Smileys

Started by Swarog, June 08, 2013, 10:20:59 PM

Previous topic - Next topic

Venera

Quote from: valter071 on October 30, 2014, 03:03:27 AM
haj sad cu probati tako uraditi  :)

Ajd, pa javi jel uspelo.  ;) :D

Swarog

Pozdrav. Kod mene su svi smajliji u /public_html/Smileys i svi su sa ekstenzojim .gif i imam oko dvadesetak različitih grupa smajlija a evo kako su podešene opcije

  

Venera

Ovo je ok, u pravu si. Na ovaj način možeš da imaš gomilu različitih grupa smajlija i da daš dozvolu članovima da biraju grupu koju će da koriste. Ako se ne dozvoli članovima da biraju, ne znam u čemu je poenta imati gomilu grupa smajlija. Ne tvrdim da nije, samo ja je ne znam, a zanima me.  ;) :)

Ukoliko odobriš opciju "prilagođeni smajliji", onda se situacija malo usložava jer onda dodavanjem novog koda (smajlija) biraš istu sliku za sve grupe/postavke ili različite slike (sa istim kodom), ali u svim grupama moraš imati iste kodove (kakva god slika bila-ista ili različita), jer ako neka fali, dešava se ono što sam opisala u pretprošlom postu. Sve u svemu, ova varijanta je dobra za one koji nemaju previše smajlija.

Ja sam želela svoju kolekciju od 100-150 smajlića (možda i više, jer se na mom forumu smajlići puno koriste), koji su prikupljani po netu, a neki i editovani ili sam ih sama pravila, tako da mi nije bilo potrebno da imam više grupa, niti da dajem dozvolu članovima da biraju grupu koju će koristiti, zato mi je pomenuta opcija bila najjednostavnija, a čini mi se da je i kolega želeo slično. Ako sam pogrešno protumačila, izvinjavam se. Ostale grupe, kad već ne koristim, sam pobrisala (kao svaka uredna domaćica.  :D)

Hvala ti što si se uključio i što si pokazao kako je kod tebe, tako da možemo da razmenimo iskustva, a kolege mogu da izaberu šta im više odgovara. ;)

Pozdravčić svima.  :)

PS Prilikom instalacije smajlija sa SMF-a, ako se ne pojavljuju smajliji, treba pogledati folder. Neki autori stave smajlije u subfolder koji se isto zove kao i folder, pa ih treba prebaciti u folder da bi se videli. Primer: "divine" grupa smajlija.

valter071


Advertisement: