News:

Bored?  Looking to kill some time?  Want to chat with other SMF users?  Join us in IRC chat or Discord

Main Menu

Off Topic - Svaštara

Started by Dzonny, December 21, 2010, 03:56:01 PM

Previous topic - Next topic

rocknroller

Što se dogodilo sa SMF-om jel još uvijek neko razvija kodove ili ne?

Dzonny

Quote from: rocknroller on October 19, 2014, 08:46:56 AM
Što se dogodilo sa SMF-om jel još uvijek neko razvija kodove ili ne?
Kako misliš šta se dogodilo, ja koliko znam ništa se nije posebno promenilo, i dalje se radi :)

Masterd

Quote from: Dzonny on October 19, 2014, 10:52:57 AM
Quote from: rocknroller on October 19, 2014, 08:46:56 AM
Što se dogodilo sa SMF-om jel još uvijek neko razvija kodove ili ne?
Kako misliš šta se dogodilo, ja koliko znam ništa se nije posebno promenilo, i dalje se radi :)

Jedni što nam ova tema počiva u miru. :'(

rocknroller

Quote from: Masterd on October 20, 2014, 10:10:47 AM
Quote from: Dzonny on October 19, 2014, 10:52:57 AM
Quote from: rocknroller on October 19, 2014, 08:46:56 AM
Što se dogodilo sa SMF-om jel još uvijek neko razvija kodove ili ne?
Kako misliš šta se dogodilo, ja koliko znam ništa se nije posebno promenilo, i dalje se radi :)

Jedni što nam ova tema počiva u miru. :'(

Priča se da se raspada već neko vrijeme, da nema dovoljno motivacije niti volje za nastavak razvoja...

Venera

Quote from: rocknroller on October 22, 2014, 05:17:16 PM

Priča se da se raspada već neko vrijeme, da nema dovoljno motivacije niti volje za nastavak razvoja...

Uvek je bilo zlonamernih da pričaju i prepričavaju, ali .... "psi laju, a karavani prolaze", kaže stara kineska poslovica.  :)

rocknroller

Quote from: Venera on October 23, 2014, 05:07:29 AM
Quote from: rocknroller on October 22, 2014, 05:17:16 PM

Priča se da se raspada već neko vrijeme, da nema dovoljno motivacije niti volje za nastavak razvoja...

Uvek je bilo zlonamernih da pričaju i prepričavaju, ali .... "psi laju, a karavani prolaze", kaže stara kineska poslovica.  :)
Ma pusti kineske poslovice, ovo su činjenice ne brljaj.

Koliko developera ima koji aktivno rade na izgradnji?

rocknroller

Quote from: Venera on October 23, 2014, 05:07:29 AM
Quote from: rocknroller on October 22, 2014, 05:17:16 PM

Priča se da se raspada već neko vrijeme, da nema dovoljno motivacije niti volje za nastavak razvoja...

Uvek je bilo zlonamernih da pričaju i prepričavaju, ali .... "psi laju, a karavani prolaze", kaže stara kineska poslovica.  :)
Ma pusti kineske poslovice, ovo su činjenice ne brljaj.

p.s. naslovnica se nije promijenila valjda od kada sam član ovdje.

Koliko developera ima koji aktivno rade na izgradnji?

Masterd


Dzonny

Quote from: Masterd on October 23, 2014, 06:52:42 PM
Quote from: rocknroller on October 23, 2014, 04:49:17 PM
Koliko developera ima koji aktivno rade na izgradnji?

http://www.simplemachines.org/about/smf/team.php

Ne baš impresivan broj.
Brkate babe i žabe.
To je vrlo impresivan broj, jer valjda znate da nije stvar samo u kvantitetu, i da ta 4 developera mogu uraditi više nego 15 njih koji ne znaju dobro svoj posao.
A pored toga, ne rade samo developeri sa te stranice na razvoju. Tu su i drugi članovi tima + svi controbutori sa github-a, tako da su mnogi koji i nisu u timu doprinosili i doprinse i dalje na github-u.

Svejedno, nema potrebe za raspravama ovog tipa, kao što reče Venera, uvek je bilo takvih priča i pričica, kome se ne sviđa može slobodno da pređe na drugu forum platformu, pa ćete se i sami uveriti da njihovi pozamašni brojevi developera nisu ništa do - brojeva, dok u mnogim (da ne kažem svim) funkcionalnostima i opcijama kaskaju za smf-om.

Masterd

Quote from: Dzonny on October 24, 2014, 01:36:58 PM
Brkate babe i žabe.
To je vrlo impresivan broj, jer valjda znate da nije stvar samo u kvantitetu, i da ta 4 developera mogu uraditi više nego 15 njih koji ne znaju dobro svoj posao.
A pored toga, ne rade samo developeri sa te stranice na razvoju. Tu su i drugi članovi tima + svi controbutori sa github-a, tako da su mnogi koji i nisu u timu doprinosili i doprinse i dalje na github-u.

Svejedno, nema potrebe za raspravama ovog tipa, kao što reče Venera, uvek je bilo takvih priča i pričica, kome se ne sviđa može slobodno da pređe na drugu forum platformu, pa ćete se i sami uveriti da njihovi pozamašni brojevi developera nisu ništa do - brojeva, dok u mnogim (da ne kažem svim) funkcionalnostima i opcijama kaskaju za smf-om.

Nemoj me krivo shvatiti. Ne tvrdim da nisu sposobni ili dostatni za opstanak projekta, samo imam osjećaj da je nekoć bilo više zainteresiranih ljudi.

Branko.

Za ovih 7-8 godina koliko sam ovdje prisutan najviše se mijenjalo u sastavu programera. U "ostatku" osim nekih novih lica nema značajnijih promjena. U odnosu na druge popularne skripte ova ekipa mi izgleda puno brojnija. SMF kao open source teško može da se posmatra kao drugi pay softveri i svako upoređenje je neprikladno zbog same koncepcije.
Strong people don't put others down, they lift them up.
A clever person solves a problem. A wise person avoids it.

mladi12

Poštovani, molim Vas cijenjeni savjet
Dakle radi se o sljedećem: imam SMF 2.0.9 forum na kojem vrlo važnu ulogu imaju fotografije....iste postavljamo preko vanjskih free servera, recimo imageshacka, photobucketa i sl. Prije smo masovno koristili imagesforme, koji je onda pao i izgubio puno fotografija. Što napraviti da se to ne događa više? Da li je po Vama bolje rješenje, zakupiti prostor na vanjskom serveru (plaćati ga), napraviti jedan account i podijeliti pass svim članovima foruma, tako da svi uploadaju fotke na taj jedan plaćeni račun (volio bih da taj račun ima opciju s kojom članovima dajem samo pravo uploada, ne i pravo ostalog manipuliranja računom, jer uvijek se nađe netko tko bi mogao recimo obrisati fotke, slučajno ili namjerno) ili da kod svog hostera zakupim veći prostor i da se fotografije lijepe na sam forum. Ovo drugo će rezultirati sporošću i problemima sa download/upload backupom...između ostalog.
Što mislite? Postoji li neko treće rješenje? Postoji li mod koji može raditi ono što mi je potrebno?
Unaprijed se zahvaljujem na odgovorima.
Goran

MaliGrizeBeton

Da li postoji ovde tema mod na zahtev?
Posto vidim da su neki od vas pravili modove al to je sve oko 2010 godine?

.NoName.

Ja bih tu napravio ličnu formu za dodavanje fotografija. Dakle da se čuvaju na tvom serveru.
Pomenuo si oko toga sporost sa bekapom, no ne vidim tu problem... Ne radiš bekap svakodnevno (sem baze možda, ali ona nema veze sa skladištenjem slika na server), tako da tu ne vidim problem.

Branko.

#6414
Quote from: MaliGrizeBeton on October 26, 2014, 10:32:32 AM
Da li postoji ovde tema mod na zahtev?
Posto vidim da su neki od vas pravili modove al to je sve oko 2010 godine?
Univerzalna ne jer bi bila preglomazna, a nemamo zaseban dio za takve upite. Možeš pod Modifikacije otvoriti temu npr. s ovakvim naslovom [Pay] mod za .. ili [Free] mod za ..
Naznačiš za koju verziju je, kakve osobine/svojstva treba da posjeduje a možeš pridodati i neku sliku koja prikazuje njegove funkcije. Ako tražiš plaćen mod poželjno je da navedeš koliko si spreman da izdvojiš za njegovu izradu.
Slično ovome praktikuju na drugim djelovima SMF-a.
Strong people don't put others down, they lift them up.
A clever person solves a problem. A wise person avoids it.

mladi12

Hvala na odgovoru.
Netko drugi?

Branko.

#6416
Problem, ako se tako može nazvati, nije uopšte povezan sa SMF-om i ne spada u uobičajenu podršku. Ovo ćemo prebaciti u Off Topic - Svaštara.
Strong people don't put others down, they lift them up.
A clever person solves a problem. A wise person avoids it.

Cola-Coca

Quote from: rocknroller on October 19, 2014, 08:46:56 AM
Što se dogodilo sa SMF-om jel još uvijek neko razvija kodove ili ne?


Apsolutno nista. Sve isto kao prije 5-6 godina.  ;)
I LOVE SMF

Venera

Quote from: mladi12 on October 26, 2014, 07:10:05 AM
Poštovani, molim Vas cijenjeni savjet
Dakle radi se o sljedećem: imam SMF 2.0.9 forum na kojem vrlo važnu ulogu imaju fotografije....iste postavljamo preko vanjskih free servera, recimo imageshacka, photobucketa i sl. Prije smo masovno koristili imagesforme, koji je onda pao i izgubio puno fotografija. Što napraviti da se to ne događa više? Da li je po Vama bolje rješenje, zakupiti prostor na vanjskom serveru (plaćati ga), napraviti jedan account i podijeliti pass svim članovima foruma, tako da svi uploadaju fotke na taj jedan plaćeni račun (volio bih da taj račun ima opciju s kojom članovima dajem samo pravo uploada, ne i pravo ostalog manipuliranja računom, jer uvijek se nađe netko tko bi mogao recimo obrisati fotke, slučajno ili namjerno) ili da kod svog hostera zakupim veći prostor i da se fotografije lijepe na sam forum. Ovo drugo će rezultirati sporošću i problemima sa download/upload backupom...između ostalog.
Što mislite? Postoji li neko treće rješenje? Postoji li mod koji može raditi ono što mi je potrebno?
Unaprijed se zahvaljujem na odgovorima.
Goran

Ćao Gorane,
svi free serveri su nepouzdani, za sada je (po meni) najpouzdaniji Imgur, ali nemamo garanciju da neće pasti. Takođe, problem je i to što registrovani član na nekom serveru uvek može da obriše svoj nalog i slike i da ti napravi problem na forumu. Mislim da je najbolje rešenje zakupiti veći prostor na serveru i time se osigurati. Slažem se sa .No Name. što se tiče backupa. Ne znam na kakav si mod tačno mislio, ali možeš ograničiti veličinu slika za upload na server, pa će slike  zauzimati manje prostora, a postoje i modovi za galeriju slika, pa sve to može jako lepo da izgleda, a usput i pouzdano.

Pozdrav  :)

Rusell

Neka pogleda neku temu ''Pomoc !'' pa da pomogne,hitno je.

Advertisement: