News:

SMF 2.1.4 has been released! Take it for a spin! Read more.

Main Menu

Greska na bazi

Started by Misa95, April 24, 2012, 02:54:00 PM

Previous topic - Next topic

Misa95

Pozdrav svima. Danas sam usao na forum i izbacilo mi je gresku ultrafor_smf.smf_sessions is cracked and sholud be repaired. Eh sad ja sam isao u phpMyAdmin i selektovao sve tabele i isao na repair i evo sad mi forum radi. Pitanje je da li sam to dobro uradi i da li cu imati nekih problema zbog toga?

Branko.

Repair funkcija tome i služi, ne vidim zašto bi bilo problema zbog toga.Mogao si samo tu tabelu popraviti ali ne smeta.
Strong people don't put others down, they lift them up.
A clever person solves a problem. A wise person avoids it.

Misa95

Ok. Hvala :) A iz kog razloga se pojavila ta greska? Ja nista nisam dirao na forumu, posto sam bio u skoli, a nisu ni ostali tj. samo ja imam pristup cPanelu i bazi.

Misa95

Evo skoro sam imao ovaj problem, i evo danas se opet pojavio:

Incorrect key file for table './ultrafor_smf/smf_sessions.MYI'; try to repair it

I ja u phpMyAdminu odradim repair i ovo pise za tu tabelu:

ultrafor_smf.smf_sessions   repair   warning   Number of rows changed from 46 to 3

Eh sad, posto je ovo vec drugi put da ta tabela pravi problem, sta da radim da se to ne desava vise?

Dzonny

Može biti više razloga. Može biti da ti je prostor za bazu popunjen, isprazni logove i keš.

Pročitaj ovaj odg, ako razumeš engleski :)
http://www.simplemachines.org/community/index.php?topic=471181.msg3294543#msg3294543

Misa95

Mislis da je zbog ovog:

Sve greške (28566) | Baza podataka (709) | Opšte (10) | Neodrеđеnе (27839) | Korisnik (8)

I uvek mi pokazuje ovu gresku:

http://ultra-forum.com/index.php?topic=5238.0

8: Undefined index: crack

Datoteka: /home/ultrafor/public_html/Sources/Subs-Editor.php
Linija: 1733

To je instaliran CustomBBCode ali rucno i rucno su ubaceni kodovi, pa nzm sta bi moglo da pravi gresku? Taj mod na forumu odlicno radi.

Branko.

Često modovi proizvode takve  "neodređene" greške, bitnije su ti ove koje su povezane sa bazom
Strong people don't put others down, they lift them up.
A clever person solves a problem. A wise person avoids it.

Misa95


Cola-Coca

za pocetak mozes primjer rucno odinstalirat taj mod pa vidjet da li ce se greska opet pojavit.
I LOVE SMF

Advertisement: