[ZB] Zapadni Balkan SA:MP | www.zb-samp.org

Started by mafica .pwn, April 22, 2012, 07:22:33 AM

Previous topic - Next topic

[yub] Lazo

Drago mi je da vam se svima sviđa ovo za goste. Urodilo je ploda uveliko. Ja sam novi webdizajner i trudiću se da NaneKov naporan rad nastavim i usavršim ukoliko je moguće. naravno, ostavio je veliki dojam i jedan od vjerovatno najbolje editovanih tema iza sebe.

Quote from: Branko. on March 06, 2013, 10:12:15 AM
Otvara se dobro..
Stranica je generirana za 0.088 sekundi uz 14 upita.
Stranica je generirana za 0.031 sekundi uz 13 upita.

Da, nema problema sada sa HOSTom.

Svaki prijedlog/sugestija su nam uvijek dobrodošli.  :)

Dynamic forum signatures v1.2

mafica .pwn

Quote from: mafica on April 20, 2013, 08:14:09 AM
Ako ste pročitali ovu temu onda znate o čemu je riječ. Prelazimo na novu SMF 2.0.4 verziju foruma jer je ova već zastarila. Razlog prelaska jeste mnogo više mogućnosti a i popravka nekih trenutnih mogućnosti koje nam sada nisu dostupne. U razgovoru s našim webmasterom zaključio sam da prijelaz na noviju verziju SMF-a možemo spojiti s updateom forum teme.
Znači sa prijelazom na SMF 2.0.4 verziju doći će i novi izgled teme. Tema ostaje ova ali s blagim, pa i ne baš blagim, promjenama.

Ono što je planirano za sad na novoj forum temi:
- novi toolbar (ništa ne smijem objašnjavat, sve ćete vidjeti)
- novi pregled profila (bit će urađen na "foru" facebook timeline -a)
- novi izgled box kućica (i ovdje dolazi blaga promjena)
- novi smještaj tražilice
- ...
- ...
- ...i još puno toga...

Kada će to doći točno - ne znamo ni sami. Nadamo se da neće biti nikakvih prepreka i problema tako da će vjerovatno biti gotovo kroz par dana a update će biti najavljen te će forum vjerovatno biti zaključan par sati prije ubacivanja ovog novog (a možda i neće).
Uglavnom... I dalje ostanite s nama te se iznenadite.
Bit će ovdje napisano sve kada se odradi ovo i bude postavljeno za javnost.  8)

Zapadni Balkan SA:MP


mafica .pwn

#102
Quote from: mafica on April 24, 2013, 11:05:22 AM
Dragi korisnici ovim putem vas obavještavamo da je forum konačno na SMF 2 verziji.
Shodno tome Jade Works je za nas izradio i novu forum temu.

Moramo napomenuti da tema još uvijek nije u potpunosti gotova, odnosno potrebno je još određene sitnice popraviti (zamjena nekih ikona, instalacija modova, ...) ali globalno gledano, ovo je novi forumski izgled.

Molim sve korisnike da obrišu keš memoriju kako bi se učitavanje forum u potpunosti izvršilo.
Na Vašem pretraživaču kliknite CTRL + SHIFT + DELETE te označite sljedeće: Kolačići, Cache, Offline podaci web stranica, Postavke stranica (ili selektujte sve) i kliknite OK.

Nakon toga forum bi Vam se trebao učitati u potpunosti.

NAPOMENA: Samo refreshanje foruma sa F5 ili CTRL + R neće očitati forum u potpunosti!
Forum vam treba izgledati ovako:


Što se tiče same teme ne moram puno objašnjavati.
Čitava tema je rađena iz početka po uzoru na SMF 1 temu.
Dodan je search bar na prateći meni, dodane su 2 ikone sa lijeve strane, te kompletna tema je rađena tako da bude tamnija kako bi odmarala oči tokom rada po noći, a u isto vrijeme i dovoljno svijetla kako bi bila funkcionalna.

Sve bugove prijavite u ovoj temi.

Pozdrav
NaneK

Zapadni Balkan SA:MP


NaneK


Dzonny

Generalno, od Vas sam samo i očekivao promene na bolje, kao i uvek. Jedna od najbolje odradjenih stranica u našem odeljku za predstavljanje što se mene tiče. Vidi se da i dalje radite stalno na poboljšanju, što je jako lepo i retko za primetiti.
Jedina zamerka bi bila što vam sadržaj foruma nije otvoren za goste i to dosta smanjuje kompletan ugodjaj na forumu prilikom prve posete.

NaneK

Quote from: Dzonny on June 15, 2013, 05:43:42 AM
Generalno, od Vas sam samo i očekivao promene na bolje, kao i uvek. Jedna od najbolje odradjenih stranica u našem odeljku za predstavljanje što se mene tiče. Vidi se da i dalje radite stalno na poboljšanju, što je jako lepo i retko za primetiti.
Jedina zamerka bi bila što vam sadržaj foruma nije otvoren za goste i to dosta smanjuje kompletan ugodjaj na forumu prilikom prve posete.

Hvala  :D

Što se tiče foruma za goste, moram se složiti sa tobom, jer npr meni zatovren forum ne daje baš osjećaj dobrodošlice.
Međutim ostala administracija smatra da je bolje kad je zatvoren  :'(

Branko.

Nije neki nedostatak s obzirom da ste se postarali da na portalu postoji obilje informacija koje su, po meni, sasvim dovoljne potencijalnim članovima. Ispoštovano je i pravilo ovog foruma što je pozitivan primjer u odnosu na ostale promotere. Vidi se da je uloženo dosta truda, čestitke i od mene.
Strong people don't put others down, they lift them up.
A clever person solves a problem. A wise person avoids it.

NaneK

"Poštovani forumaši tačno je 21 čas",


       
  • Večeras (sada) 21h premijerno predstavljamo svoju novu forum temu verzije 5.0, kodnog imena "Gold Edition".


Jade Works predstavlja

ZBS V5.0 Gold Edition






       
  • Šta reći, osim da sam i ja vrlo zadovoljan i ponosan na ovu novu temu, jer zaista predstavlja nešto što ZB zaslužuje, i karakteriše ga onako kako mu je suđeno.

       
  • Moram priznati nova tema foruma iako donosi vrlo veliko osvježenje, bio sam primoran skloniti par stvari koju su bile praktične na staroj temi (npr. prateći izbornik), zbog same kompatibilnosti foruma sa mobilnim korištenjem.

       
  • Nova tema pored nekih novosti, vratila se i na stara ZB vremena, neke dizajnerske klasike koje više nisu popularni, upravo iz razloga orginalnosti. Danas toliko foruma kopira jedni druge, da se pojedine stvari konstantno vrte u krgu. Uz novu ZB temu, iz razloga da se izdvojimo iz mase, neke stvari su totalno pojednostavljene i stavljene u njihov izvorni oblik, onaj zaboravljeni. Zato sam napomenuo da ova nova tema, sadrži i određenu dozu klasike ;)

       
  • Iako bi to neki nazvali kič, novi ZB ima samo jednu svrhu, da nudi ugodan boravak na forumu, sa relaksirajućom okolinom, a mislim da je upravo to i nova tema postigla. Temu možete provjeriti na našem forumu (link ispod).
Svoje komentare ostavite ispod ...
Srdačan pozdrav :)


NAPOMENA: Određeni dijelovi foruma nisu kompletirani, te su podložni daljim izmjenama.



Dzonny

Nicely done, dobar i prijatan dizajn, jedina zamerka i dalje to što je forum zatvoren za goste.

NaneK

Quote from: Dzonny on August 01, 2013, 12:22:07 PM
Nicely done, dobar i prijatan dizajn, jedina zamerka i dalje to što je forum zatvoren za goste.

Hvala  :D

nažalost zatvoren forum za goste nije moja odluka  :-\

btw. planiramo ubaciti još 2 nova stila na forum, tako da svako može sebi prilagoditi forum onako kako njemu više odgovara

mafica .pwn



    ZB Black Blade   



       
  • Poštovani korisnici, kao što mnogi od vas znaju obećali smo do kraja mjeseca augusta predstaviti još jednu novu ZB temu.
  • Razlozi za ovaj potez su uglavnom svima vama poznati, a onima koji nisu upoznati, reći ćemo samo da želimo biti unikatni i jedinstveni, jer je prošla tema RIP-ovana i postavljena na javni download.

       
  • No pređimo i na informacije o samoj temi.

       
  • Ideja o kreiranju teme pod nazivom ZBSV6, kodnog imena Black Blade nastala je krajem mjeseca jula ove godine. Tačnije odmah po izdavanju ZB V5 Gold edition. Tada smo je planirali polagano pripremati i primjerno je predstaviti u decembru 2013. godine. No okolnosti su se promjenile te je postupak osjetno ubrzan.

       
  • ZBV6, ili vam ga Black Blade, predstavlja nešto novo za vas korisnike, jer je tema dosta neobična i u nekim svojim dijelovima pre jednostavna. Razlog takve jednostavnosti je bio Windows Metro korisnički interfejs. Jako me dojmila jednostavnost i funkcionalnost Metro sučelja, te sam ga htio prebaciti na SMF.
Idejni projekat ZB Metro teme je izgledao ovako (klik na sliku da povećaš):







       
  • Međutim takva tema se ne bi uklapla u dizajn službenog SA:MP foruma i bila je pomalo šarena. Stoga je projekat pretrpio određene izmjene pozadine te je promjenjen u sivo.

       
  • No kako se nisam želio određi Metro stila (plavog), a u cilju istraživanja i nastavka implementacije Metro sučelja u SMF, isti je dodan kao treći stil, koje možete odabrati putem linkova na dnu foruma.

       
  • Što se tiče samog imena teme, Black Blade (iako forum nema veze sa bilo kakvim oštricama, pogotovo crnim), ono je više simbol unikatnosti i borbe protiv RIP-era. Pored zaštite CSS-a, dokumenti u temi su zaštićeni indexiranim folderima slika i većim izmjenama template dokumenata. Tema je rađena od 0. Vremenski sav rad, po statistici na localhostu, trajao je 24 sata i 1 minuta. Iako se nekima tema možda neće svidjeti na prvi mah ili nikako, potrebno je zaista određeno privikavanje na ovaj dizajn jer je neobičan.
E sada na ono što nas zanima.



Kao i uvijek, refreshajte forum (f5) par puta, ukoliko je nepravilno prikazan ili očistite keš memoriju.




Znači ZBV6 pored osnovnog sivog stila ima još 3 stila, koja možete odabrati klikom na neku, od 3 moguće, poveznicu:



       
  • Znači postoje 3 stila na ZBV6; ZBS stil - osnovni sivi, Negro stil - tamni (crni), te Metro stil - plavi.
  • Svi korisnici mogu izabrati i koristiti stil koji žele.
  • Mada, ukoliko vam istekne forum kolačić, kada ponovno dođete na forum, morati ćete ponovo odabrati željeni stil (usp).


A sada Screenshot svakog stila - teme vam moraju ovako izgledati :)


ZBS Stil - sivi (klikni na sliku da povećaš)


Negro stil - crni (klikni na sliku da povećaš)


Metro stil - plavi (klikni na sliku da povećaš)


NAPOMENA: Sve tri stila, odnosno čitava tema je još uvijek u žestokoj BETA verziji, te određene funkcije ili ne rade pravilno ili nisu još ni ubačene. Razlog je taj što je tema izašla puno ranije nego što je očekivano.


Također će uskoro biti ubačen i odabir tema, tako da ćete moći birati da li želite korisiti ZB V4, ZB V5, ili ZB V6.
Kažem uskoro jer te teme nisu dugo ažurirane te su potrebne određene prilagodbe.






Nadam da ćete se moći privići na temu, naročito jer 3 različita stila trebala bi da udovolje svima.
Srdačan pozdrav






Dakle, sve što morate napravit da biste došli do nove teme je otić u svoj profil - Uređivanje profila - Izgled profila te promjenit u trenutna tema na "ZBS Black Blade".

Zapadni Balkan SA:MP


mafica .pwn

Zbog raznih problema prebačeni smo na novu domenu www.zb-samp.org
Nova tema je tu isto tako, još je u modusu održavanja. Dođite i zabavite se s nama.

Zapadni Balkan SA:MP


Branko.

Koliko vidim forum radi. Ako se ne varam ima puno izmjena pa bi zgodno bilo da opet ukratko napišeš koju smf verziju i temu koristiš i šta ima od modova.
Strong people don't put others down, they lift them up.
A clever person solves a problem. A wise person avoids it.

mafica .pwn

Quote from: Branko. on September 06, 2013, 03:00:38 PM
Koliko vidim forum radi. Ako se ne varam ima puno izmjena pa bi zgodno bilo da opet ukratko napišeš koju smf verziju i temu koristiš i šta ima od modova.

QuoteSMF 2.0.5 | SMF © 2013, Simple Machines
SimplePortal 2.3.5 © 2008-2012, SimplePortal
QuoteTEMA: Edit Skyline - još u planu imamo puno toga uraditi.

Zapadni Balkan SA:MP


Advertisement: