Представям ви един форум за Mercedes-Benz

Started by @Bogo, July 07, 2013, 10:10:32 AM

Previous topic - Next topic

@Bogo

Здравейте,

направих още малко промени по форума, като пуснах едно фиксирано меню най-горе на форума. Мисля да направя още промени, но малко с js. http://www.mercedes-bg.info Оправих един бъг в търсачката на форума, повече е козметичен, но беше доста дразнеш.

Поздрави!

@Bogo

Тези дни реших да сложа microdata във форума. Има още какво още да се желае :), но така е като е пиша аз, като ми остане време ще е пипна още. :)

@Bogo

На FB забих мета таговете, че имах проблем при постване. От доста време все се каних да оправя проблема с дублираните мета тагове, че Google Webmaster Tools пищеше, че са доста. Този проблем съответно го разреших с една лека модификация. Гледам взеха доста да намаляват.

@Bogo

Здравейте,

днес си поиграх и поправих скоростта на SMF  още мога да е вдигна, но за сега и това ме устройва. Какво направих,
минифициране на js и css, пуснах кеш в .htaccess. Вдигнах осезателно скоростта.

@Bogo

За сега спирам до тук с модификациите :), докато не премина към новата версия на SMF.

Hristo

Дано си си правил записки какви точно промени си правил, а не го караш само на памет, че ще се вкараш във филм.

@Bogo

Quote from: Hristo on December 17, 2014, 06:50:14 AM
Дано си си правил записки какви точно промени си правил, а не го караш само на памет, че ще се вкараш във филм.

Не съм правил записки  :) като правя ъпдейта ще настъпи пълна лудница  :D усещам  още от сега какво ще стане...  :D

Hristo

Имаш ли желание да запазваш облика или си решил, че може да го промениш? Ако сте склонни на промени ще е доста по-лесно, защото точно *.template.php файловете и css-а са най-променени и едва ли ще може да ползваш много от стария код, всичко ще трябва да се прави наново. Почти всички модове, които правят промени в шаблоните ще трябва да се редактират, за да могат да работят. От друга страна новата тема работи (или ще работи, защото сега има някои бъгове) както на смартфон, така и на голям монитор и поне това няма да ти е грижа вече.

@Bogo

А най-вероятно ще го сменя шаблона, не че този няма да мога да го ъпдейтна, ако има някакви промени, смисъл да направя промени в шаблона да работи и за новата версия на SMF. мойте модове са с код, ръчно съм ги интегрирал така, че ще работят и на новата версия, единствено имам два мода, но ще гледам да ги интегрирам.

@Bogo

Следващия шаблон за новата версия изцяло мисля да си го кодна аз, че не искам да се дублирам.  :D Обмислям вариант за Андроид приложение за мобилните устройства.

Lenovo_A_328

Браво Боби за хубавия форум които си направил!  :D

@Bogo

Quote from: Lenovo_A_328 on November 29, 2015, 02:39:01 AM
Браво Боби за хубавия форум които си направил!  :D

Здравей,

Благодаря ти за хубавите думи, скоро ще претърпи развитие към още по-добър дизайн .

@Bogo

Здравейте,

тези дни направих една модификация, форума е с два шаблона основен за десктоп и мобилен. Основния скоро ще претърпи промяна тотална, а мобилния вече е подменен.

ето и един шот  :)

GPowerE36

Хареса ми мобилната тема и бих я ползвал за моя форум.  :) Браво.

@Bogo

Като ви остане време ще кача новият шаблон за десктоп, доста е раздвижен.

@Bogo

Здравейте,

два дена по няколко часа на ден интегрирах SSL сертификат, самият сертификат го интегрирах за не повече от 5 мин., но до там  :) базата данни трябваше всички външни линкове и вътрешни да се оправят, а те бяха хиляди, е не съм ги правил на ръка де  :D след което трябваше да намеря и да редактирам Php файловете на модулите, които използвам. В крайна сметка стана, но остана един проблем на който за сега не мога да намеря решение има линкове на външни сайтове, които съответно не използват SSL. сега вече url е: https://mercedes-bg.info

А и най-важното , защо го направих, просто гугъл налага сертификатите както мобилната версия да е имаме, искаме не искаме трябва да се съобразяваме.

Поздрави на всички!  :)

@Bogo

Тези дни направих малко козметичен ремонт на десктоп версията, има още някой неща да се оправят, но за сега е добре.

@Bogo

Здравейте,

тези дни ми остана малко време и пипнах някой неща  най-вече по десктоп шаблона.

https://mercedes-bg.info

@Bogo

Здравейте,


мобилната версия на форума също претърпя модификации. :)




@Bogo

Здравейте,

днес случайно гледах, защо ми изпищя ssl сертификата под IE и какво открих, разработчиците са забили в кода, който е видим версията на форума/изходният код/, което е доста тъпо!

По мое скромно мнение премахнете го. Два файла са отговорни за тази работа, index.template.php на използваният шаблон и Sources/Subs.php.

Поздрави на всички!


Advertisement: