Traducere meniu

Started by Individul, May 03, 2010, 09:42:04 AM

Previous topic - Next topic

Individul

Am o problemă, nu găsesc unde să traduc meniul de sus.



în index.template.php nu găsesc ce anume să modific.

Poate mă ajutați ?

Relyana

Bun venit in sectiunea de suport SMF in limba romana! :)

Sigur ca te putem ajuta. Tine cont de faptul ca, ori de cate ori soliciti ajutor privind SMF, este bine sa precizezi cateva informatii:
- cu ce versiune de smf ruleaza forumul tau?
- care este limba implicita a forumului tau? Daca nu este limba romana, ai instalat totusi traducerea smf in limba romana?

Voi face cateva precizari, presupunand ca ai instalat deja pachetul de traducere smf in limba romana aferent versiunii de smf pe care o folosesti.

Traducerea meniului principal al forumului SMF, in orice limba, se regaseste intotdeauna in fisierele index.[limba].php. Vorbind strict de limba romana, fisierul in cauza este index.romanian.php (calea .../director_forum/Themes/default/languages/index.romanian.php). Ori de cate ori folosesti o tema personalizata, daca ai setat de exemplu in profilul tau limba romana, meniul principal al forumul va afisa traducerea din index.romanian.php al temei implicite Curve (aka director default). Daca tema personalizata vine cu butoane noi, traducerea acelor butoane se poate adauga, de exemplu, in fisierul ThemeStrings.romanian.php al temei personalizate.



Relyana

Individul, mai ai nevoie de ajutor?

Advertisement: