Restore backupa mi jede (penzionersku) dusu, koju ionako nemam mnogo!

Started by PaunEsDur, March 27, 2012, 01:16:11 PM

Previous topic - Next topic

PaunEsDur

Zbоg nеkih prоblеmа sа јеdnоm bаzоm, kоја nеmа vеzе sа SMF, аdministrаtоr Uniweba, kоd kоgа hоstuјеm, zаmоliо mе је dа nаprаvim bеkаp fоrumа dа bi оn mоgао dа vrаti bеkаp cеlе MySQL bаzе. Nо, njеgоv bеkаp biо је ihа-hа stаriјi оd mоgа fоrumа, pа sаm ја krеnuо dа vrаtim svој sаčuvаni bеkаp. То је bilо prе nеki dаn! Оdоndа dо sаdа, kао dа sаm nа dnu Dаntеоvоg pаklа, ili u nеkој zоni sumrаkа, nikаkо mi nе uspеvа dа vrаtim isprаvnо stаnjе Fоrumа. Evo šta se sve događa:

1. Kada restore radim preko phpMyAdmina, baza se učita, i UTF-8 ispravno prikazuje i ćirilicu i moje vlaške matrakuke, i u cPanelu i na Forumu, ali usput se izgubi gomila slogova, pa se u Forumu pojavljuju "rupe", fale čitavi peridi rada! (Doduše, baza se ne učitava uvek bez problema, nekada se zaglupi, pa moram ispočetka ...)
2. Kada restore radim preko Backup Wizarda, baza se učita kompletno, import teče glatko, i vidi se iz listinga posle importa da je tekst ceo i UTF-8 karakter set korektan, ali kad se pokrene Forum - kuku lele, sve sto je izvan ASCII latinice, prikazuje se sam bog zna u kom karakter setu!

Napominjem da je sql bekap baze u svakom pogledu u redu, kada se pogleda u Notepad++
Treba ići za svojom epohom, ali šta ako ona greši?

Dzonny

Pozdrav.

Šta znači da se baza "zaglupi" i kako se to "usput izgube slogovi"? Nešto u error logu? Dakle fajlovi foruma su ostali kakvi su bili njih nisi dirao/premeštao/uploadovao/radio restore?

Founder 2008

Slogove vidite u notepad++, a kad importujete bazu oni se ne vide na forumu??

PaunEsDur

Zaista je reč o Zoni Sumraka, drugačije sve ovo ne može da se objasni, a naročito ono što se desilo na kraju!
A na kraju se desilo ovo.
U očajanju sam kreirao novu bazu sa potpuno novim imenom (sto sam inace i ranije pokusavao!), otisao na phpMyAdmin, kliknuo na "uvoz", izgovorio delove vlaške bajalice za isterivanje demona iz računara i ... sve se završilo kao u bajci! E sad, da li je pomogla bajalica, da li se demon umorio, da li je nešto (konačno) bilo normalno na serveru moga provajdera, nikada se neće saznati!

Mada bi vredelo saznati, jer se može ponoviti ...
Da podsetim.
Jedna normalna baza, izvezena preko phpMyAdmin, 17 MB nespakovana, oko 5 MB spakovana, oko nedelju dana se jogunila na bezbroj načina! Preko phpMyAdmin se nije uvozila cela (falili su citavi blokovi slogova, ili bi se spisak tabela unosio samo do pola), a preko Backup Wizarda ulazila bi cela, i sa normalnim UTF-8 setom karaktera, ali bi se na SMF Forumu UTF-8 karakteri izgubili u vidu lastinog repa!
Treba ići za svojom epohom, ali šta ako ona greši?

Dzonny

Drago mi je da je na kraju sve završeno kako treba. :)
Tvoj je problem zaista čudan, ne znam kako bi kreiranje nove baze moglo pomoći, jedino ako je collation prethodne pravio problem, a nova je u odgovarajućem collationu.

Označavam temu rešenom.

Founder 2008

Moguće da je server bio previše opterećen i da import baze nije prošao kako treba.

Advertisement: