News:

Want to get involved in developing SMF, then why not lend a hand on our github!

Main Menu

Въпрос за превод на мод

Started by Subsense, November 10, 2010, 05:33:18 PM

Previous topic - Next topic

Subsense

Здравейте! Вчера си изтеглих SMF и системата много ми харесва обаче съм доста нов и имам нужда от помощ.Изтеглих си ad management mod и искам да го преведа за да може да го ползвам в сайта ,защото когато сайта ми е на български а мода на английски мода не се показва в администраторския панел.Кой файл трябва да преведа?Ам имам и още един въпрос.Коя версия на български език да си изтегля за сайта ,защото са 2 - bulgarian 1.1.12 или 1.1.12-utf8
Благодаря предварително

NEOhidra

Здравей!
До колкото ми е известно не би трябвало да има проблем с ползването на модове, които не са преведени. Явно точно "ad management mod" има по-специални изисквания (някой да ме поправи ако греша).
Относно превеждането - повече информация ще намериш тук.
Спомняш ли си при инсталирането на SMF да си задавал UTF-8 като стандартен character map (encoding)? Ако форумът ти ползва UTF-8 то тогава ти трябва smf_1-1-12_bulgarian-utf8, качиш ли другия пакет почти нищо няма да се разчита от форума. За обратния вариант не съм сигурен.

Subsense

При инсталацията имаше отметка за uft8 ,но не цъкнах на нея.А относно модовете -  всички са така.Не се показват в админ панела.Когато направя сайта на английски модовете се появяват , но като го прехвърля на български изчезват отново.В смисъл самите им настройки в админ панела.Все едно ги нямам.Откъде може да е този проблем и кал може да се оправи ?

ivo2296

Quote from: Subsense on November 11, 2010, 12:40:56 PM
При инсталацията имаше отметка за uft8 ,но не цъкнах на нея.А относно модовете -  всички са така.Не се показват в админ панела.Когато направя сайта на английски модовете се появяват , но като го прехвърля на български изчезват отново.В смисъл самите им настройки в админ панела.Все едно ги нямам.Откъде може да е този проблем и кал може да се оправи ?

За някои модове става следния трик:
- правиш копие на xxx.english.php и xxx.english-utf8.php, и ги преименуваш на xxx.bulgarian.php и xxx.bulgarian-utf8.php. След това поставяш двата преименувани файла с същата папка, в която са файловете на мода xxx.english.php и xxx.english-utf8.php .

За други модове трябва да се преработят и инсталационните им файлове.

Advertisement: