News:

Want to get involved in developing SMF, then why not lend a hand on our github!

Main Menu

Problem sa modifikacijama posle update-a foruma

Started by Kanidja, March 25, 2012, 01:27:31 PM

Previous topic - Next topic

Kanidja

Ok.
Imam jos dva pitanja, kada se neko registruje dobije mail na engleskom, kako to da resim, i ubacio sam mod za Age i Location, ali nemam prevod vec mi na javnom delu stoji AGE? gde to mogu da prevedem?

Branko.

U Modifications.english.php ...na kraju, ako je zadnji instalirani mod.Imaj u vidu da će ako bude u opciji i engleski jezik, takođe biti prevedeno.Koji si jezik stavio kao forumski?
Strong people don't put others down, they lift them up.
A clever person solves a problem. A wise person avoids it.

Kanidja


Branko.

Nismo se razumjeli..trebalo bi ovako da stoji:
1. Подразумевани језик форума=serbian_cyrillic
2.Омогући корисницима одабир језика=
Ali ti si ubacio i latinično pismo, pretpostavljam da će se i on koristiti? Ovo je važno zbog prevoda tog moda.Ako ostaju gore navedena podešavanja onda je sve riješeno.Ako ne, treba napraviti prevod dijela moda za jezike u upotrebi.
Strong people don't put others down, they lift them up.
A clever person solves a problem. A wise person avoids it.

Kanidja

Tako je, samo sam ja sada onemogucio da biraju jezik, ali kasnije ce moci.

Kako onda da pravim prevod?

Branko.

Obično u arhivi moda postoji languages.xml koji sadrži jezičke stringove.No pravila nema i mogu se nalaziti u okviru drugih ili zasebnih fajlova, zato postavi ovdje link do moda i riješićemo.
Strong people don't put others down, they lift them up.
A clever person solves a problem. A wise person avoids it.


Branko.

U redu..gotovo rješenje je ovdje Age And Location . Uradi po uputama i prethodno deinstaliraj i ukloni taj postojeći mod.
Strong people don't put others down, they lift them up.
A clever person solves a problem. A wise person avoids it.

Kanidja

Quote from: Branko. on March 27, 2012, 02:40:49 PM
U redu..gotovo rješenje je ovdje Age And Location . Uradi po uputama i prethodno deinstaliraj i ukloni taj postojeći mod.

hvala, uspeo sam.

Imam jos jedno pitanje, naime da li mesto za potpise korisnika mora da bude odmah ispod posta? Moze li se nekako smanjiti ili spustit?

Branko.

Tako je napravljeno, pretraži malo po SMF-u možda ima neko gotovo rješenje!!?? U principu možeš manjim izmjenama u custom temi ubaciti neki prazan prostor ali ostaće u post previše praznine.To važi i za pomenuto smanjenje.
Strong people don't put others down, they lift them up.
A clever person solves a problem. A wise person avoids it.

Kanidja


Advertisement: