News:

Bored?  Looking to kill some time?  Want to chat with other SMF users?  Join us in IRC chat or Discord

Main Menu

SMF 2.0.1 Kullanıyorum, 1.1.15 e geçmek istiyorum ?

Started by dahlez53, November 13, 2011, 02:21:58 PM

Previous topic - Next topic

dahlez53

Arkadaşlar bugün forumu kurdum farketmeden 2.0.1 kurmuşum... 2 sene sonra tekrar SMF ye geri döndüm yeni bir forum kurarak....

2.0.1 den 1.1.15 e geçmek istiyorum hem de bir an önce, tüm kategorilerimi yaptım ve baştan da yapmak istemiyorum.

Bir şekilde 2.0 dan 1.1.15 e geçebilir miyim ? Bu 2.0 dan başka bir forum yazılımına, oradan da 1.1.15 e geçme olayını duymuştum, fakat bunu nasıl yapacağım bimiyorum... Bu konuda ayrıntılı bilgi almak istiyorum , Yardım Edenlere şimdiden teşekkürlerimi sunuyorum, Hayırlı akşamlar...

Emre A.

bu konu daha önce bir arkadaşa anlatıldı. myBB'ye çevir ardından 1.X sürümüne geç biraz zorlu bir işlem olacak.

Flypside

Daha yeni kurmuşsun forumu mybb flan uğraşma bence hiç.Tekrar kur smf i kategorileri açarsın nasılsa içerik yokmuş.
SMF SUPPORT SERVICE | SEO | PORTAL | FORUM | MOD | THEME | DATABASE | GOOGLE OPT vs..

ingilizce dökümanları

Antes

bu tarz bi konuda smf2 > 1 geçiş için bi çevirmen ekipmanı vermiştim şu anda mobil olduğumdan link veremiyorum. ama her zaman smf2 1den daha iyidir.

dahlez53

SMF 2 1 den iyi peki kabul edelim ama 2 için fazla modifikasyon  ve tema mevcut değil... Bir çok güzel modifikasyon,eklenti vs. hep 1 . sürüm için yapılmış, galiba 1.1.5 baştan açıp kategorileri kuracağım...

Çok alt bölüm olduğundan uğraşması zor yani o yüzden çevirme ile uğraşmak istedim ?

Emre A.

Quote from: OrhanVeliBUDAK on November 15, 2011, 12:25:34 PM
SMF 2 1 den iyi peki kabul edelim ama 2 için fazla modifikasyon  ve tema mevcut değil... Bir çok güzel modifikasyon,eklenti vs. hep 1 . sürüm için yapılmış, galiba 1.1.5 baştan açıp kategorileri kuracağım...

Çok alt bölüm olduğundan uğraşması zor yani o yüzden çevirme ile uğraşmak istedim ?

Bağzı şeyleride sizler başarın. Güvenliğiniz mi önemli? Yoksa Görünüm mü? Yerinde olsam 2.X sürümünü kullanırım. Madem mod ve Tema sıkıntısı çektiğinizi izah ediyorsunuz 2.X 'deki güvenlik 1.X 'de yok. Rahat rahat kullanırken (kullanıcılarınız veya siz) tema düzenlemeye editlemeye veya geliştirmeyi öğrenmeye başlarsınız. Bu sayede kodlama bilginizde artmış olur. Anlatabildim mi? 1.X 'de kullandığın ve 2.X de 1.X için olmayan modun nedir?

bolubeyi61

2.0 sürüme istediğim şekilde edit yapıp kullanıyorum. 2 sürüm 10 numara. Daha iyisi yok. Defaultu ihtiyaçlarıma ve zevkime binaen editledim. Defaulttan eser kalmadı. Kimse default demez.

dahlez53

Oldukça başarılı bir şekilde tema editleyebiliyor ve kod yazabiliyorum ufak tefek...
Edit olayı hiç sorun değil fakat kullanım olarakta 1. x kolay gözüktüğü için onu istemiştim.. Madem 2.0 bu kadar tutuluyor, ki bunun farkına şimdi vardım o zaman böyle kalsın... Kendime ait temayı 2.0 da yapacağım... Öneriler için çok teşekkür ederim, sağolun... :)

Advertisement: