Nemoguc upload slike

Started by patche_82, December 14, 2010, 06:04:38 AM

Previous topic - Next topic

patche_82

Pozdrav svima! Imam problem sa postavkom slike ( Attachments ) . Postavio sam sliku na forumu, ali posto je pogresna uploadovana, iz Administracije sam je izbrisao. Potom sam editovao post, ali sa time da uploadujem novu, tj sliku koju sam hteo da postavim. Izbacio mi je sledece :

Your attachment has failed security checks and cannot be uploaded. Please consult the forum administrator.

Ja sam administrator  :o. U error logu imam link ka postu i ispod gore napisan tekst.

Forum je SMF 2.0 RC4, a tema Fresh ( by skinmod ).

autarh

skoro pa identican problem ...
iz nekog razloga neke slike primi a neke ne... sve slike su u okviru ogranicenja (800x600 200kb) koji sam postavio ali i dalje neki put primi slike a neki put ne...

mozda je najbitnije sto slike cak i ne podeigne vec odmah izbaci poruku da nece da ih primi

Madzgo


autarh


gonss

Quote from: autarh on December 21, 2010, 03:40:13 PM
Quote from: madzgo on December 19, 2010, 04:22:34 AM
Provjeri je li chmod 777..

gde ? u atachment folderu ?
Preko file zile ja to radim, desni klik na fajl i stavi mu chmod na 777

autarh

stavio sam sada 777 bio je 705 ali i dalje isti problem ...
meni je inace sprski prevod pa mi daje ovo :

Datoteka koju ste priložili nije sačuvana. Ovo se dogodilo jer je prilaganje trajalo predugo ili je datoteka veća nego što to server dozvoljava.

Za više informacija, konsultujte administratora servera.

naravno ja sam admin ali ne znam zasto se ovo desava , od kada sam presao na rc4 stalno neki problemi .... ali sa slikama tek u zadnjih 7 dana i to je sve ozbiljnije ... evo sad nece ni da primi

Skipper.

Možda ti je slika jednostavno prevelika. Proveri koliki ti je maximalni upload po fajlu.
It's very simple. Scissors cuts paper, paper covers rock, rock crushes lizard, lizard poisons Spock, Spock smashes scissors, scissors decapitates lizard, lizard eats paper, paper disproves Spock, Spock vaporizes rock, and—as it always has—rock crushes scissors.

Dzonny

Sa 777 i dalje ne možeš da uploaduješ?
Pogledaj u admin panelu u podešavanjima attachmenta, da li imaš dovoljno slobodnog prostora u tom direktorijumu? Povećaj maksimalnu vrednost tog direktorijuma, pa probaj opet.

patche_82

Quote from: Skipper_gm on December 22, 2010, 04:08:29 AM
Možda ti je slika jednostavno prevelika. Proveri koliki ti je maximalni upload po fajlu.
Quote from: Dzonny on December 22, 2010, 07:39:00 AM
Pogledaj u admin panelu u podešavanjima attachmenta, da li imaš dovoljno slobodnog prostora u tom direktorijumu? Povećaj maksimalnu vrednost tog direktorijuma, pa probaj opet.

Hvala kolege na pomoci. U ovome je bio problem kod mene!

littlegolub

#9
Imam isti problem...  isto kaze ovo "Datoteka koju ste priložili nije sačuvana. Ovo se dogodilo jer je prilaganje trajalo predugo ili je datoteka veća nego što to server dozvoljava.

Za više informacija, konsultujte administratora servera."

ali nisam admin, nego moderator,
ne kopcam sta je to chmod 666 a sta 777, gde se nalazi i sta predstavlja???

Za prostor sam proverila sve je ok, imam mesta..cak 6x vise

Dzonny

To može samo administrator pogledati, tj promeniti chmod direktorijuma za upload tj Attachments ili Avatars direktorijuma.

Skipper.

Chmod mora da namesti neko ko ima pristup cpanelu foruma. Takodje treba proveriti koliki ja maksimalan upload po fajlu. To najbolje da pitas administratora foruma posto bi on to trebalo da zna.
It's very simple. Scissors cuts paper, paper covers rock, rock crushes lizard, lizard poisons Spock, Spock smashes scissors, scissors decapitates lizard, lizard eats paper, paper disproves Spock, Spock vaporizes rock, and—as it always has—rock crushes scissors.

Vlada87

Ja imam problem od pre neki dan sa ovim...

Limit za upload je 10mb, najviše datoteka okačenih u poruci je 10 komada.. na serveru je odvojeno 50gb za atačmente.

Zadnjih par dana mi se korisnici žale da ne mogu da uploduju ništa preko ~1mb iako je do sada moglo i bilo uplodovano i 4-5 mb bez problema. Chmod je 777 nikakav mod nisam instalirao da bi prouzrokovalo ovaj problem, verzija foruma je 2.0.2

U čemu može da bude problem!?

Dzonny

Da li si i sam probao da uploaduješ neki fajl preko 1mb? Da li i ti ne možeš da ga uploaduješ? Dobijaš neku grešku? Da li imaš neku grešku u error logu?
Da li folder gde se skladište attachmenti ima dovoljno prostora (nije već popunjen)?

Vlada87

1. Da probao sam da uplodujem sam fajl preko 1mb.
2. Da i ja ne mogu da ga uplodujem.
3. Dobijam grešku:

Datoteka koju ste priložili nije sačuvana. Ovo se dogodilo jer je prilaganje trajalo predugo ili je datoteka veća nego što to server dozvoljava.

Za više informacija, konsultujte administratora servera."


5. To je greška u error logu.
6. Folder za atačmente ima dovoljno mesta i podešen na 50gb od toga je iskorišćeno 50mb.

Dzonny

Da li je plaćan server? Može biti da pošto je fajl veći izgubi se konekcija sa serverom tokom uploada, pa je to problem, možda zaista trebaš kontaktirati server administratora.

Branko.

Quote from: Vlada87 on February 12, 2012, 02:09:11 PM...Folder za atačmente ima dovoljno mesta i podešen na 50gb od toga je iskorišćeno 50mb...
To podešavanje nema uticaja na serverska ograničenja.Kao što je Dzonny kazao, konekcija se prekida ako je fajl prevelik.Pogledaj u root-u imaš li php.ini fajl.Otvori ga, treba da imaš ovakve parametre:

memory_limit = XXM
post_max_size = XXM
file_uploads = On
upload_max_filesize = XXM

Tu možeš mijenjati maksimalne vrijednosti.Kod mene je npr. php5.ini, moguće i kod tebe.
Strong people don't put others down, they lift them up.
A clever person solves a problem. A wise person avoids it.

Vlada87

#17
U root fajlu od hostinga imam php5.ini i u njemu stoji samo: cgi.fix_pathinfo = 0


edit: ubacio sam /info.php da mi iščita instalaciju php-a

Dakle:

memory_limit = 32MB
post_max_size = 8MB
file_uploads = On
upload_max_filesize = 2MB

Kako menjam ove vrednosti!?

Dzonny

Kontaktiraš hosting provajdera pošto verovatno nemaš ovlašćenja da to sam uradiš.

Vlada87

#19
Čemu mi onda služi taj php5.ini fajl!?

EDIT: Ipak mogu ja da menjam php.ini sada sam u onaj fajl dodao string upload_max_filesize = 5M i sada je ok mogu da uplodujem 5mb na forum :D

Advertisement: