Ограничение на Bot. Как и къде?

Started by kamen71, September 15, 2010, 09:41:51 AM

Previous topic - Next topic

kamen71

  Нападнаха ме много bot-ове. Правя им забрани. Дайте идеи къде и какво да променя, за да се опазя от тях. Нищо не откривам във форума.
Версия /SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC /.
Ако има и снимки къде и какво да направя ще Ви съм задължен.

ivo2296

#1
Аз ползвам този мод: http://custom.simplemachines.org/mods/index.php?mod=999

Свали прикачения файл, малко съм го побългарил  ;)

2HD

Мога ли и аз да запитам... свалих прикачения файл който си го побългарил... и сега какво се прави, къде се слага, инсталира ли се какво се прави за да влезе в употреба ?
Благодаря

ivo2296

Качваш го от там http:// адрес на форума ти /index.php?action=packageget

Joro711

А аз ползвам мод ReCaptcha и за момента нямам никакви проблеми с ботовете.

pubisss

Извинявам се за въпроса но къде трябва да се инсталират файловете? В коя папка по точно?
Мерси много ;)

NEOhidra

Просто отиди в Администриране > Допълнителни модули > Изтегляне на модули и от секцията Качване на модул може да качиш вече сваления мод или да поставиш URL адреса в "Изтегляне на модул чрез url" като при втория вариант форума сам ще си изтегли файла без ти да го сваляш.

vladoniki

Днес ъпдейтнах от 1.1.14 до 2.0. Имам си ферма за ботова... :(
Никой от мододовете, свалени от Мод сайта на СМФ не успява да спре регистрацията на ботове, докато в старата версия на СМФ (1.1.14) не съм имал проблеми след инсталацията на антибот мод.

Някакви идеи нещо работещо?

Благодаря на отзовалите се!

П.С. в момента съм инсталирал:
- Simple .htaccess Bot Blocker Mod
- Bot Buster
нито едното от тях не спира ботовете.


@Bogo

Quote from: vladoniki on August 09, 2011, 07:35:08 AM
Днес ъпдейтнах от 1.1.14 до 2.0. Имам си ферма за ботова... :(
Никой от мододовете, свалени от Мод сайта на СМФ не успява да спре регистрацията на ботове, докато в старата версия на СМФ (1.1.14) не съм имал проблеми след инсталацията на антибот мод.

Някакви идеи нещо работещо?

Благодаря на отзовалите се!

П.С. в момента съм инсталирал:
- Simple .htaccess Bot Blocker Mod
- Bot Buster
нито едното от тях не спира ботовете.
Здравей, да тези защити няма да ти помогнат - ФАКТ, създаи си въпроси, примерно, "Коя е столицата на България? През коя година е основана българската държава?" ето така ще се отървеш, направи опция да се изпраща активираш линк на пощата.

Advertisement: