google pretrazivac

Started by mladja037, June 30, 2010, 06:13:56 AM

Previous topic - Next topic

rocknroller

Quote from: RapidBelgrade on June 30, 2010, 01:35:28 PM
stavite u news (na pocetak) opis sajta ili bilo sta drugo i sacekajte nekoliko dana i to ce se pojaviti na googlu ispod imena vaseg sajta..

Legendo.  ;D

Cola-Coca

Quote
A opet ti je to isto, rekao si googlu što da piše u opisu.

Da rekao sam google ali nije staticno vec svaki post ima svoj description i to mi izgleda bolje nego da je statican discription. Index je bolji bas radi toga jer google od svakog posta ima drugi discrition a na taj nacin na koji vi zelite discription je uvjek isti.



Quote
stavite u news (na pocetak) opis sajta ili bilo sta drugo i sacekajte nekoliko dana i to ce se pojaviti na googlu ispod imena vaseg sajta..

Uravu si. Ja sam stavi na portal stranici text pri dnu i to mi je indeksirao. Pa bas sam radi toga rekao da google
to sam uzme kako je njemu volja.

Pozz !
I LOVE SMF

Veliki Brat

Uraditi dobru optimizaciju sajta je poenta. izabrati kljucne reci pretrage po kojima ce ljudi naci sajt je ono cemu teze mnogi i placaju za te usluge debele pare. opis sajta je nesto sto bi trebalo da da licni pecat sajtu a ne da se menja iz dana u dan pa samim tim i pozicija moze da varira od 1 do 50 stranice pretrage sve zavisi sta je ko napisao na pocetnu stranicu i sta ce to google (ili bilo koji drugi pretrazivac) da nadje.

evo prost primer, admin nije tu, neko se registruje na sajt pobaca teme da prodaje vijagre i ostale preparate za potenciju na tvom sajtu za kladionicare, a tebi preko articles to sve baci na pocetnu stranicu portala, protrci google snimi i sutradan..

kladionicar.com
najpovoljnije cene vijagre, johambina i ostalih preparata za potenciju. zadovoljite vasu zensku itd..

nije da se hvalim ali za moje kljucne reci pretrage posle 3 dana od kako sam indexirao sajt, osvanuo je kao prvi rezultat na prvoj stranici pretrage. kad su to ljudi jednom zapamtili necu da mi se menja opis sajta i da zbunjujem ljude svaki put kad botovi protrce da mi se menja opis sajta, drugo su ostale stranice na sajtu i forumu. njih neka iscita kako oce jos je bolje jer ce biti vise rezultata pretrage ali pocetna stranica, ono sto je tvoj sajt mora da ima licni pecat koji ce ljudi da zapamte i po cemu ce da te prepoznaju.
Follow us on Twitter - Join us on Facebook - Visit our Website - Visit Forum

Web Designer & SEO Expert - WPZoom & IntenseDebate team member

SZD:M - Our latest work

Bob Marley

Quote from: Veliki Brat on June 30, 2010, 02:39:08 PM
samim tim i pozicija moze da varira od 1 do 50 stranice pretrage sve zavisi sta je ko napisao na pocetnu stranicu i sta ce to google (ili bilo koji drugi pretrazivac) da nadje.

Potpisujem.

Cola-Coca

Ako sam vlasnik sajta/foruma nezna koje su njegove kljucne rjeci i treba da plati masne pare nekoga da mu ih izabere onda mu je bolje da se nebavi tim poslom kojim se bavi. Meta Keyword vise nije kao prije da puno puno znaci danas metakeyword nema veliku ulogu u ocima googlea.

Na mom sajtu se opis sajta nemjenja iz dana u dan vec je dinamican sto se tice postova.


Quote
nije da se hvalim ali za moje kljucne reci pretrage posle 3 dana od kako sam indexirao sajt, osvanuo je kao prvi rezultat na prvoj stranici pretrage
Evo primjera tvoja kljucna rjec je:

građevinski materijal 
Gdje te nevidim medju prvih 30 pogodaka.

prodavnice
isto tako te nema

popravke u kući 
isto tako te nema

vodič
isto tako te nema

renoviranje
isto tako te nema

kvalitetno
isto tako te nema


sve za dom
Na petom mjestu radi domene sto nosi isto ime

gde da kupim
Nema te medju prvih 30

uradi sam
Nema te medju prvih 30

saveti
isto tako...



I LOVE SMF

Veliki Brat

#25
@steven80

buraz ja sam se iz najbolje namere ukljucio na ovu temu.. vidim da sam pogresio i u redu je! sve sto ti sad pokusavas da uradis je da isteras krivu drinu i da skrenes sa teme oko cega je i potekla rasprava a to je da si izjavio budalastinu da description tag nema veze sa google i da description tag ne moze da se menja jer google sam skuplja sta ce kome da prikaci kao opis sajt.

toliko od mene, sto se mene tice zavrsio sam
Follow us on Twitter - Join us on Facebook - Visit our Website - Visit Forum

Web Designer & SEO Expert - WPZoom & IntenseDebate team member

SZD:M - Our latest work

Cola-Coca

Quote from: Veliki Brat on June 30, 2010, 03:20:06 PM
@steven80

buraz ja sam se iz najbolje namere ukljucio na ovu temu.. vidim da sam pogresio i u redu je

Znam
I LOVE SMF

Veliki Brat

Quote from: steven80 on June 30, 2010, 03:21:27 PM
Quote from: Veliki Brat on June 30, 2010, 03:20:06 PM
@steven80

buraz ja sam se iz najbolje namere ukljucio na ovu temu.. vidim da sam pogresio i u redu je

Znam

pogresio sam sto sam se ukljucio, ni toliko ne mozes da shvatis sto neko pokusava da kaze, zaslepljen svojim laznim umisljenim znanjem
Follow us on Twitter - Join us on Facebook - Visit our Website - Visit Forum

Web Designer & SEO Expert - WPZoom & IntenseDebate team member

SZD:M - Our latest work

Cola-Coca

#28
Quote from: Veliki Brat on June 30, 2010, 03:24:20 PM
Quote from: steven80 on June 30, 2010, 03:21:27 PM
Quote from: Veliki Brat on June 30, 2010, 03:20:06 PM
@steven80

buraz ja sam se iz najbolje namere ukljucio na ovu temu.. vidim da sam pogresio i u redu je

Znam

pogresio sam sto sam se ukljucio, ni toliko ne mozes da shvatis sto neko pokusava da kaze, zaslepljen svojim laznim umisljenim znanjem

E sad si se ti naljutio radi toga sta sam iznjeo (napisao) da nisi prvi u tvojim kljucnim rjecima niti medju prvih 30 sajtova. To sam pretpostavljao.

Quote
da si izjavio budalastinu da description tag nema veze sa google i da description tag ne moze da se menja jer google sam skuplja sta ce kome da prikaci kao opis sajt.
Kod mene je stvar drukcija, a to je da ja imam meta discription dinamicni i google sam uzima sto misli da mu je bitno i u tom slucaju nemozes odredit sto ce google uzet da pise kao na slici koju je stavio user mladja037.

Slika:


Kako sam SMF po defaultu ima Meta discription dinamicni znaci nemoze se napravit (naredit) googleu sto da stavi, jedino ako izmjenis Meta Discription u index.template.php -u.

Quote
da si izjavio budalastinu

Nije nikakva budalestina nego me nisi razumjeo.

Quote
zaslepljen svojim laznim umisljenim znanjem
Niti sam umisljem niti mislim da sve znam, sto se tice SMF-a znanje mi je 25% od mogucih 100%.

Pozz  :)

I LOVE SMF

Veliki Brat

Quote from: steven80 on June 30, 2010, 08:15:29 AM
Quote from: mladja037 on June 30, 2010, 06:13:56 AM
kako promeniti ovo na smf forumu+portal da pise nesto drugo....po mom izboru...



To nemozes ti odredit to google odredjuje pregledavajuci sadrzaj na tvom sajtu.

Pod broj 1.. ovde si pokazao da veze nemas uopste sta je meta description

Quote from: steven80 on June 30, 2010, 12:11:28 PM

Ja imam i meta tagove i meta discription i nepise mi uopce to. Vec je google uzeo svoje kako je njega volja.

pod 2.. ovde si dokazao da nemas pojma. google je uzeo svoje kako je njega volja  ??? nije google uzeo nista svoje kako mu je volja nego je SMF pojednostavio SEO optimizaciju pa ko ne zna ili nece da se bavi time pomaze da pretrazivaci ipak pokupe neke informacije sa web prezentacije a ne da bude prazno.

Quote from: steven80 on June 30, 2010, 03:14:27 PM

Ako sam vlasnik sajta/foruma nezna koje su njegove kljucne rjeci i treba da plati masne pare nekoga da mu ih izabere onda mu je bolje da se nebavi tim poslom kojim se bavi.

sto se tice kljucnih reci, to je toliko komplikovana oblast da necu ni da se upustam u diskusiju sa nekim ko moze da izjavi ovako nesto.. kad bi znao koliko ozbiljne kompanije placaju SEO optimizaciju ne bi sigurno ovako nesto izjavio.. pritom samo da ti kazem da kljucne reci nisu fiksna kategorija.

Quote from: steven80 on June 30, 2010, 05:19:24 PM

Kod mene je stvar drukcija, a to je da ja imam meta discription dinamicni
;D ;D


nisam se uopste naljutio i da ti kazem da postoje i drugi pretrazivaci sem google, informisi se malo  ;)
Follow us on Twitter - Join us on Facebook - Visit our Website - Visit Forum

Web Designer & SEO Expert - WPZoom & IntenseDebate team member

SZD:M - Our latest work

Cola-Coca

#30
Quote
pod 2.. ovde si dokazao da nemas pojma. google je uzeo svoje kako je njega volja   nije google uzeo nista svoje kako mu je volja nego je SMF pojednostavio SEO optimizaciju pa ko ne zna ili nece da se bavi time pomaze da pretrazivaci ipak pokupe neke informacije sa web prezentacije a ne da bude prazno.

Quote da pretrazivaci ipak pokupe neke informacije         


A pao sam sa stolice kad sam procitao  ovo. I na kraju koje pokupio informaciju ?   Pa google/pretrazivaci brate !!!

Quote
sto se tice kljucnih reci, to je toliko komplikovana oblast da necu ni da se upustam u diskusiju sa nekim ko moze da izjavi ovako nesto.. kad bi znao koliko ozbiljne kompanije placaju SEO optimizaciju ne bi sigurno ovako nesto izjavio.. pritom samo da ti kazem da kljucne reci nisu fiksna kategorija.

Posjetio SEO : http://www.seotools.rs/  pa moguce da naucis nesto vise. Imas tamo besplatni SEO KURS


Quote
nisam se uopste naljutio i da ti kazem da postoje i drugi pretrazivaci sem google, informisi se malo

To zna i moje djete koje ima 5 ipo godina.


----------
Quote
nije da se hvalim ali za moje kljucne reci pretrage posle 3 dana od kako sam indexirao sajt, osvanuo je kao prvi rezultat na prvoj stranici pretrage.

Naljutio si se sto sam te ovde uhvatio za rep pa ti zasmetalo:


građevinski materijal 
Gdje te nevidim medju prvih 30 pogodaka.

prodavnice
isto tako te nema

popravke u kući 
isto tako te nema

vodič
isto tako te nema

renoviranje
isto tako te nema

kvalitetno
isto tako te nema


sve za dom
Na petom mjestu radi domene sto nosi isto ime

gde da kupim
Nema te medju prvih 30

uradi sam
Nema te medju prvih 30

saveti
isto tako...


Kad pocmes gledat stvari kako jesu mozda ti bude sajt/forum medju prvih 5 u kjucnim rjecima .




I LOVE SMF

Veliki Brat

@steven80

prva tri odgovora koje si dao na moje citate nemaju veze sa mozgom a kamoli sa nekom ozbiljnijom diskusijom al ajde u nedostatku znanja morao si nesto da napises i to je jasno

da si izjavio notornu glupost da ne mozes da menjas description i da to google pokupi info sa tvog sajta kako mu se svidja i to je svima jasno

a jasno je takodje da pokusavas da me spustis kako si ti mene kao uhvatio za rep i da time sebe izdignes iz mulja neznanja i blama koje si sam sebi napravio na tome ti svaka cast

zar stvarno mislis da bi ja sebi dozvolio da ovde pisem nesto sto ustvari nije tacno a tako lako moze da se proveri, zar zaista sebe smatras za serloka holmsa sto si brze bolje otisao da pregledas na kojim su to pozicijama pretrage moje kljucne reci jer ti je to bila jedina slamka spasa da nekako odvuces paznju sa svojih gluposti koje si napisao na ovoj temi

ja sam rekao da je za kljucne reci koje su meni bitne moj sajt na prvom mestu pretrage a ti idi sad na yahoo pa proveri koje su to kljucne reci
Follow us on Twitter - Join us on Facebook - Visit our Website - Visit Forum

Web Designer & SEO Expert - WPZoom & IntenseDebate team member

SZD:M - Our latest work

▓▒RapidBelgrade▒▓

vas dvojica ste mi ulepsali vece  :) :) :) :)

ja otvorio pivce i uzivam u vasim postovima.....


uzgred veliki brate ne radi ti ni sajt ni forum...   :(



My working day begins with awakening drink coffee and then steal all day...

Veliki Brat

Quote from: RapidBelgrade on June 30, 2010, 06:45:58 PM
vas dvojica ste mi ulepsali vece  :) :) :) :)

ja otvorio pivce i uzivam u vasim postovima.....


uzgred veliki brate ne radi ti ni sajt ni forum...   :(

puko sezampro  :( :(

unable to determine IP address from host name

Server Failure
Follow us on Twitter - Join us on Facebook - Visit our Website - Visit Forum

Web Designer & SEO Expert - WPZoom & IntenseDebate team member

SZD:M - Our latest work

Cola-Coca

01.
Quote
prva tri odgovora koje si dao na moje citate nemaju veze sa mozgom a kamoli sa nekom ozbiljnijom diskusijom al ajde u nedostatku znanja morao si nesto da napises i to je jasno

e to se odnosi na tebe. Nisi znao sto da mi odgovoris pa si napisao to.

02.
Quote
da si izjavio notornu glupost da ne mozes da menjas description i da to google pokupi info sa tvog sajta kako mu se svidja i to je svima jasno

da to sam ja izjavio ali je problem sto si ti krivo razumjeo. Discrition nemoze da se mjenja i google/pretrazivaci ga kupe na njihov nacin uvjek i kada discription u index.template-u stoji po defaultu onako kako ti ga da SMF.

03.
Quote
a jasno je takodje da pokusavas da me spustis kako si ti mene kao uhvatio za rep i da time sebe izdignes iz mulja neznanja i blama koje si sam sebi napravio na tome ti svaka cast

Neznanja imam vise nego znanja sto se tice SMF-a. Nisam te isao spustit vec sam iznjeo same cinjenice koje sam vidio preko google-a ,a to je da nisi medju prvih 30 pogodaka sto se tice tvojih kljucnih rjeci. Mozda ti smeta ali to je Real.

04.
Quote
zar stvarno mislis da bi ja sebi dozvolio da ovde pisem nesto sto ustvari nije tacno a tako lako moze da se proveri

zar ti to isto mislis za mene?

05.
Quote
zar zaista sebe smatras za serloka holmsa sto si brze bolje otisao da pregledas na kojim su to pozicijama pretrage moje kljucne reci jer ti je to bila jedina slamka spasa da nekako odvuces paznju sa svojih gluposti koje si napisao na ovoj temi

Nesmatram se nikakvim detektivom ali me je radoznalost povukla i htjeo sam vidjet dali govoris
istinu. Niti u jednom trenutku nisam mislio odvuc nikoga "od mojih gluposti koje sam napisao" ( u navodniciima ). Procitaj tocku 2 u ovim mojim odgovorima.




I LOVE SMF

Cola-Coca

Quote from: RapidBelgrade on June 30, 2010, 06:45:58 PM
vas dvojica ste mi ulepsali vece  :) :) :) :)

ja otvorio pivce i uzivam u vasim postovima.....


uzgred veliki brate ne radi ti ni sajt ni forum...   :(

    ;)
I LOVE SMF

Advertisement: