Off Topic - Svaštara

Started by Dzonny, December 21, 2010, 03:56:01 PM

Previous topic - Next topic

rocknroller

Quote from: Dzonny on February 14, 2015, 12:28:03 PM
QuoteNije stvar, u vrsti Forum skripte, nego forumi sami po sebi nisu više toliko aktualni, a bit će sve manje, barem u ovakvom formatu kao što je sada.
Ljudi se okreću mobitelima, prijenosnim računalima, aplikacijama. Dručtvenim mrežama koje rade sa mobitela i sl.
Mislim da si promašio poentu.
Porediš babe i žabe, namena socijalnih mreža je sve, samo ne namena internet foruma. Brza komunikacija koja se "gubi" sa prolaskom vremena, kratke poruke i razmena informacija, neozbiljnost, neformalnost, nasuprot, mahom dugih poruka, ciljanih tekstova, organizovanih celina, formalnijeg načina komunikacije, i ono što je najvažnije - nešto što je arhivirano i dostupno u svakom trenutku.
Dakle, forumi su pre 15 godina imali istu namenu kao i danas, i oni kojima je potrebno to što forumi pružaju - nastaviće da koriste upravo forume, a ne socijalne mreže. Oni koji žele brzu komunikaciju i razmenu informacija - koristiće soc. mreže.
Verujem da i sam posećuješ forume češće nego društvene mreže kada tražiš odgovor na neko konkretno pitanje, pogotovo kada je pitanje kompleksnije prirode i zahteva neko pojašnjenje - to nikad nećeš naći na socijalnim mrežama.

Elem, što se diče diskusija o drugim softverima koje koristite - možete ih započeti na društvenim mrežama :D Ili na drugim forumima, ovom je namena podrška za SMF, ne za druge softvere. Da se razumemo, i sam koristim xy drugih softvera, probao sam skoro pa sve softvere za pokretanje foruma takođe, ali nije u redu da ovo mesto pretvaramo u nešto za šta nije namenjeno. I ovu temu takođe ;)

QuoteNeka neko kaže dobar povod za pokrenuti novi forum danas. Ako ga ima?
Povod je isti koji bi bio pre 15 godina, i koji će biti u buduće. Ako imaš potrebu i ideju za nečim nikakve (ne)aktuelnosti ti neće poremetiti planove, a ni (ne)uspeh projekta.  8)

Dobro, ajde neka optimizma.

Masterd

Quote from: Dzonny on February 14, 2015, 12:28:03 PM
QuoteNeka neko kaže dobar povod za pokrenuti novi forum danas. Ako ga ima?
Povod je isti koji bi bio pre 15 godina, i koji će biti u buduće. Ako imaš potrebu i ideju za nečim nikakve (ne)aktuelnosti ti neće poremetiti planove, a ni (ne)uspeh projekta.  8)

+1000 Jedini "problem" je zasićenje, odnosno već postoje forumi za svki segment svega.

Zuća

Xaxaxa, ludi Rapid.  ;D

Secam se. Uvek je prebacio neke pare ljudima. Koliko mi je samo puta uplatio VPS.....
Imao sam ga na MSN-u dok ga nisu ugasili...sad kad sam skoro usao preko skajpa, nema ga vise.

Bilo je to dobro vreme i svi smo bili nekako opusteniji i "ludji".

Skipper.

Ja se povremeno čujem sa njim, doduše preko sms-a. Nažalost ima i zdravstvenih problema pa je i to uticalo na njegovu aktivnost na forumima.
It's very simple. Scissors cuts paper, paper covers rock, rock crushes lizard, lizard poisons Spock, Spock smashes scissors, scissors decapitates lizard, lizard eats paper, paper disproves Spock, Spock vaporizes rock, and—as it always has—rock crushes scissors.

Venera

Quote from: Skipper. on February 25, 2015, 05:02:02 PM
Ja se povremeno čujem sa njim, doduše preko sms-a. Nažalost ima i zdravstvenih problema pa je i to uticalo na njegovu aktivnost na forumima.

Nadam se da će zdravlje biti bolje. :) Verujem puno ljudi, koji nisu više aktivni, nisu zato što imaju nekih drugih važnijih obaveza ili problema. Bilo bi lepo da ponekad svrate jer ima nas koji ih se rado sećamo.

Meni se jedino ne dopada da Svaštaricu pretvorimo u mesto za kritikovanje rada SMF-tima, jer to nije naš posao, nije ni lepo jer smo od tog istog SMF tima dobili jednu ovako kvalitetnu skriptu na korišćenje, pa bi trbalo to da poštujemo, i na kraju zbog toga što i nismo deo tima, pa ono što mi doživljavamo više zavisi od nas samih nego od stvarne situacije u timu.

Žao mi je i to što ima puno vrlo dobrih stručnjaka, koji neće nikome da pomognu, aktivnost svode na reklamiranje, ito ne svojih radova na SMF-forumima, nego reklamiranje svog posla, reklamiraju davanje podrške ovoj skripti na nekom svom forumu itd. i sl. Sve glupost do gluposti! Žao mi je i što puno mladih ljudi ne zna da ceni podršku koju dobija. Ali šta ćemo... Sve u svemu, "svaštara ljudskih karaktera" u RL, preslikana na netu, pa i ovde.

Što se tiče zasićenosti forumima na netu... Živa istina da ima zasićenosti jer ih je previš, kao što je istina da je previše društvenih mreža, sajtova sa četovima, Warezz foruma i svega ostalog. Srećom, net je veliki, tako da za svakoga i sve ima mesta. Nema razloga da to stalno konstatujemo, a pritom forsiramo neke svoje projekte na drugim skriptama.

Ima mnogo lepših načina da porazgovaramo na ovoj temi i da je oživimo. To ne zavisi ni od skripte, ni od tima, nego od nas samih. :)

Pozz svima :)

rocknroller

Ja sam prestao dolaziti kada su počela nacionalna podjebavanja. Dugo sam prelazio preko nekih stvari, pomagao svima na forumu, ali dosta više sranja. Svaka čast pojedincima. 

Venera

I ja sam to jednom, ničim izazvano, doživela od jedne budaletine, ali nije vredan da zbog njega ne pomognem drugima i ne vidim puno finih i kulturnih ljudi.  :)


rocknroller

Quote from: Venera on February 26, 2015, 07:09:06 AM
I ja sam to jednom, ničim izazvano, doživela od jedne budaletine, ali nije vredan da zbog njega ne pomognem drugima i ne vidim puno finih i kulturnih ljudi.  :)

Hah eto.. što reć. :) ovo postaje smiješno. S obzirom na privatne poruke koje sam primio od tebe u prošlosti pretpostavljam da se ovo iznad odnosi na mene.



Venera

#6448
Veruj da uopšte ne razmišljam o tebi. Ovde smo svi ravnopravne kolege bez obzira na nacionalnsot, rasu, pol i druga obeležja, opredeljenja ili afinitete. Ako bih ikome ja prva pp poslala pp,  to bi bilo iz razloga da ga zamolim da me ne proziva po nacionalnoj ili bilo kojoj drugoj osnovi jer nismo zbog toga ovde,  a i zato što ja nikoga po tim osnovama ne prozivam, niti me takve stvari zanimaju.  :)

Opušteno, Svašta je za šalu i druženje.  :)

Nadam se da je u Hrvatskoj i durgim krajevima exYu lepo vreme kao ovde. Prosto mami napoje...

Pozdrav svima!  :)

MaliGrizeBeton

Zamrli ste ljudi pa cak i u spamu :P

Masterd

Treba nam nekakav klaun da bude malo veselije. ;D

rambomambo

Pozdrav svima, imam namjeru tj već sam dobro odmakao u pravljenju portala i foruma sa filmskim sadržajima, ako nekoga interesuje da testira nekoliko funkcija i da koju sugestiju može me kontaktirati putem PM.
Aurum et argentum comparenda sunt

Cola-Coca

Quote from: Skipper. on February 25, 2015, 05:02:02 PM
Ja se povremeno čujem sa njim, doduše preko sms-a. Nažalost ima i zdravstvenih problema pa je i to uticalo na njegovu aktivnost na forumima.

Da i meni je to rekao, tocnije ima problema sa secerom. Inace ekipa sto ima kako je ? Da li vas forumi slusaju ?
I LOVE SMF

rambomambo

Aurum et argentum comparenda sunt

rambomambo

Testiram PHP 7 http://www.sitepoint.com/php-7-revolution-return-types-removed-artifacts/ pa mi treba neko da klikne koji put mišem na ono što mu kažem dok ja pratim server
Aurum et argentum comparenda sunt

Cola-Coca

Svi smo culi da google search engine ce poceti klasificirati stranice po tome da li su uredjene za mobilne telefone. Znaci ako imate web stranicu ili forum koji nije uredjen za mobilni telefon bit cete rangirani lose.

Ovdje mozete provjeriti da li ste "google mobile friendly":
https://www.google.com/webmasters/tools/mobile-friendly/
I LOVE SMF

rambomambo

Quote from: Cola-Coca on April 30, 2015, 03:01:22 PM
Svi smo culi da google search engine ce poceti klasificirati stranice po tome da li su uredjene za mobilne telefone. Znaci ako imate web stranicu ili forum koji nije uredjen za mobilni telefon bit cete rangirani lose.

Ovdje mozete provjeriti da li ste "google mobile friendly":
https://www.google.com/webmasters/tools/mobile-friendly/

Nemam s tim problema i portal i forum su mi optimizirani po defaultu za mobilne telefone





dok smf pada na testu

Aurum et argentum comparenda sunt

Venera




:)  Dzonny, srećan ti rođendan!  :)

Dzonny

Quote from: Venera on June 17, 2015, 09:47:47 AM



:)  Dzonny, srećan ti rođendan!  :)
Kasnim kao vozovi u Srbiji :P
Hvala puno Venera! :D

stefan357965

Quote from: Cola-Coca on December 22, 2010, 10:33:16 AM
Danas sam kupio novine pa nasao neke oglase pa vi prosudite:

1.

Mjenjam novcanicu u odlicnom stanju ima 5 minuta izvadjena iz banke od 10 dolara za novcanicu 10 godina staru ili vise od 200 dolara , nije bitno stanje
novcanice moze biti i potrgana.


2.

Ako neko zeli da pijem pivu umjesto njega nek se javi na sifru: 33781335 i trazi Odrpanca iz Prdoline doljnje 


3.
Masem za vas na Autobusnoj Stanici za male pare (50 dolara po mahu)
Sifra je Autobus 


4.
Pravim musku djecu, ako fulam onda drugi put radim djabe.
Sifra je Djeca


5.
Mjenjam ženu od 40 godina za dve od 20.

Šifra: trgovac


6.

Mljackam umjesto vas na svečanim večerama





Hahaha, e vala me lepo nasmeja! :D

Advertisement: