Localhost sam upload large upgrade. Sad sam copy/paste u xampp direktorijum i sad mi izbaci sledece:

Warning: require_once(C:\xampp\htdocs\mojforum/Settings.php) [function.require-once]: failed to open stream: No such file or directory in C:\xampp\htdocs\mojforum\upgrade.php on line 88

Fatal error: require_once() [function.require]: Failed opening required 'C:\xampp\htdocs\mojforum/Settings.php' (include_path='.;C:\xampp\php\PEAR') in C:\xampp\htdocs\mojforum\upgrade.php on line 88

Branko.

Zašto si uopšte koristila large upgrade?Kad si instalirala lokal trebala si samo napraviti korisničku bazu (ako ne uspije s postojećom) i u folder htdocs ubaciti Full install verziju 1.1.16 .Sve je isto kao i kod instalacije na pravi server.Pokrene se instalaciona skriptpa i radi po uputama.Nemam xampp, koristim wamp i easyphp što je u osnovi isto.Mislim da je bolje da sve uradiš od početka...
Strong people don't put others down, they lift them up.
A clever person solves a problem. A wise person avoids it.

besneza

Instalacija 1.1.16 je prosla bez greske. Upgrade ne mogu da uradim. Htela sam da probam na lokalu da ne bih forum zafrknula. Izbaci gresku iz predhodnog posta.

Branko.

Zbog čega ti uopšte treba taj upgrade, samo radi testa ili..?
Strong people don't put others down, they lift them up.
A clever person solves a problem. A wise person avoids it.

besneza


anteprimorac

Provjeri da li postoji file C:\xampp\htdocs\mojforum/Settings.php
My Mods:
APImage v0.3




Besplatni singlovi, doublovi, listići, ... svih sportova! - BalkanTips

Branko.

Quote from: besneza on June 03, 2012, 02:41:46 PM
Htela sam na moj forum da uradim upgrade.
Razumijem, mada nisi navela s koje verzije na koju želiš preći (pretpostavljam 1.1.16 na 2.0.2).Ima puno tema ovdje u kojima je objašnjen large upgrade tako da ti test vjerovatno neće biti potreban. U tražilicu ukucaj "large upgrade" za ovaj forum i ima toga... ;)
Strong people don't put others down, they lift them up.
A clever person solves a problem. A wise person avoids it.

Advertisement: