[ZB] Zapadni Balkan SA:MP | www.zb-samp.org

Started by mafica .pwn, April 22, 2012, 07:22:33 AM

Previous topic - Next topic

mafica .pwn


   Zapadni Balkan SA:MP   

O novoj SA:MP zajednici

Poštovani forumaši sa ponosom vam predstavljam novootvorenu SA:MP zajednicu,naime radi se o zajednici koja ima za cilj ukazati pomoć svim novacima u SA:MP-u,bilo da se radi o skripterima ili igračima.Za one koji ne znaju šta je to SA:MP objasnim nešto kasnije.
Na forumu možete pronaći razne tutorijale za SA:MP,te za PAWN skriptanje,tutorijali su isključivo pisani od strane korisnika naše zajednice,a ima i onih koji su preuzeti sa službene SA:MP stranice ili SA:MP wikia,u tom slučaju naveden je izvorni link.
Na forumu možete zatražiti pomoć ili savjet u vezi PAWN skriptanja,SA:MP servera i SA:MP klijenta,odgovor dobijate u što kračem vremenu,jer naši skripteri su voljni vam pomoći u svako doba dana ili noći.
Takođe možete pronaći razne skripte za vaš server,pluginove,SA:MP mape koji su izrađene u poznatom Multi Theft Auto modu,filterskripte i include fajlove (dodaci za vaš SA:MP server).
Ukoliko ste stekli dovoljno iskustvo možete otvoriti vlastiti SA:MP server ili ako već imate vaš SA:MP server možete reklamirati na našem forumu.Ako vam je potreban povoljan i siguran hosting za SA:MP server,na našem forumu ga možete pronaći.
Na forumu se nalazi i SA:MP trgovina,a mogučnosti u tom boardu imate sljedeće:
-možete prodati vašu vlastitu server skriptu ako je imate,takođe možete kupiti server skriptu ukoliko niste u mogučnosti sami skriptati za vaš server.
-ako već igrate na nekome serveru,pa vam više dosadilo a imate korisnički račun sa jakim statsom,možete ga prodati,isto tako možete kupiti korisnički račun za neki server koji želite.
Mislim da sam dovoljno objasnio o čemu se radi,a vi ako ste zainteresovani posjetit ćete nas i uvjeriti se u naš kvalitet te podržati nas u projektu.
Na kraju da napomenem forum je otvoren samo za zemlje zapadnog Balkana - Hrvatsku,Srbiju,Bosnu i Hercegovinu te Crnu Goru.


Šta je to SA:MP?

San Andreas Multiplayer (SA: MP) je modifikacija za Grand Theft Auto: San Andreas koja tu igru pretvara u multiplayer igru.Možete igrati preko interneta (ili LAN) sa do 500 drugih ljudi. 
U SAMPU postoji mogučnost da se radi skoro sve ono sto se može raditi i u Single Player modu, naravno ukoliko se to i izradi tj ''naskripta''. Postoji nekoliko vrsta modificiranja :DeathMatch SA:MP-a,RPG SA:MP-a,STUNT SA:MP-a ili čak i kombinacija te 3 vrste osnovnih skripti tj modifikacija. Moguće je čak i naskriptati neke stvari koje igrač koji igra samo Single Player mod ne može doživjeti.
Opširnije na našem forumu.


FORUM LINK: www.zb-samp.org
Srdačan pozdrav od zb-samp tima!

Zapadni Balkan SA:MP


Misa95

Svaka cast za dizajn foruma :) Vrlo lepo uklopljeno, a najvise mi se svidja ona strelica sa leve strane koja te vodi do vrha :) A i logo sa Chuck Norrisom mi je extra :D Sve pohvale za dizajn! :D Jedino sto bi ti preporucio je da kada kliknem na Forum gore u naslovu foruma pise Naslovnica, to da promenis. To sam vidjao na vise foruma, i to mi najvise bode oci.

mafica .pwn

Quote from: Misa95 on April 22, 2012, 07:48:01 AM
Svaka cast za dizajn foruma :) Vrlo lepo uklopljeno, a najvise mi se svidja ona strelica sa leve strane koja te vodi do vrha :) A i logo sa Chuck Norrisom mi je extra :D Sve pohvale za dizajn! :D Jedino sto bi ti preporucio je da kada kliknem na Forum gore u naslovu foruma pise Naslovnica, to da promenis. To sam vidjao na vise foruma, i to mi najvise bode oci.
Predloženo je WebMasteru, nadam se da će uskoro napravit to :D
Zahvaljujem se na lijepim komentarima.

Zapadni Balkan SA:MP


Misa95

Drago mi je da ste poslusali moj predlog. Srecno sa forumom :)

mafica .pwn

Quote from: Misa95 on April 22, 2012, 08:27:25 AM
Drago mi je da ste poslusali moj predlog. Srecno sa forumom :)
Predloženo, al' kaže da to tako treba jer kad smo na portalu piše naziv zajednice tj. "Zapadni Balkan SA:MP", a kad si na forumu "Naslovnica"...
Hvala ipak na prijedlogu. Ako imate još koji, slobodno recite.

Zapadni Balkan SA:MP


Nadrealista

Video sam ovaj forum kada je osnovan, drago mi je što ste uspeli u nameri da se odvojite od Sopa i njegovih i da stvorite nezavisnu SAMP zajednicu koja nema skrivenih motiva. Samo napred!


Elem, što se tiče samog foruma - sviđa mi se pozadina, a i način na koji ste organizovali forum.
A ovo je pretpostavljam SilentWave tema? Ako jeste, fino ste je sredili, čak se ni ne primeti da je to ta tema.


mafica .pwn

Quote from: Paradoxian on April 22, 2012, 12:37:39 PM
Video sam ovaj forum kada je osnovan, drago mi je što ste uspeli u nameri da se odvojite od Sopa i njegovih i da stvorite nezavisnu SAMP zajednicu koja nema skrivenih motiva. Samo napred!
Ma to su budale koje djeci izvlače pare koja još ne znaju tko je Soprano i Djuro. Nešto pričaju ovo-ono, nek se zahvale Correlliu što im je stavio forum na pravi put i kad je stavio, banali su ga + na njegov server bez ikakvog razlgoa stavili cenzuru.
Quote from: Paradoxian on April 22, 2012, 12:37:39 PM
Elem, što se tiče samog foruma - sviđa mi se pozadina, a i način na koji ste organizovali forum.
To je sve radio naš WebMaster Nanek koji je i dalje s nama.
Quote from: Paradoxian on April 22, 2012, 12:37:39 PM
A ovo je pretpostavljam SilentWave tema? Ako jeste, fino ste je sredili, čak se ni ne primeti da je to ta tema.
Kao što "Misa95" kaže, to je...
Quote from: Misa95 on April 22, 2012, 01:34:57 PM
To je Mystic Jade tema :D
http://www.zb-samp.com/forum/Themes/mysticjade_1111/images/prelaznilogo.png
... ali je toliko dobro editovana da se mnogi zapitaju da li to uopće može biti ta tema  :D

Zapadni Balkan SA:MP


Dzonny

Lepo, pregledno, oreganizovano.

Slažem se sa gore navedenim da "naslovnica" treba zameniti sa stvarnim imenom foruma, i imam još dve male zamerke.
Na slici jedan, vidi se tekst ispisan belim slovima koji je jedva uočljiv, kao i ivica samog sadržaja tema koja ima border sa gornje strane i delom sa strane (crna linija) pa onda nestaje (lično bi ostavio border oko celog sadržaja).
Na drugoj slici vidi se takođe beli tekst koji je jedva čitljiv.

Sve ostalo izgleda odlično :)

Želim vam puno sreće u daljem radu  8)

mafica .pwn

@Dzonny - poslao sam link ove teme našem WebMasteru pa kad on to preglada i donese odluku, ako se promijenit šta refreshat ću temu da vidite da smo. Naravno, Vaš prijedlog će bit proučen i vidjet ćemo u administraciji šta ćemo. Hvala na komentarima i zamjerkama  :laugh:

Zapadni Balkan SA:MP


Dzonny

Sad tek primetih da je ceo sadržaj na putanji /forum/, a da u rootu nemate ništa, tj samo redirekt. Mislim da je to nepotrebno, prosto je bilo bolje sve staviti u root, jer sad na /forum/ stoji i portal i forum, a root je prazan, ne vidim potrebu za tim, osim ako planirate neki portal ili nešto drugo u rootu, mada u tom slučaju treba ukloniti smf-om portal, dva portala bi bila nepotrebna. :)

Nema na čemu :)

phaenomeN

Odličan forum, sve je manje-više rečeno...
samo imate pravopisnu grešku...


Preporuka od strane čilana

ostalo je, kao što rekoh, super:)

mafica .pwn

Quote from: Dzonny on April 23, 2012, 02:45:43 PM
Sad tek primetih da je ceo sadržaj na putanji /forum/, a da u rootu nemate ništa, tj samo redirekt. Mislim da je to nepotrebno, prosto je bilo bolje sve staviti u root, jer sad na /forum/ stoji i portal i forum, a root je prazan, ne vidim potrebu za tim, osim ako planirate neki portal ili nešto drugo u rootu, mada u tom slučaju treba ukloniti smf-om portal, dva portala bi bila nepotrebna. :)

Nema na čemu :)
WebMaster prati ovu temu pa će sredit on kako msili da valja :D
Quote from: phaenomeN on April 25, 2012, 04:33:26 AM
Odličan forum, sve je manje-više rečeno...
samo imate pravopisnu grešku...


Preporuka od strane čilana

ostalo je, kao što rekoh, super:)
Bit će riješeno u roku 24h. To je "na novo" ubacivano na forum pa zbog toga nitko nije primjetio. Hvala.

Zapadni Balkan SA:MP


mafica .pwn

Naš WebMaster nam je ubacio dosta novih stvari. Jedna od njih (koju bih ja izdvojio) jest to da ispod nicka bananog korisnika (privremeno ili trajno) ima naznaka da je banan što pomaže administraciji i svim ostalim članovima.
Primjer kako izgleda kad je netko banan:

Zapadni Balkan SA:MP


Misa95

Bravo za njega :) Da li bi hteo da podeli i sa nama ostalima kako je to uradio?

mafica .pwn

Quote from: Misa95 on May 02, 2012, 02:20:43 PM
Bravo za njega :) Da li bi hteo da podeli i sa nama ostalima kako je to uradio?
Evo natjerao sam ga već jednom da se registrira  8)
Doć' će on uskoro pa će javit.

Zapadni Balkan SA:MP


NaneK

Pozdrav,

Hvala Vam svima na jako lijepim komentarima.
Ovakav vid interakcije sa drugim osobama, daje jaku želju i volju da se uvijek napreduje ka boljem.
A sada iz riječi u djelo, konkretno odgovor za Misu95:

U display.template.php datoteki na poziciji gdje se nalazi kod za profil kao npr // Show avatars, images, etc.? ili slično odabereš mjesto gdje će ti pokazivati poruku da je član banovan.
U mom slučaju je to ispod imena korisnika.
I samo dodaš sljedeći kod:
// Korisnik je iskljucen sa foruma
if ($message['member']['is_banned'])
echo '
<div class="banovan"><div style="color: white;"><b>' , BANOVAN , '</b></div></div>';

A onda u css dodaš karakteristike banovan div taga: pozadinska boja (crvena), font, oblik kucice (ako je imas) i tako dalje.

Još jednom hvala
S poštovanjem
NaneK

Misa95


NaneK


mr.Curiosity

#19
Lijepo... Bravo... Svaka cast...

Ali dosta,dosta podsjeca na BS.

Zelite poptpuno besplatno reklamirati svoj server?
Posjetite  www.reklamiraj-server.netne.net
Ocekujemo Vas!

Advertisement: