Проблем с активационен линк при регистрация

Started by @Bogo, May 25, 2013, 03:43:14 AM

Previous topic - Next topic

@Bogo

Здравейте, от известно време  форумната система SMF не изпраща активационен линк при регистрация. Гледах настройките , но не са променени. Върнах стар бекъп на файловете на форума, но промяна нямаше - не изпращаше отново активационен линк.

Поздрави!

Hristo

Здравей,
Да разбираме, че не изпраща имейлите с линка за активация или ги праща, но няма линк в тях? Ако е първото има вероятност причината да е в хостинг доставчика ти. За всеки случай може да им пишеш.

Стандартния начин за изпращане на имейлите ли ползваш -  чрез PHP, или през SMPT?

@Bogo

Quote from: Hristo on May 25, 2013, 05:18:32 AM
Здравей,
Да разбираме, че не изпраща имейлите с линка за активация или ги праща, но няма линк в тях? Ако е първото има вероятност причината да е в хостинг доставчика ти. За всеки случай може да им пишеш.

Стандартния начин за изпращане на имейлите ли ползваш -  чрез PHP, или през SMPT?

Здравей,

Благодаря ти първо, че се отзова на моя проблем!

Да, не изпраща изобщо имейли линка за активация.
Досега не бях настройвал "Стандартния начин за изпращане на имейлите ли ползваш -  чрез PHP, или през SMPT" но работеше. Беше на SMPT.
Поздрави!

Joro711

При мен е на PHP и работи. Обаче предвид големият брой потребители е възможно да не достига лимит за изпращане на съобщения. В момента лимитът ми е 1050 писма за един час. Преди това беше 350 писма и възникваха проблеми.

@Bogo

Респект момчета!

Българския раздел е доста по-напред от международния, тук получих адекватен отговор!

Имам сайт на същия споделен хостинг акаунт, опитах да направя регистрация в сайта и там съответно ударих на камък.
Писах им да си оправят функцията мейлинг от която зависи изпращането на емайли. След около 30мин ми писаха да тествам дали всичко е наред, след което тествах Да ясно беше, че бяха е спрели без да ме предупредят.........нямам думи...24 ми отне... Писах им да ми дадат ясен отговор какъв е бил проблема, аз вече го знаех, но исках и те да го кажат.
ето го:

Quote"Тъй като множество акаунти на наите сървъри изпращам спам съобщения и за
да може да бъдят ограничени максимално се наложи да поставим няколко
рестрикции, за съжаление вие сте подаднали в тях."Тъй като множество акаунти на наите сървъри изпращам спам съобщения и за
да може да бъдят ограничени максимално се наложи да поставим няколко
рестрикции, за съжаление вие сте подаднали в тях. Добавихме ви в белия списък на тези рестрикции и всичко е наред."     

Нямам думи без да ме предупредят ....

@Bogo

то не бяха проверки на php файлове на база данни....връщане на стари архиви от преди година...ужас

Hristo

Quote from: Joro711 on May 25, 2013, 03:10:49 PM
При мен е на PHP и работи. Обаче предвид големият брой потребители е възможно да не достига лимит за изпращане на съобщения. В момента лимитът ми е 1050 писма за един час. Преди това беше 350 писма и възникваха проблеми.

Ако ползваш СМФ 2.0.* има вградена система за планирани задачи, която позволява да зададеш броя писма, които се изпращат за определено време. Така се постига по-равномерно натоварване през денонощието. Да, някои писма може да се изпратят със закъснение, но поне няма да се превишава лимита за час/ден.

Joro711

Quote from: Hristo on May 25, 2013, 06:03:52 PM
Ако ползваш СМФ 2.0.* има вградена система за планирани задачи, която позволява да зададеш броя писма, които се изпращат за определено време. Така се постига по-равномерно натоварване през денонощието. Да, някои писма може да се изпратят със закъснение, но поне няма да се превишава лимита за час/ден.

На 1.1.18 съм все още и много се дразня, че при SMF няма опция за плавно преминаване към 2.0 и същевременно запазване работоспособността на всички добавки и форума като цяло.

@Bogo

Quote from: Joro711 on June 09, 2013, 04:16:30 AM
На 1.1.18 съм все още и много се дразня, че при SMF няма опция за плавно преминаване към 2.0 и същевременно запазване работоспособността на всички добавки и форума като цяло.

Здравей,
Аз също използвах версия 1.1.18. Да, модули за старата версия няма как да работят за новата 2.х , но има и нови версии на модулите. Направих ъпдейт без никакви  загуби и сривове. Виж раздела даунлоуд- Webinstall.

Поздрави!

Joro711


@Bogo


Hristo

Quote from: Joro711 on June 09, 2013, 04:16:30 AM...запазване работоспособността на всички добавки и форума като цяло.

Ако причината да не обновиш е, че някоя(и) ценна за теб добавка не е налична за 2.0.*, напиши коя е/кои са може би ще може да ти предложим алтернативи.

Моето виждане е, че повечето добри модове или са налични и за 2.0.*, или направо са част от нея. По ме притеснява, че докато излезе 2.1 вече няма да са останали достатъчно програмисти, които работят с СМФ (отчитайки какво става напоследък тук) и голяма част от модовете въобще няма да бъдат обновени за нея.

@Bogo

Quote from: Hristo on June 12, 2013, 07:25:01 AM
Ако причината да не обновиш е, че някоя(и) ценна за теб добавка не е налична за 2.0.*, напиши коя е/кои са може би ще може да ти предложим алтернативи.

+1




Още преди време предложих на колегата да направи ъпдейт, но го спирали модулите, които използва.
Няма такъв модул, който да ме спре да обновя форума. Другия вариант хващаш се и преработваш модули и шаблона да ти паснат според твоите усещания. Мое мнение.

Joro711

Quote from: @Bogo on June 12, 2013, 07:43:48 AM
Quote from: Hristo on June 12, 2013, 07:25:01 AM
Ако причината да не обновиш е, че някоя(и) ценна за теб добавка не е налична за 2.0.*, напиши коя е/кои са може би ще може да ти предложим алтернативи.

+1




Още преди време предложих на колегата да направи ъпдейт, но го спирали модулите, които използва.
Няма такъв модул, който да ме спре да обновя форума. Другия вариант хващаш се и преработваш модули и шаблона да ти паснат според твоите усещания. Мое мнение.

Например ако обновя форума до версия 2 и премахна добавката за вмъкване на линкове от ютуб, след това тагнатите линкове стават неизползваеми. И не съм сигурен дали след това е възможно този проблем да бъде поправен.

Hristo

Ако става дума за този модул http://custom.simplemachines.org/mods/index.php?mod=936 - не мисля, че ще има проблеми. Не съм го правил, но съм почти сигурен, че това ще е лесно. Този модул е един от най-популярните, така че съм сигурен, че има решение.

@Bogo

Quote from: Hristo on June 27, 2013, 07:52:59 AM
Този модул е един от най-популярните, така че съм сигурен, че има решение.

Точно така е! Няма версия  SMF да не може да се интегрира. Тествано лично от мен.

Advertisement: