OGAE Srbija Forum

Started by savicmi, January 10, 2010, 10:21:57 PM

Previous topic - Next topic

savicmi

Forum nevladine organizacije OGAE Srbija okuplja fanove Pesme Evrovizije i sve one koji uživaju u muzici. Tema na forumu je modifikovana classic tema.

http://www.evropesma.org/forum55

Ostavite svoje utiske :)

Zoric

Po meni je odlicno ima i mini registracija wow!!!

PiXeLbRe

Odlično urađen forum, zaista mi se sviđa ;)
Pokušaj da malo bolje uklopiš header i pozadinu. Na desnoj strani headera imaš malo sive boje, možeš umesto ono bele gde ti je mini registracija i login da postavis istu sivu boju. Ili umesto sive belu :)

savicmi

Hvala :) Ta siva boja, koja na mom monitoru izgleda kao bela, je od logoa, pa sam sad stavio da bude transparentan.

[̲̅J̲̅][̲̅U̲̅][̲̅R̲̅][̲̅E̲̅][̲̅K̲̅] ٩(×̯×)۶

I jos jedno pitanje.. kak si stavio tu mini registraciju? xD


savicmi

Nisam instalirao taj mod, već ručno menjao Index.template fajl moje teme kako mi odgovara, koristeći ono što je i u Register.template.php fajlu. Naravno ovaj mod radi otprilike isto to, a uz malo css-a i html-a dobićete što i ja.

Winex

Nemoguće da si sam promenio tako da izgleda isto kao na Burek-u...

Dzonny

Lol, taj mod vrši samo jednu izmenu i to na Index.template fajlu.

Elem, čemu direktorijum "forum55" ? :D

Winex

Quote from: Dzonny on January 11, 2010, 04:33:03 PM
Lol, taj mod vrši samo jednu izmenu i to na Index.template fajlu.

Elem, čemu direktorijum "forum55" ? :D

Pa iz 55-og uspeo...! :D

Za'ebavam se... ;)

savicmi

Da, svidelo mi se to na bureku, pa sam nešto iskoristio odatle, nešto izmenio kako bi se uklopilo u izgled foruma i to je to.

Dakle, ništa posebno novo nema tu, već su samo iskombinovani kodovi iz Register.template.php fajla, s' tom razlikom da se u toj "brzoj" registraciji podrazumeva da nov član prihvata pravila, koja su standardna za sve smf forume, i pošto imam Country flags mod i pri registraciji se zahteva da se odabere zemlja, stavio sam da podrazumevana bude Srbija.

Što se tiče imena foldera, imali smo na sajtu OGAE-a neki drugi forum, pa sam ovaj novi smestio u folder sa drugim imenom i eto tako ostalo, petice nemaju neko posebno značenje :D


savicmi

Da se oglasim posle godinu dana  :)

Forum je trenutno u zimskom ruhu, članovi zadovoljni, nova evrovizijska sezona u toku, pa se nađe i novih ćlanova. Tu su chat, galerija, ENotify mod za privatne poruke, koji sam sam prilagodio za 1.1.x, dok još nije bilo zvanične podrške, fino radi  :) i još neke sitnice.

Remorker

Sviđa mi se forum i lijepo je vidjeti da se netko okrene jednoj tematici, a ne da su svi foumi istih (općih) kategirija. Jedino mi se ova tema malo ne sviđa i ono što imaš kao traku koja te prati u kojoj ja neki chat i to...

-Remorker

savicmi

Nemamo svi isti ukus  :) Sam sam radio na izgledu i bitno je da su gotovo svi članovi foruma veoma zadovoljni.

Na kakvu traku misliš? Nema nikakve trake sa chatom koja vas prati  :D ima wibiya toolbar na dnu strane koji je prilagođen potrebama foruma i nikoga ne prati, niti tu ima nekakav chat.

Remorker

Quote from: savicmi on January 12, 2011, 09:29:34 AM
Nemamo svi isti ukus  :) Sam sam radio na izgledu i bitno je da su gotovo svi članovi foruma veoma zadovoljni.

Na kakvu traku misliš? Nema nikakve trake sa chatom koja vas prati  :D ima wibiya toolbar na dnu strane koji je prilagođen potrebama foruma i nikoga ne prati, niti tu ima nekakav chat.

Izvini krivo sam se izrazio, mislio sam reći das je taj wibiya toolbar neka vrst bespotrebnog "budženja" forum.

-Remorker

savicmi

U ovom slučaju ne bih rekao da je budženje, jer samo sam odabrao njegove aplikacije koje mogu koristiti forumu.

Remorker

Quote from: savicmi on January 12, 2011, 03:18:23 PM
U ovom slučaju ne bih rekao da je budženje, jer samo sam odabrao njegove aplikacije koje mogu koristiti forumu.

Ma sve u svemu forum  je super. Sviđa mi se vaš logo, a i sviđa mi se što imate PR4. Samo naprijed!

-Remorker

savicmi

Pre manje od mesec dana, prešli smo na 2.0 verziju foruma. Članovi su se uglavnom navikli na izmene, tu su i preko leta  :)

Skipper.

Lep forum. Samo tzako nastavi.
It's very simple. Scissors cuts paper, paper covers rock, rock crushes lizard, lizard poisons Spock, Spock smashes scissors, scissors decapitates lizard, lizard eats paper, paper disproves Spock, Spock vaporizes rock, and—as it always has—rock crushes scissors.

savicmi

Promenili smo dizajn foruma, prilagodili ga predstojećoj Pesmi Evrovizije u Azerbejdžanu. Dodao sam nešto javascript koda, malo modifikovao Enotify mod, tako da se boja obaveštenja o novim privatnim porukama razlikuje od onog za nove postove, a planiram da dodam mogućnost da svaki član može u profilu da isključi ta obaveštenja. Za to će mi trebati malo slobodnog vremena, kako bih se zezao sa bazom i fajlovima. Takođe, imam u planu da u narednih mesec dana dodam još jedan mod za glasanje u temi. Postoji neki mod koji može da mi posluži, ali ću morati malo više da ga modifikujem kako bih ga prilagodio našim potrebama. I to je to, za nekim drugim dodacima trenutno nemam potrebu  :)

Skipper.

Dobar posao si odradio. Sviđa mi se  :)
It's very simple. Scissors cuts paper, paper covers rock, rock crushes lizard, lizard poisons Spock, Spock smashes scissors, scissors decapitates lizard, lizard eats paper, paper disproves Spock, Spock vaporizes rock, and—as it always has—rock crushes scissors.

Dzonny

Odličan dizajn sada. :)
Lepo ste sredili sve to, lepi detalji sa vatrom, transparentni footer i header, logo, sve u svemu jako lepo u odnosu na  ono što je bilo :)

savicmi

Od danas nešto novo kod nas. Napravio sam igricu, tzv. ESC Skočka, poput skočko igre u tv slagalici, i integrisao sa forumom preko SSI.php. Time sam omogućio prijavljivanje i rangiranje članova foruma na listama. Međutim, igru trenutno mogu da igraju i gosti, ali se njihovi rezultati neće pamtiti. Detaljna pravila igre su dostupna na samoj stranici igre. Pri izradi strane, koristio sam HTML, Javascript (jQuery i Ajax), PHP i MySQL.

http://www.evropesma.org/forum55/Skocko/ESCskocko.php

Inače, na forumu je solidna aktivnost i sad, van ESC sezone, dogurali smo do preko 213,000 napisanih postova.

savicmi

Prešli smo na nov domen, pa je nova adresa foruma http://forum.musicserbia.rs. Usput sam malo redizajnirao forum i integrisao Tapatalk.

Dzonny

Lepo i dalje.

Malo mi se čini kao da ste se dvoumili izmedju plave i crvene boje pa ste uzeli i jednu i drugu, to mi je malo previše "oštra" razlika, ja bih se pre fokusirao da nijansame jedne osnovne boje, ali sasvim ok izgleda i sada.

savicmi

Da, možda je bolja jedna nijansa, ali nismo se dvoumili, već se išlo na to da budu zastupljene boje srpske zastave, a malo u tom evrovizičnom smislu, sa zvezdicama  :) Inače, uz domen smo promenili i hosting i sad se osetno brže otvaraju stranice, posebno kada je više korisnika online.

savicmi

Imamo nov dizajn foruma. Najveće promene su pretrpeli navigacija, zaglavlje sa novim logoom našeg udruženja, bolji pregled predstojećih praznika, rođendana i događaja na početnoj strani. Takođe, skoro sve ikonice na forumu su izmenjene da budu u skladu sa novim dizajnom. Pre izvesnog vremena, ubačen je i SMFPacks SEO Pro Mod.
http://forum.musicserbia.rs

[yub] Lazo

Stvarno super dizajn, za temu od nula ovo je haotično dobro. Mnogo mi se sviđa.  :)

Dynamic forum signatures v1.2

Skipper.

Svaka čast. Jedan od boljih foruma koje sam video ;)
It's very simple. Scissors cuts paper, paper covers rock, rock crushes lizard, lizard poisons Spock, Spock smashes scissors, scissors decapitates lizard, lizard eats paper, paper disproves Spock, Spock vaporizes rock, and—as it always has—rock crushes scissors.

Dzonny

Čestitke i od mene još jednom, stvarno odlično sve odradjeno.
Budite slobodni da svoj dizajn prestavite i u Showcase forumu na engleskom odeljku jer verujem da je ovo stvarno jedan od boljih dizajna sa dosta custom izmena koji se vredi istaknuti i za engleski deo foruma.

Advertisement: