Promjena boje teme

Started by Dr.Rope, April 12, 2012, 05:16:18 PM

Previous topic - Next topic

Dr.Rope

E zelio bih promijeniti boju mystick jade. Znam radit dobro u Photoshopu, pa se pitam sta jos treba radit osim photoshopa? to nezz.Ako neko moze pomoc reci.

phaenomeN

theme i custom folderi u images folderu od tvoje teme su ti manje-više glavni. tu mijenjaš osnovne stvari :)
preko hue/saturation opcije mijenjaš boju, zatim u CSS-u izmjeniš neke stvari koje možeš vidjeti preko source-a foruma (CTRL+U u tvom browseru)...

Dr.Rope

znaci css otvorim tako sto odem na link foruma i uprem ctrl + U.

Branko.

Promjenu kodova boja vršiš u index.css tvoje teme s tim što moraš znati šta mijenjaš.Ako se radi o sličicama (fragmentima) njih ćeš naći u images folderu i njih možeš obrađivati u Photoshopu.Najbolje je da temu raspakuješ u računaru i lagano pregledaš sve.Siguran sam da ćeš se lako snaći i prepoznati sve.Ukoliko koristiš FF postoji Firebug dodatak koji ti može poslužiti za online analizu.
Strong people don't put others down, they lift them up.
A clever person solves a problem. A wise person avoids it.

Dr.Rope

Znaci temu raspakujem i boju slova znam promijenit a ove slicice kao Ova [nofollow] njih samo u Photoshopu promijenim boju i spremim i uploadam temu jel? ili moram i njih namjestat nede.

Branko.

Sve sličice koje prepraviš ostavi u istoj veličini i ekstenziji i stavljaj(mijenjaj) ih preko FTP (ja koristim FileZilla klijent).Raspored (pozicija) im je ista kao i u raspakovanoj temi.
Strong people don't put others down, they lift them up.
A clever person solves a problem. A wise person avoids it.

Dr.Rope

znaci promijenim boju slicica i uploadam ih na forum? preko fillezile

Misa95

Tako je. A neki delovi teme nemaju slicicu, nego je to samo boja i to menjas u index.css

Branko.

Quote from: Dr.Rope on April 13, 2012, 01:38:49 PM
znaci promijenim boju slicica i uploadam ih na forum? preko fillezile
....i na isto mjesto gdje se nalazi originalna i kad te upita da li želiš promjenu potvrdiš da hoćeš.
Strong people don't put others down, they lift them up.
A clever person solves a problem. A wise person avoids it.

Dr.Rope

Hvala vam uspio sam promijeniti

Advertisement: