News:

SMF 2.1.4 has been released! Take it for a spin! Read more.

Main Menu

Power forum

Started by gavrilo, September 16, 2013, 09:53:34 AM

Previous topic - Next topic

gavrilo

Pozdrav svima, ja sam napravio forum o bodibildingu, powerliftingu i sportu inace..Forum je online oko nedelju dana tek. I zamolio bih nekog ako ima sporazum o registraciji na srpskog da mi posalje, jer me mrzi da prevodim sve. I jedno pitanje, imam par naloga koji su registrovani iz inostranstava, koji su spameri najobicinji, cak mislim da su botovi, pa me interesuje kako da se otarasim njih jer kapiram da bi bilo tesko da banujem svakog od njih ako pocnu konstantno da spamuju i otvaraju teme?


link:  http://power-forum.rs [nofollow]



[yub] Lazo

Prvo dobrodošao u SMF svijet! :)

Dalje, što se izgleda foruma tiče, clean je pravi izraz, sve na svom mjestu, super.

Što se tiče spammerskih botova, administracija >> sigurnost i moderacija >> anti-spamm, i postavi verifikacione metode. Predlažem da dole navedeš svoja 3-4 pitanja i da staviš broj pitanja pri registraciji na 2 pitanja koja će biti nasumična dva od ta 3-4 te da ih svako dobija pri registraciji. To bi ti trebalo riješiti probleme. Napomena, odgovore stavi da su 2-3 slova i broj recimo, uglavnom da nije preterano jednostavno. To bi u tom slučaju bilo već sve i trebalo da te riješi problema. :)

Srećno u daljem radu!

Dynamic forum signatures v1.2

sima1

Pozdrav avatar selekt mod resava sve probleme sa spamerima sto se tice foruma crna tema za tu vrstu foruma meni licno nije lepo mora biti malo veselije sa nekom slikom u headeru , ikonice of/on nesto sto povezuje temu i sadrzaj tvog foruma jednostavno ta tema foruma mora pokazati cim se bavi tvoj forum , previse jednostavno .

gavrilo

#3
Hvala puno na kritikama i predlozima, uzecu ih sve u obzir :)

A sto se tice siminog posta, i ja bih mozda promenio pozadinu. Ali ne znam kako mogu da namestim da pozadina bude fiksirana, dok skrolujem forume, u pozadini da stoji jedna ista slika i da se ne pomera?

Dzonny

Pozadina celog foruma ili samo headera? U svakom slučaju guglaj, vrlo lako to možeš postaviti sa par izmena u stilu i eventualno u html-u...

Inače ti fali favicon, i po meni potpuno nepotrebno si forum instalirao u "smf" folder, što je nepraktično zbog samog izgleda linka, pa predlažem da to središ i forum prebaciš u root ili bar u neki /forum/ direktorijum...

gavrilo

#5
Da samo sto sam napravio preusmerenje da direktno ide u folder, ali prebacio sam u root ipak. Samo mi nije jasna jedna stvar, kada sam stavio sve u root, i obrisao index.php koj je preusmeravao na folder u kome je forum, otvara forum i samo na power-forum.rs [nofollow] ali kad kliknem na heder da bi otvorio pocetnu stranu, on se prebaci na http://power-forum.rs/smf/index.php [nofollow]. A bez tog foldera smf  forum ne izgleda nikako, izgubi stilove i ostalo. I sad imam u root-u sadrzaj starog foldera smf, a imam i jos jedan folder smf bez koga forum nece da radi.

Dzonny

Skini i pokreni fajl repair_settings.php kako bi popravio putanje i sve ce biti okej. Naravno uploaduj taj fajl u root, ne u 'smf' folder. Taj fajl mozes naci na download stranici ovde na sajtu...

sima1

Pogledaj ovaj forum http://www.veganbodybuilding.com/ to je upravo ono sto sam ti rekao znaci portal da bude npr. wordpres a forum smf , pronaci temu za wp i smf slicne i onda malo igranja sa slikama u photoshopu dobijes ovakav forum ako ti treba pomoc na pp.

Advertisement: