Ιος στο φόρουμ!!

Started by basketballforum, February 28, 2012, 02:12:43 PM

Previous topic - Next topic

basketballforum

Θα σκάσω!!

Εχω το basketballforum.gr.Tην τελευταία εβδομάδα έχω διαπιστώσει πως όταν προσπαθώ να μπω από κινητό ή από κινητή συσκευή(Tablet,ipad) στο φόρουμ μου,γίνεται ανακατεύθυνση στη διεύθυνση pawosa.com [nofollow]  η οποία περιέχει κακόβουλο υλικό όπως έμαθα ψάχνοντας στο google..

Eπίσης,στην αρχική σελίδα του φόρουμ μουέχω ένα μενού πάνω αριστερά το οποίο οδηγεί στην SMF GALLERY που έχω εγκαταστήσει..Ε λοιπόν αντί ο σύνδεσμος να με οδηγεί στη γκάλερι με οδηγεί στη διεύθυνση bamosa.ru [nofollow] όπου υπάρχει επίσης κακόβουλο υλικό..

Όπως καταλαβαίνετε η ανησυχία μου είναι στο maximum..Καμια ιδέα κανείς?Τί κάνω τώρα?
basketballforum

Poshnjari

Περίεργο, από πότε σου το κάνει αυτό? Και τι mod έχεις για την γαλάρια?

basketballforum

εδώ και μια εβδομάδα περίπου..το mod είναι το SMF Gallery Lite
basketballforum

d-gr

Φίλε θα σου έλεγα να τσεκάρεις τα αρχεία που έχεις στην gallery μι τυχών και υπάρχει κάποιο ύποπτο αρχείο???

basketballforum

..Tο έκανα..δε βρισκω κάτι
τη γκαλερι την απεγκατέστησα αλλά το πρόβλημα παραμένει..
basketballforum

Poshnjari

Το έχω δοκιμάσει, μα δεν μου έχει δημιουργήσει πρόβλημα.
Κανε απενεργοποιήσει και δοκίμασε.
Έριξα μια ματιά στο mod http://custom.simplemachines.org/mods/index.php?mod=1365 και δεν είδα κάτι ύποπτο. Αυτό το mod είναι?

Poshnjari

Quote from: basketballforum on February 28, 2012, 04:26:24 PM
..Tο έκανα..δε βρισκω κάτι
τη γκαλερι την απεγκατέστησα αλλά το πρόβλημα παραμένει..

Κοίτα τους μέλους μη πως κάποιος έχει κανένα script στην υπογραφή του

basketballforum

basketballforum

Poshnjari

Quote from: basketballforum on February 28, 2012, 04:57:48 PM
και τους 350?
Όχι, μόνο τους νέους. Είναι καλό το τρόπο εγγράφεις να το κάνεις λίγο ποιο δύσκολο.
Εσύ θέλεις ποιότητα πιστεύω, και εγώ είχα ένα τέτοιο πρόβλημα. Μα το έκανα λίγο ποιο δύσκολο και τώρα είμαι οκ ;)

d-gr

Φιλε μήπως θα πρέπει να σκεφτείς την αναβάθμιση του forum σου σε 2.0.2?? Βλέπω έχεις αρκετά παλιά version πάνω.

agridoc

Ελεγξε τα αρχεία στο http://www.basketballforum.gr/gallery/ ειδικά index.php ή index.htm[l]. Σ' αυτο το directory βρίσκεται κάτι.

Καλό είναι να ελεγχθούν και τα υπόλοιπα αρχεία του SMF.

Με /index.php?wap ή /index.php?wap2 δεν βλέπω κάτι.

Δες και αυτό http://www.simplemachines.org/community/index.php?topic=313201.0 είναι για παλαιότερου τύπου hack (έως την 1.1.08) μπορεί όμως να χρησιμοποιήθηκε μέσω της Gallery.
  For Greek aeromodellers and our friends around the world  - Greek Button sets for SMF - Greeklish to Greek mod
Δeν αφιερώνω χρόνο για μηνύματα σε greeklish.

basketballforum

Tη λύση μου την έδωσε το host!
Ευχαριστώ πάντως όλους σας..
basketballforum

basketballforum

Quote from: dimitris_p on February 29, 2012, 08:54:59 AM
Φιλε μήπως θα πρέπει να σκεφτείς την αναβάθμιση του forum σου σε 2.0.2?? Βλέπω έχεις αρκετά παλιά version πάνω.

Μπορώ να κάνω αναβάθμιση από 1χ σε 2?

Αν το κάνω θα λειτουργούν κανονικά όλα τα mods πόυ έχω στο φόρουμ?Μήπως θα έχω κάποιο πρόβλημα με τα ελληνικά?

Υπάρχει κάποιο σχετικό τόπικ που λεει πως θα το κάνω?
basketballforum

Poshnjari

είναι εύκολο, το έχω κάνει :P.
Μα υπάρχουν δυο προβληματάκια.
1 Δεν μπορείς να το ξανακάνεις  1χ θα μένει 2 γα πάντα.
2 Τα mod δεν θα δουλέψουν όλα, ελέγξετε τα αυτά που θέλεις αν υποστηρίσουν και για 2χ

Advertisement: