Akvasvet

Started by denubridius, September 13, 2013, 05:11:23 AM

Previous topic - Next topic

denubridius

U Cpanelu ima pretraga datoteka, nisam uspeo da nadjem tu datoteku uopste kod mene u file menageru. Mozda je naslovljen drugacije...

Branko.

Zavisi od Cpanela. Obično File Manager ima jezičak download s opcijom otvaranja u editoru ili preuzimanja. Rad u Cpanelu traži izvjesno iskustvo zbog mogućih grešaka. Instaliraj na računar free FileZilla Client s automatskim pristupom forumskoj instalaciji. Koliko je meni poznato većina ovdje ga koristi.
Strong people don't put others down, they lift them up.
A clever person solves a problem. A wise person avoids it.

denubridius

Evo ovo je sve sta ja imam u cpanelu

Branko.

To je grananje, ako nemaš u sredini glavni prozor sa opcijama na vrhu onda je jednostavnije instalirati  FileZilla za 1min i ne gubiti vrijeme u traženju te opcije.
Strong people don't put others down, they lift them up.
A clever person solves a problem. A wise person avoids it.

denubridius

Ionako nisam sasvim dobro savladao ove stvari, ne bih da cackam sada nista preko Filezile. Verujem da je dobra ali nije to za mene, da ne bih nesto pokvario sta ne treba.
Da li si siguran da se fajl zove Manual.serbian_latin.php? i gde tacno treba da ga trazim?

Branko.

Ako misliš da se ozbiljnije baviš održavanjem foruma onda su  FileZilla i Notepad++ nezaobilazne alatke koje su jednostavnije za upotrebu od većine računarskih alatki. Datoteka Manual.serbian_latin.php se nalazi u direktorijumu Themes\default\languages. I kako misliš uopte da dođeš do te datoteke i urediš je bez pristupa datoteci preko Cpanela ili npr. FileZilla-e?
Strong people don't put others down, they lift them up.
A clever person solves a problem. A wise person avoids it.

denubridius

Bas mi je trebalo to samo, da mi se kaze gde se nalazi ta datoteka, pronasao sam je i sredio sta mi je trebalo. Uz pomoc Dzonny-ja koji mi je dao konkretan odgovor.
Hvala Dzonny

Datoteka Manual.serbian_latin.php se nalazi u direktorijumu Themes\default\languages

Samo da mi je to receno odmah sredio bih bez problema ali se ocigledno nismo razumeli.

Hvala Branko u svakom slucaju na odgovoru.

Ujedno, na samom dnu foruma sa desne strane mi pise ovo:
SMF 2.0.5 | SMF © 2011, Simple Machines
SimplePortal 2.3.5 © 2008-2012, SimplePortal
SMFAds for Free Forums
Embedding by Aeva Media, © Wedge
XHTML RSS WAP2

U kojoj datoteci to da izbrisem ili izmenim i gde se ona nalazi

Branko.

Kad već imaš toliko dodatnih pitanja korisnije je da zbog njihove prirode otvaraš zasebne teme u odgovarajućim potforumima i ne kvariš prezentaciju svog foruma.
Strong people don't put others down, they lift them up.
A clever person solves a problem. A wise person avoids it.

denubridius

Ovo smo resili, moze da se zakljuca ili obrise. Hvala svima na odgovorima!

denubridius

Zna li neko gde se ovo iskljucuje, verzija smfa je 2.0.5 tema blu

Branko.

Podešavanja tema i izgleda>Opcije teme i podešavanja>Prikaži ko posmatra indeks foruma i poruke
Zar ti nije šteta da ovu prezentaciju kvariš pitanjima za koja si mogao da otvoriš teme u osnovnom dijelu foruma?
Strong people don't put others down, they lift them up.
A clever person solves a problem. A wise person avoids it.

denubridius

Nov sam u svemu ovome pa mi treba vasa mala pomoc i podrska ako me razumete, mogu se pobrisati komentari koji nisu za ovu temu. Hvala

denubridius

Evo da se pohvalim malo, forum je malo napredovao pa sam sada pokrenuo joomlu kao portal a forum je ostao onakav kakav jeste. Planiram samo da podesim pozadinu na forumu da bude kao na joomli i nadam se da cu to uspeti da uradim u skorije vreme. Posetite sajt www.akvasvet.org i recite mi svoje misljenje kako je ispalo i sta treba da promenim. Uzmite u obzir da sam samouk i da nisam nesto vest oko nekih ozbiljnijih stvari. Forum je star 9 meseci i imam 340 registrovanih korisnika a oko 30000 pregleda mesecno. Hvala na komentarima

Dzonny

Lepo. Samo što ti na početnoj strani portala treba neki sadržaj u sredini. I takođe onaj slajder na vrhu ne znam čemu služi obzirom da se vrti samo par reči, bez slika.

Što se tiče pozadine na forumu, u index.css fajlu tvoje teme, negde kod linije 34 nađi klasu body, i za background stavi:
background: url("http://www.akvasvet.org/templates/joomla255555/images/pageglare.jpeg") repeat-x fixed 0 0 #FFFFFF;

pedja82

evo ja cu par dobronamernih kritika.
1. title ti je web site posvecen akvaristici... ajde ovo web i nekako ali ovo site.... bolje stavi sajt ako je domaci upitanju a jeste.
2. Linkovi bocno levo su mi malo slabo citljivi. Mozda da ih malo potamnis.... pozadina svetlo plava a linkovi tamno plavi... ne znam kako bi se videlo na laptopu negde na otvorenijem prostoru

Venera

Na početku ove teme, skrenula sam kolegi pažnju na nekoliko detalja. Mislim da je sada red da kažem da je ovo sada jedan sasvim drugačiji sajt/forum, potpuno u skladu sa tematikom. Zaista lepo urađeno i vidi se da je uloženo puno truda.

Sve čestitke!  :)

Advertisement: