News:

Want to get involved in developing SMF, then why not lend a hand on our github!

Main Menu

Off Topic - Svaštara

Started by Dzonny, December 21, 2010, 03:56:01 PM

Previous topic - Next topic

Branko.

Mogao si staviti i tačan naslov teme...
Strong people don't put others down, they lift them up.
A clever person solves a problem. A wise person avoids it.

Venera

Ne bih volela da budem pogrešno shvaćena, ali malo mi je nekulturno da neko u 12,36 otvori novu temu i pita nešto, a već u 12,40 interveniše na svaštari da mu neko odgovori jer mu je hitno, taman kao da neko ima obavezu da dežura na forumu i čeka ko će se pojaviti da pita. Pritom, pitanje je "strašno hitno", kako promeniti redosled statusa grupa članova.  ;) :D

Što se naslova  tema tiče, očito je da veliki broj korisnika ne čita pravila, baš kao što to uostalom ne rade ni članovi na našim forumima kad se registruju, zato predlažem da moderator jednostavno izmeni naslov teme u skladu sa sadržajem. Ne vidim drugi način da se to dovede u red.  ;)

Pozdravčić svima  :)

Branko.

Nažalost većina nema elementarnu kulturu pisanja i ponašanja. Najčešće se to manifestuje kroz pomenute naslove tema, načinu kako se postavlja pitanje tj. objašnjava problem pa do klasičnih grubih kršenja pravila. Podsjetio bih, ovom prilikom, na dio za predstavljanje foruma koji se do te mjere zloupotrebljava da se koristi većinom za samoreklamiranje i pokušaj vrbovanja članova i kao takav je odavno izgubio osnovnu namjenu.
Što se tiče intervencija od strane urednika to je rijetko kad moguće uraditi u startu jer nismo stalno tu tako da se neki veći efekat ne postiže djelovanjem u izolovanim slučajevima. Uređivanje tema s više poruka uz istovremeno traganje za rješenjem datih problema ne može raditi pojedinac, to je za timski rad koji ovdje ne fukcioniše na zadovoljavajući način.
Strong people don't put others down, they lift them up.
A clever person solves a problem. A wise person avoids it.

mladi12

Venera ili meni ljepše Afrodita....hvala na odgovoru.
LP

Masterd

Ovdje je zavladala smrtna tišina.

Dzonny

Svima želim srećnu i uspešnu 2015 godinu, da vam bude mnogo lepša nego prošla :)

Masterd

Quote from: Dzonny on January 01, 2015, 11:32:56 AM
Svima želim srećnu i uspešnu 2015 godinu, da vam bude mnogo lepša nego prošla :)

Također, svima sretna nova. I neka bude puno bolja od prošle.

Venera

Pridružujem se čestitkama za Novu i, takođe, želim sve najbolje.  :)

Skipper.

Srećni praznici, prošli i nadolazeći, i od mene :)
It's very simple. Scissors cuts paper, paper covers rock, rock crushes lizard, lizard poisons Spock, Spock smashes scissors, scissors decapitates lizard, lizard eats paper, paper disproves Spock, Spock vaporizes rock, and—as it always has—rock crushes scissors.

.NoName.

Srećna nova i sve najbolje  :)

Razzorsi

Sa Zakasnjenjem SMF timu i Pstalim clanovima zelim Srecnu Novu 2015 Godinu , Zelim vam Zdravljei SRecu ,a sve drugo mozete naci u nekom marketu.

rocknroller

Quote from: Masterd on November 20, 2014, 06:04:11 AM
Ovdje je zavladala smrtna tišina.

A kada ovdje ne smijemo pričati o drugim CMS-ovima na koje smo prešli :D

Masterd

Quote from: rocknroller on January 17, 2015, 02:56:15 PM
Quote from: Masterd on November 20, 2014, 06:04:11 AM
Ovdje je zavladala smrtna tišina.

A kada ovdje ne smijemo pričati o drugim CMS-ovima na koje smo prešli :D

Što je pukla ljubav?

Masterd


Zuća

Nije ovo više 2010-2011. kada je ovaj forum bio u vrhuncu popularnosti(u nasem jezičkom delu).
Ovde je pre bila dobra ekipa, što govori i broj ovolikih stranica u ovoj temi.
Nažalost, toga više nema. Svako dodje svojim poslom, pita, ode i više se ne vraća.

Dzonny

Ima tu i dalje ljudi :D
Možda svi imaju dobre, uspešne projekte pa nemaju previše vremena za offtopic :P

Masterd

Quote from: Zuća on February 07, 2015, 12:42:24 PM
Nije ovo više 2010-2011. kada je ovaj forum bio u vrhuncu popularnosti(u nasem jezičkom delu).
Ovde je pre bila dobra ekipa, što govori i broj ovolikih stranica u ovoj temi.
Nažalost, toga više nema. Svako dodje svojim poslom, pita, ode i više se ne vraća.

Ah, dobra stara vremena.

rocknroller

Quote from: Masterd on January 17, 2015, 04:56:11 PM
Quote from: rocknroller on January 17, 2015, 02:56:15 PM
Quote from: Masterd on November 20, 2014, 06:04:11 AM
Ovdje je zavladala smrtna tišina.

A kada ovdje ne smijemo pričati o drugim CMS-ovima na koje smo prešli :D

Što je pukla ljubav?

Nije stvar, u vrsti Forum skripte, nego forumi sami po sebi nisu više toliko aktualni, a bit će sve manje, barem u ovakvom formatu kao što je sada.
Ljudi se okreću mobitelima, prijenosnim računalima, aplikacijama. Dručtvenim mrežama koje rade sa mobitela i sl.

Ja trenutno koristim SMF u največem dijelu kao Internu organizaciju poslova, olakšavanje sortiranja informacija za razne projekte.

Više manje svi CMS-ovi Poput WP-a ili čak Oxwall-a imaju neku svoju inačicu foruma koja je dostatna. Ne treba se brinuti o raznim mostovima i premosnicama između skripti.

Neka neko kaže dobar povod za pokrenuti novi forum danas. Ako ga ima?


Dzonny

QuoteNije stvar, u vrsti Forum skripte, nego forumi sami po sebi nisu više toliko aktualni, a bit će sve manje, barem u ovakvom formatu kao što je sada.
Ljudi se okreću mobitelima, prijenosnim računalima, aplikacijama. Dručtvenim mrežama koje rade sa mobitela i sl.
Mislim da si promašio poentu.
Porediš babe i žabe, namena socijalnih mreža je sve, samo ne namena internet foruma. Brza komunikacija koja se "gubi" sa prolaskom vremena, kratke poruke i razmena informacija, neozbiljnost, neformalnost, nasuprot, mahom dugih poruka, ciljanih tekstova, organizovanih celina, formalnijeg načina komunikacije, i ono što je najvažnije - nešto što je arhivirano i dostupno u svakom trenutku.
Dakle, forumi su pre 15 godina imali istu namenu kao i danas, i oni kojima je potrebno to što forumi pružaju - nastaviće da koriste upravo forume, a ne socijalne mreže. Oni koji žele brzu komunikaciju i razmenu informacija - koristiće soc. mreže.
Verujem da i sam posećuješ forume češće nego društvene mreže kada tražiš odgovor na neko konkretno pitanje, pogotovo kada je pitanje kompleksnije prirode i zahteva neko pojašnjenje - to nikad nećeš naći na socijalnim mrežama.

Elem, što se diče diskusija o drugim softverima koje koristite - možete ih započeti na društvenim mrežama :D Ili na drugim forumima, ovom je namena podrška za SMF, ne za druge softvere. Da se razumemo, i sam koristim xy drugih softvera, probao sam skoro pa sve softvere za pokretanje foruma takođe, ali nije u redu da ovo mesto pretvaramo u nešto za šta nije namenjeno. I ovu temu takođe ;)

QuoteNeka neko kaže dobar povod za pokrenuti novi forum danas. Ako ga ima?
Povod je isti koji bi bio pre 15 godina, i koji će biti u buduće. Ako imaš potrebu i ideju za nečim nikakve (ne)aktuelnosti ti neće poremetiti planove, a ni (ne)uspeh projekta.  8)

Venera

Ja sam ovde od 13.novembra 2010.  :)

Istina je da je na ovoj temi u to vreme bilo veselije. Iz ranijeg perioda će mi uvek ostati u sećanju gosn. Rapid ( :)) sa njegovim neprevaziđeno-šarmantnim komentarima. Žao mi je što više nije aktivan, ali činjenica je da i bez njega ovaj forum radi, kao i bez nekih drugih, divnih ljudi koji su, svako iz nekog svog razloga, manje aktivni ili uopšte nisu aktivni. Ako neko od njih pročita ovo, a imali smo neki kontakt-veliki pozdrav i sve najbolje. :)

Svedoci smo da dolaze nove generacije korisnika, da puno foruma iz ranijeg perioda nije aktivno, ali da ima mnogo novo-otvornenih foruma i da se i dalje otvaraju. Jednostavno, sve ima neki svoj tok... Ne spadam u osobe koje su pasivni posmatrači, a kritičari rada drugih ili one koji kukaju  za nekim prošlim vremenima. Sebe na SMF-u u ovom trenutku pronalazim u tome da naučim što više i da dam svoj maleni doprinos, tj. da pomognem koliko mogu, jer znam kako je meni bilo kad ništa nisam znala i koliko mi je značila  i najmanja pomoć. Trudim se da mi osećaj zadovoljstva što sam pomogla ne pokvari nečija nezahvalnost, jer to je njegov problem, ne moj. ;)

Tvrdim da na ovom forumu ima jako finih momaka, koji umeju kulturno da se obrate, da se zahvale i koji su spremni da podele svoja iskustva sa ostalima, da javno priznaju svoju grešku, da nauče i da pomognu kad god su u situaciji. Drago mi je kad vidim da su nešto pisali ili da su online. Bilo bi lepo da svi budemo malo aktivniji i da se družimo na Svaštari, ali ako nema interesa za to, ne vidim zašto bi mi to smetalo. :)





Advertisement: