News:

SMF 2.1.4 has been released! Take it for a spin! Read more.

Main Menu

Off Topic - Svaštara

Started by Dzonny, December 21, 2010, 03:56:01 PM

Previous topic - Next topic

rocknroller

Evo i mene ponekad navratim, ali ne često kao prije...


Ako netko ima mjesta za pogurati jedam moj sajt bannerom na domaćem satu... Nudim za uzvrat baner ili link na http://www.logooff.net/ ili nešto treće također ako netko želi koju premium temu neka mi se javi.. za domaće besplatno.  O:)

Masterd

Što je ovo? Okupljanje stare ekipe?

Robert.


Masterd

Quote from: Kryzen on July 21, 2014, 02:25:58 PM
Ej, Masterde. Kako si? :)

Dobro, hvala. Kako si ti? Otkada Dr. Deejay (ako se ne varam) zna srpski?

Robert.

Nisam loše, hvala. :) Moj srpski nije dobar, ali još učim srpski (mislim da od maj 2012, ne znam).

Dzonny

Kolega je daleko od Srbije geografski ali uspešno uči srpski :)

Masterd, nije te dugo bilo, jesi živ čoveče? :)

Masterd

Quote from: Dzonny on July 21, 2014, 06:45:47 PM
Kolega je daleko od Srbije geografski ali uspešno uči srpski :)

Masterd, nije te dugo bilo, jesi živ čoveče? :)

Skidam kapu.

Živ i zdrav. Valjda?  ???

Branko.

... i u dobroj formi koliko vidim (ažurirao si sve svoje modove)  ;D
Strong people don't put others down, they lift them up.
A clever person solves a problem. A wise person avoids it.

Masterd

#6368
Quote from: Branko. on July 22, 2014, 06:02:32 PM
... i u dobroj formi koliko vidim (ažurirao si sve svoje modove)  ;D

Netko me prati.  ;D Ne sve nažalost. :'( BBC-evi mi  ne rade. Mora da su nešto radili s integracijskim kukama.

Rješio sam i to. :D

Branko.

Quote from: Masterd on July 23, 2014, 03:50:07 AM


Netko me prati...
Najviše zbog ovoga . Ako ne griješim mislim da sam te ohrabrivao da ih se lako ne odričeš. Drago mi je da nisi...  ;) jer jako puno cijenim vrijedne i ambiciozne ljude.
Strong people don't put others down, they lift them up.
A clever person solves a problem. A wise person avoids it.

Masterd

Quote from: Branko. on July 23, 2014, 09:55:58 AM
Quote from: Masterd on July 23, 2014, 03:50:07 AM


Netko me prati...
Najviše zbog ovoga . Ako ne griješim mislim da sam te ohrabrivao da ih se lako ne odričeš. Drago mi je da nisi...  ;) jer jako puno cijenim vrijedne i ambiciozne ljude.

Tu se varaš. Radilo se o modovima koje sam preuzeo od drugih autora. Njih sam se odrekao kada sam shvatio da ne želim sve vrijeme trošiti na SMF, ali moja djela su uvijek bila u mom vlasništvu.

Masterd

Evo i još jednog. ;D Doduše, skupljao je prašinu dvije godine.

http://custom.simplemachines.org/mods/index.php?mod=3424

Branko.

Vidio već u Modifications and Packages.

+1
Strong people don't put others down, they lift them up.
A clever person solves a problem. A wise person avoids it.

Skipper.

It's very simple. Scissors cuts paper, paper covers rock, rock crushes lizard, lizard poisons Spock, Spock smashes scissors, scissors decapitates lizard, lizard eats paper, paper disproves Spock, Spock vaporizes rock, and—as it always has—rock crushes scissors.

Venera

#6374
Imam jedan problem, koji me prilično nervira, ako neko zna rešenje, nek pomaže, dobiće "Milku" sa lešnicima, naravno virtuelnu. ;D

Kad nešto radim u FileZilli, posle kratkog vremena blokira, pojavi mi se naredba: CDUP, a onda... moram da klikćem pet puta na neki folder ili fajl (i da čekam) da bi se pojavila objava GREŠKA ...., tj. da je prekinuta veza sa serverom. Posle te "greške"(crvenim slovima) čim kliknem na bilo koji folder, radi sve kako treba. Kad sam prvi put instalirala FileZillu, uvek je bila aktivna, nikakvih obaveštenja, blokiranja, niti prekida veze. Pošto stalno nešto radim, FileZillu prilično koristim, pa kad mi se to dešava 20 puta u toku rada, stvarno povilenim. Probah da podesim u Settings, ali ništa nisam uspela da promenim.  :-[

Pozdravčić svima i unapred hvala.  :)


.NoName.

Vidiš, ja sam mislio da je to do neta pa često zvao telekom i svašta im govorio  ;D

Nego, meni se to takođe dešava, samo ne baš često, ali cenim da je do prekida neta.

Ako misliš da nije net kriv, skini novog Žileta  O:)

Branko.

Možda zeza ruter ili firewall? Ima u FZ opcija za provjeru: Uređivanje>Postavke>Pokrenuti vodič....
Druga mogućnost je host server
Strong people don't put others down, they lift them up.
A clever person solves a problem. A wise person avoids it.

Venera

Čekirala sam ovu opciju sa slike, čini mi se da sam time rešila problem.



@.NoName. isprobaj, pa javi rezultat. ;)

Pozdrav NoName i Branko i hvala za odgovore.  :)

Branko.

Po pravilu bi zbog neaktivnosti server trebao poslati ovakvu poruku:
Greška:   Prekinuta je veza sa serverom: ECONNABORTED - Connection aborted i naravno bude obavezno ono "421 Timeout - try typing a little faster next time"... tako je kod mene. Naredba cdup znači "Change to Parent Directory" . Vjerovatno je do servera ali ako rešava problem s konekcijom nema mane.
Strong people don't put others down, they lift them up.
A clever person solves a problem. A wise person avoids it.

Venera

Jutros vratim sve postavke na default i posle otprilike minut dobijem ovakav prikaz



Očito da nezavisno od komande dođe do prekida veze, a posle klika na bilo šta sa spiska foldera i fajlova, mora se sačekti 20-tak sekundi dok se ponovo ne uspostavi veza. Zamsili tog maltretiranja kad nešto isprobavam, a to često činim. Ubitačno!

Uglavnom, čekiranjem pomenute opcije, taj se probolem prevazilazi, a rešenje problema (u mom slučaju) sam "ubola" sasvim slučajno-eksperimentisanjem, jer se u ovo ama ič ne razumem.  :-[







Advertisement: