[ZB] Zapadni Balkan SA:MP | www.zb-samp.org

Started by mafica .pwn, April 22, 2012, 07:22:33 AM

Previous topic - Next topic

NaneK

Quote from: mr.Curiosity on May 07, 2012, 11:48:31 AM
Lijepo... Bravo... Svaka cast...

Ali dosta,dosta podsjeca na BS.

Što ti je balkanac, neko prvi otvori i sve ostalo su kopije.
Što se tiče teme foruma ne vidim ni jednu sličnost sa BS.
Ako misliš na kategorije foruma, to je mafica iznad objasnio.
Nebitno forum možda samo po imenu podsjeća, ali ni po čemu drugome

mr.Curiosity


Zelite poptpuno besplatno reklamirati svoj server?
Posjetite  www.reklamiraj-server.netne.net
Ocekujemo Vas!

mafica .pwn

Quote from: mr.Curiosity on May 07, 2012, 11:48:31 AM
Lijepo... Bravo... Svaka cast...
Zahvaljujemo.
Quote from: mr.Curiosity on May 07, 2012, 11:48:31 AM
Ali dosta,dosta podsjeca na BS.
Po dizajnu sa sigurnošću možemo reći da nije (kao što je već Nanek rekao). Boarde (iako je njima pravio naš vlasnik što znači da nije kopija nego je to sve ideja jednog čovjeka) smo nastojali napraviti što unikatnije da se ne bi javile "prozivke" i slične stvari. Oba foruma su o GTA i SA:MP modifikaciji te MTA pa mislim da je bar sadržaj sličan. Kad kažem sadržaj, mislim na ono o čemu se raspravlja na forumu (PAWN, Lua (iako ih malo ima zainteresiranih za Lua jezik) itd.).
Quote from: NaneK on May 08, 2012, 01:06:29 AM
Što ti je balkanac, neko prvi otvori i sve ostalo su kopije.
Upravo to. Žalosno je što na samu riječ "Balkanac" u svijetu znaju da je nešto loše jer malo kad ima dobro.
Quote from: NaneK on May 08, 2012, 01:06:29 AM
Što se tiče teme foruma ne vidim ni jednu sličnost sa BS.
Naravno Nanek, a objasnio sam i zašto.
Quote from: NaneK on May 08, 2012, 01:06:29 AM
Ako misliš na kategorije foruma, to je mafica iznad objasnio.
Tako je :P
Quote from: NaneK on May 08, 2012, 01:06:29 AM
Nebitno forum možda samo po imenu podsjeća, ali ni po čemu drugome
Da. Čak smo se potrudili da ne bude Balkan SA:MP ime već nešto bar malo drugačije. Al' ove nove kopije foruma (slobodno ih tako mogu nazvat) se nisu udostojile ni ime promijenit, a o sadržaju i dizajnu da ne pričam. Il' je kopija ZB-a il' kopija BS-a.
Quote from: mr.Curiosity on May 08, 2012, 05:04:56 AM
Na to sam i mislio ...
:)


Još jednom hvala na komentarima/kritikama/pohvalama/sugestijama itd.

Zapadni Balkan SA:MP


mafica .pwn

#23
Evo uređivamo sitnice na forumu jer sve nam je jako bitno. Bitno nam je da je sve uklopljeno i da je unikatnije od drugih.
Tako smo i promijenili boju koda:
Test
&
Code (c) Select
Test
Prije je boja bila svjetlo plava/plava, a sad smo promijenili da je u stilu foruma (narančasta). To je sitnica, al' ipak sitnice "iznenađuju" čovjeka.
Evo kako sad izgleda...



EDIT: Svaka kritika i zamjerka nam znači tako da se ne ustručavate.


EDIT2: Sinoć smo oborili rekord od 210 online korisnika i postavili smo novi od 299 online korisnika. Jako smo zadovoljni :D

Zapadni Balkan SA:MP


mafica .pwn

QuoteOvim putem da obavijestimo sve članove ZB-SAMP zajednice da je došlo do problema u
administraciji, koje je izazvao bivši vlasnik te iste zajednice, Djanka. Problem je izazvao veliku štetu,
kako po zajednicu, tako i po administraciju. O čemu se zapravo radi? Djanka je navodno prodao
zajednicu za pišljivi 20e (vjerovali ili ne), bez dozvole ostale administracije. Istina, Djanka jeste vlasnik, koji je finansirao projekat, međutim u projekat nije uložio niti 1% svog truda, za razliku od ostali. Zajednicu je prodao svome prijatelju, koji je bio trajno banan sa foruma zbog kršenja osnovnih pravila. U više navrata Djanka ga probao vratiti na forum, ali to nismo dozvolili, jer administracija mora biti tolerantna prema svima, a ne nepravedna. Da li je zapravo samo predao svome prijatelju zajednicu da vodi, ili pak ostao on uz svog prijatelja, a nas nogirao, za to našao izgovor da je prodao, ne zanima nas baš, ono što nam je najbitnije da je pokazao na vrijeme svoje pravo lice. Prije na dva dana, nego što je "prodao", napravili smo backup foruma, te ovom prilikom vas obaviještavamo da ćemo mi nastaviti tamo gdje smo stali, bez Djanke naravno, i sa novom domenom koju smo već kupili, za koji sat bit će dostupna. Nova domena - www.zbsamp.com
Svi ste dobrodošli.

Lijep pozdrav.

(Tekst napisan od strane Koksilda)


Evo moj komentar, kao su-vlasnika (Co-Administratora) ZB-SA:MP zajednice.
Svakodnevno smo svjedoci glupog "balkanskog odnosa" jednih prema drugima. Tako i ovaj događaj me ništa ne iznenađuje, a Djanka je oduvijek nešto mutio. Mislim da je bolje što se ovo sad dogodilo, nego nekad za pola godine-godinu kad se još više razvijemo. Na svu sreću, naš webmaster Nanek je svaka 2 dana radio backup foruma, tako da nismo puno izgubili. Backup je zadnji put urađen 30.5., tako da smo izgubili 3-5 dana.
Što se tiče domene, potrebno je 24-48 sati da se vaši DNS-ovi ažuriraju kako bi je vidjeli.
Nadam se da će se stari članovi ZB-SA:MP-a vratiti na naš novi i pravi ZB-SA:MP forum, a isto tako se nadam da će nam se pridružiti i neki novi članovi. Naravno, s radom ćemo nastavit kako je bilo i prije.

Srdačan pozdrav, ZB-SA:MP Admin Team!

Zapadni Balkan SA:MP


Branko.

Ja sam svojevremeno prošao sličnu situaciju (vlasnik ugasio sajt bez najave), pomoglo mi je što sam iz bekapa ekstraktovao sve email adrese i poslao s novog foruma i domena.Dakle, što prije trebaš prebaciti forum iz moda održavanja i poslati forumski email svima.Rizikuješ da svi članovi ostanu vezani za stari forum...navika je čudo  ;) a posebno konkurencija.
Strong people don't put others down, they lift them up.
A clever person solves a problem. A wise person avoids it.

mafica .pwn

#26
Quote from: Branko. on June 05, 2012, 08:33:36 AM
Ja sam svojevremeno prošao sličnu situaciju (vlasnik ugasio sajt bez najave), pomoglo mi je što sam iz bekapa ekstraktovao sve email adrese i poslao s novog foruma i domena.Dakle, što prije trebaš prebaciti forum iz moda održavanja i poslati forumski email svima.Rizikuješ da svi članovi ostanu vezani za stari forum...navika je čudo  ;) a posebno konkurencija.
Odmah smo poduzeli (naravno) nešto. Većinu članova sam obavijestio preko Facebooka, a otvorili smo i našu stranicu na FB-u gdje ih obavještavamo. Obavijestio sam ih i na drugim forumima gdje smo reklamirali (poput što sam ovdje obavijestio). I naravno, kad se otvori i dalje ćemo reklamirat i obavještavat.
Što se tiče njihovog foruma, maknuli su našu temu što je više nego super. Sad im je trenutačno obični SMF forum instaliran, a više od toga i ne znaju napravit (izgleda da je tako). Također su ih počeli napadat i hackeri, što nema nikakve veze s nama. Zapravo, što se tiče hackera, u ovom je stvar. Članovi naše administracije imaju respekta od dosta drugih članova/ljudi/forumaša. Npr. za mene bi netko hackao njihov forum i dao nam njihove CPanel podatke, al' to nam nije cilj. Cilj nam je samo da ne kopiraju naše i da se ne "dokazivaju" našim radom i trudom. Koliko vidim, ovo što su im hackeri uradili (ušli u cpanel i obrisali temu) je samo zagrijavanje pred ono što slijed (bar je tako najavljeno).


EDIT: Čekamo da se našem webmasteru Naneku osvježi DNS jer jedino njemu ne prikaziva domenu kao "aktivnu".

Zapadni Balkan SA:MP


NaneK

Dame i gospodo :D
Obaviještavamo sve korisnike foruma da će isti biti danas otvoren u 19:00 sati. Adresa foruma je www.zbsamp.com
Sve teme, postovi, korisnički računi, komentari, postavke i slično ostaju iste i nakon otvaranja foruma samo se ulogujte u svoj račun i nastavite. Izvršene su određene promjene što se tiče moderatora, te će biti otvorene nove prijave za sve kategorije.
Nadamo se da ćete nam se pridružiti na novom početku sa starim sjajom.
Puno pozdrava od ekipa ;-)

NaneK

#28
Vjernost se isplati :) -> http://www.zbsamp.com/index.php?topic=7094.0


Upravo smo dodali još jedan način reklamiranja na našem forumu. Više informacija pogledajte putem sljedećeg linka http://www.zbsamp.com/index.php?topic=7135.0


sry na DP, ali radi se o bitnom obavještenju

Prometheuss

Jako lijepo urađen forum ...

Lijepo dizajnirano , sve pohvale ...


Pratim obavjesti xD

NaneK

Quote from: DuBist.™ on June 15, 2012, 04:15:45 PM
Jako lijepo urađen forum ...

Lijepo dizajnirano , sve pohvale ...


Pratim obavjesti xD

Hvala na tim riječim hvale  ;)
Trudimo se poboljšati iskustvo na forumu  ;D

Prometheuss

Quote from: NaneK on June 15, 2012, 04:47:52 PM
Quote from: DuBist.™ on June 15, 2012, 04:15:45 PM
Jako lijepo urađen forum ...

Lijepo dizajnirano , sve pohvale ...


Pratim obavjesti xD

Hvala na tim riječim hvale  ;)
Trudimo se poboljšati iskustvo na forumu  ;D


Imate punu podrsku ...

Samo nastavite tim tempom ...

Vidim da ste jako ambiciozni kao tim ...

NaneK

Quote from: DuBist.™ on June 15, 2012, 10:01:46 PM
Quote from: NaneK on June 15, 2012, 04:47:52 PM
Quote from: DuBist.™ on June 15, 2012, 04:15:45 PM
Jako lijepo urađen forum ...

Lijepo dizajnirano , sve pohvale ...


Pratim obavjesti xD

Hvala na tim riječim hvale  ;)
Trudimo se poboljšati iskustvo na forumu  ;D


Imate punu podrsku ...

Samo nastavite tim tempom ...

Vidim da ste jako ambiciozni kao tim ...

Hvala na podršci  :D

Imali smo sreću da sastavimo odličan tim, koji je željan boljeg i koji nije pod uticajem novca i ostalih materijalnih sredstava. Upravo zbog te nezavisnosti i jake volje se trudimo da budemo što bolji i da svojim korisnicima, koji su na prvom mjestu, pružimo najbolje što možemo.
Ambicija je jaka u nama, kao što bi nešto slično rekao Yoda  ;D

mafica .pwn

Hvala Vam.
Samo da kažem da smo dobili novi banner jer su oni kopiranti ukrali naš, a želimo se što više razlikovat od njih. Iako će oni propast u roku 2-3 tjedna (fejkaju goste, članove kao i sve ostalo), promijenili smo banner.
Stari banner je bio:

A novi banner je:

Zapadni Balkan SA:MP


Prometheuss

Puno je lijesi banner ... 3d , bravo ...

mafica .pwn

Quote from: DuBist.™ on June 16, 2012, 08:24:18 AM
Puno je lijesi banner ... 3d , bravo ...
Hvala puno. U cilju nam je da razvijemo što bolju zajednicu.

Zapadni Balkan SA:MP


Prometheuss

Samo naprijed , ne osvrcite se na negativne komentare i ove sto koprijaju, kritike naravno usvojite i pokusajte ispraviti ... budite ravnopravni i jednaki prema svim korisnicima vaseg foruma ... budite maximalno profesionalni  i unikatni  ...

To je kljuc uspijeha ...

NaneK


ZB SA:MP Help Desk

Poštovani korisnici,


  • Zadovoljstvo mi je da vam predstavim jednu veliku novost na našoj zajednici. Tačnije radi se o Help Desk-u (odjel za pomoć i podršku korisnicima našeg foruma).
    Help Desk stranica služi kako bi pomogla korisnicima oko njihovih korisničkih računa na našem forumu. Tačnije ukoliko dođe do greške, ili želite uložiti žalbu na kaznu (ban) koja je postavljena na dugotrajno, ili se pak želite vratiti na svoj stari račun ali niste u mogućnosti, onda je ova stranica mjesto za vas.

  • Prema uputama pažljivo popunite formular i očekujte odgovor administracija. Odmah nakon "istrage" i provjere o situaciji biti ćete obaviješteni da li možete ili ne možete dobiti povratak korisničkog računa i slično.

1.      Help Desk koristite samo ako uistinu imate problem sa pristupom korisničkom računu!
2.      Ukoliko se žalite na ban, morate znati da se smijete žaliti samo na one banove koji su stavljeni na vječno. Što znači da na one kratke banove (na 24 sata, 10 dana i slično) ne smijete i ne trebate ovdje prijavljivati!
3.      Poruke koje ne budu popunjene prema formularu sa lijeve strane neće biti pregledanu i nećete dobiti odgovor na njih.


  • Na ovaj korak smo se odlučili iz 2 razloga.

  • Prvi je taj što zaista postoji potreba za ovim. 95% banova koji se podjele su opravdani, međutim onih 5% je najčešće greška ili zabuna administratora. Do sada su se korisnici mogli žaliti jedino nekom adminu preko FB, MSN i sl. dok sada postoji Help Desk za takve situacije.

  • Drugi razlog je taj što ima dosta korisnika koji su davno dobili ban, te gdje su već davno zakopane ratne sjekire, ali na to se zaboravilo. Upravo zbog toga sada možete povratiti svoj korisnički račun, naravno ukoliko opravdate to.





  • Komunikacija se vrši preko emailova. Jedini pravi i verifikovani email koji će vam odgovoriti na pitanje sa Help Desk-a je sljedeći email: [email protected]
    Svi ostali emailovi nisu zvanični za ovu vrstu usluge.




Puno pozdrava

Skipper.

Kakve ovo ima veze sa smf-om?
It's very simple. Scissors cuts paper, paper covers rock, rock crushes lizard, lizard poisons Spock, Spock smashes scissors, scissors decapitates lizard, lizard eats paper, paper disproves Spock, Spock vaporizes rock, and—as it always has—rock crushes scissors.

NaneK

Quote from: Skipper. on June 21, 2012, 04:03:29 PM
Kakve ovo ima veze sa smf-om?

Ova tema služi između ostalog, osim predstavljanje našeg SMF foruma, kao i sredstvo informisanja istog ostalim korisnicima.
Shodno tome je napisan moj post iznad o informisanju toga.
Inače koja bi bila svrha objaviti ovu vijest samo na svom matičnom forumu, ako neko ko je banovan to ne može vidjeti.
Ovako vidjevši na ovome i drugim forumima ima informaciju koju može iskoristiti.
Nadam se da je sad jasnije

Advertisement: