News:

Bored?  Looking to kill some time?  Want to chat with other SMF users?  Join us in IRC chat or Discord

Main Menu

Problem sa pretragom

Started by scrolllock, April 10, 2010, 04:01:51 PM

Previous topic - Next topic

scrolllock

Ne bih da otvaram novu temu , na mom forumu je pretraga ocajna tj. trazi npr. ako ukucam rec "Pretraga" on trazi svako slovo posebno kako da to promenim jer mi se gomilaju duple teme a nemam toliko pomoci od pretrage

Dzonny

Da li si nešto menjao default pretragu smfa?
Ukoliko ti se pretraga koju ima smf ne svidja, ili misliš da ne radi dobro, možeš ubaciti bilo koju drugu skipru za pretragu, ili npr google pretragu umesto default.

rajt

Jabih još pitao usut uz ovu temu. Imali rašenje... Kod pretrage da se pretražuje unutar foruma i podforuma. To jet da korisnik odaberi i suzi pretragu ne nepretražuje ceo forum ako za tim nema potrebe.

Dzonny

Quote from: rajt on April 10, 2010, 07:07:01 PM
Jabih još pitao usut uz ovu temu. Imali rašenje... Kod pretrage da se pretražuje unutar foruma i podforuma. To jet da korisnik odaberi i suzi pretragu ne nepretražuje ceo forum ako za tim nema potrebe.
Pa naravno, ta opcija postoji po defaultu u pretrazi. Dakle, advanced search.

rajt

Onda verovatno nisam bio jasan.

Npr
Interesuje me muzika
Upisšem Bijelo dugme izaberem forummuzika i pretraži.

Dzonny

Ne, bio si jasan.
Klikneš na search, pa na Advanced Search, upišeš pojam za pretragu, i ispod izabereš forume koji se pretražuju.

▓▒RapidBelgrade▒▓

ili jednostavno udji u muziku i onda idi na search i trazice ti samo u tom boardu



My working day begins with awakening drink coffee and then steal all day...

manix

Cim nadjem malo vremena planiram da ovo napisem kao mod za sfm



U cemu je fora, cim korisnik upise ime teme , pomocu ajaxa se pretraze samo naslovi tema u forumu u kome pise. Naravno to se moze prosiriti na sve forume a ne samo na taj u kome pise... Ovo je trenutno rucno ubaceno u temu koju pravim...
Dok ne napravim ovo savetujem da probas da svoj Search.php, iz Source foldera, zamenis sa originalnim i da vidis da li to radi. Naravno, pre toga ipak sacuvaj svoj postojeci...

rajt

#8
Mislio sam nesto ovako kao na slici.

To jest nasao sam ovaj mod i sve ok funkcionise a mod je
search_focus_dropdown

Dakle kad udjem u neki podforum kraj pretrage dobijem pretrazi ovaj forum i pretrazi ceo forum.
A ako udjem u poruku onda dobijam sve tri opcije za pretragu.

Dzonny

Manix, radujem se takvom tvom entuzijazmu, ako bude trebala pomoć oko sklapanja moda javi.

Advertisement: