Съвети за намаляване на натоварването

Started by imperio, May 03, 2011, 07:01:30 PM

Previous topic - Next topic

imperio

Дайте някакви съвети за оптимизация на натоварването на сървъра. Някакви идеи за конфигурация на разделите "Балансиране на натоварването" и "кеширане" в админ панела?

@Bogo

Здравей колега, под натоварване какво имаш в предвид, по-бързо зареждане на форума или по малко процесорно време?

imperio

За намаляване на използваното процесорно време. Форума е пресен , сега е на около 100 уникални дневно, импресии около 1000

@Bogo

Здравей, зависи какви модули си инсталирал на SMF.

imperio

Само TinyPortal и един модел за социален букмарк. На хостинга в момента имам три сайта - форума и два други. Другите два за се закрепили от няколко месеца на по 150 уникални  дневно и за сега нямам проблем с процесорното време но форума тепърва ще го вдигам да работи и не знам как ще е занапред. За това се интересувам от оптимални настройки в админ панел.

П.С, хоства ли някой SMF форум в суперхостинг.бг [nofollow]? Интересно ми е при 1000 уникални примерно колко минути процесорно време се изразходват.

@Bogo

SMF форума е достатъчно оптимизиран, така че не вярвам да имаш проблем с процесорното време (с тези използвани модули).

Advertisement: