ö.m bölümü kapalı moderatörler ö.m gönderemiyor.

Started by modestus, March 18, 2013, 02:48:26 PM

Previous topic - Next topic

modestus

özel mesajdan iletime geçmeye çalışanlara mesaj kutusunu kapattım ama seçenekler malum "sadece adminler" gönderebiliyor. ben, ö.m kapalıyken adminlere  moderatorlerde ö.m göndersin istiyorum, admin admine gönderebiliyor ama modlar bu durumdan şikayetçi. yani ayar kısamında "sadece adminler" seçeneğini "sadece adminle ve modlar" olarak değiştirmek istiyorum.

Badboy

Üye Grubuna Göre İzinler kısmından istediğiniz üye grubuna kişisel ileti ayarı yapabilirsiniz
Nothing is true, everything is permitted.

modestus

seçenekleri tek tek inceledim ama öyle bir ayar göremedim. tamamen kapatıp açılabiliyor ama sadece yöneticilere gönderilmesini engelleyecek yada yöneticilerin sadece üyelerden ö.m almasını engelleyecek bir ayar yok . ben bulamamış olabilirim bir yol tarifi yapabilirmisin.  :)

Badboy

Badboy

Anladığım kadarıyla kişisel ileti olayını sitenizde normal üyeler kullanamasın diye iptal ettiniz ve sadece moderatörlerin bu izne sahip olmasını istiyorsunuz. O zaman dediğim gibi Üye Grubuna Göre İzinler kısmından ayarlamanız lazım. Ancak Bölüm moderatörlerinizi bir gruba toplamalısınız. (Örneğin; Moderatör diye yeni bir grup oluşturun.) Sonra o oluşturduğunuz grubun izinlerinde Kişisel iletilerini okuyabilir, Kişisel ileti gönderebilir izinlerini düzenleyebilirsiniz.

modestus

Hayır öyle değil kişisel iletilerde normal üyeleri iptal etmedim, sadece normal üyeler Admini kişisel iletilerle rahatsız etmesin istiyoum.
üyeler sadece Admine özel mesaj gönderemesin birbirlerine yada moderatorlere gönderebilsinler; bunun için profilimden Sadece adminler olarak ayarlıyorum ama o zaman moderatorlerde bana (admine) ö.m gönderemiyor.
Tüm üyeler i seçsem ö.m yağmuruna tutuluyorum. benim istediğim resimde gördüğünüz bu iki seçeneğe ya Adminler ve moderatorler i eklemek, yada Sadece Adminler seçeneğini  Sadece Adminler ve Moderatorler olarak değiştirmek.

grafitus

Aslında orada "Arkadaş listem ve yöneticiler" diye de bir seçenek olması lazım -- neden olamadığı konusunda bir fikrim yok. Onu seçip, moderatörleri de arkadaş olarak eklemeniz yeterli olurdu.

Badboy

gratifus haklı bende kendisi söyleyince dikkat ettim. O kısımda 2 seçenek daha olması lazım. (Engelli listesindeki hariç tüm üyeler - Sadece arkadaşlar ve adminler). Bunlar sizde görünmüyor nedense.

modestus

forumu başka hosta deneme olarak kurdum oradada yok..
bu çok önemli, lütfen o seçenekleri nasıl düzeltebilirim bir fikriniz varmı?. dosyalarda arattım profile.turkish.php de şöyle bir satır var "Sadece arkadaşlar ve adminler"

Badboy

Yönetim => Yapılandırma => Özellikler ve Seçenekler => Genel kısmı altında "Arkadaş/Engelleme listelerine izin ver" seçeneğinin işaretli olduğundan emin olun.

modestus

Tamam o seçeneği işaretledim "bu kişilerden özel mesaj al" seçeneğine iki seçenek daha eklendi. fakat bu seçeneklere tek tek arkadaş ismi girmem gerekiyor ben gurupların adını girerek halletmek istiyorum. mesela "Adminler ve moderatorler" olsa onu seçerim ve hallederim. eğer deneyerek yapabileceğim birşeyler varsa memnun olurum ama çok sorun olacaksa modların isimlerini sırayla girerim artık.

Badboy

Maalesef tek tek isimleri arkadaş olarak girmeniz gerekmekte.

modestus

tamam hallettim. tam istediğim gibi oldu, birde avatara arkadaş listeme ekle düğmesi koydum. ilgilenen arkadaşlara teşekkür ederim.  ;D

Advertisement: