News:

Want to get involved in developing SMF, then why not lend a hand on our github!

Main Menu

www.zbsamp.com - Zapadni Balkan SA:MP

Started by NaneK, October 18, 2013, 12:02:42 PM

Previous topic - Next topic

NaneK

#20
Hvala Bobane  ;D




Prije par dana sam napravio novu temu od početka (od nule) pod nazivom Weiss X. Pretrpila je par izmjena poslije objave, a evo posle današnjeg updatea.


Kao što sam rekao rađena je od početka sa ciljem da unese malo svježine na naš forum, pošto smo do sada uglavnom imali samo edite.
Header sadrži bitne linkove i vrijeme, sa korisničkim informacijama ispod i jako jednostavnim logom. Poslije njega se nalazi forum izbornik. On stoji ispod headera dok ne skrolate niže od njega, kada vas počinje pratiti. Profili na postovima i privatnim porukama su dobili totalni redizajn, tako da prikazuju samo par bitnih informacija. Također tree link-ovi su sklonjeni iz wrappera i postavljeni u fixni prateći box koji se nalazi na dnu ekrana. Za administratore je postavljen iritantan crveni box iznad korisničkih informacija koji se prikazuje kada ima prijavljenih postova, tako da administrator što prije to riješi kako ne bi morao gledati tu crvenu boju (box ima animaciju da blinka / treperi tako da je više uočljiv).

Na profilima je postavljen padajući meni za dinamične potpise, gdje sa biranjem stavke sa menija automatski se prikazuje potpis i kod za njega.

DEMO ACCOUNT
Korisničko ime: ZBDemo
Šifra: demoracun

Hope you like it  :)

Mikasa

Kao i uvek fascinantno odradjen posao. :)

NaneK

Quote from: Mikasa on June 09, 2014, 04:00:56 PM
Kao i uvek fascinantno odradjen posao. :)

Hvala kolega :D




Želio bih vam predstaviti i jednu novost koju smo ubacili danas na forum.
U pitanju je Lista aktivnih skriptera i mapera. Sistem radi na principu da registrovani korisnici na našem forumu koji traže posao kao skripter ili maper na nekoj zajednici se mogu postaviti na gore navedenu listu. Druga strana odnosno koji traže radnike će na toj listi moći pronaći aktivne skriptere i mapere kao i njihovo trenutno radno stanje odnosno da li su zauzeti ili slobodni. Više o samom sistemu možete pronaći ovdje: http://www.zbsamp.com/index.php?topic=34632.0 (ako nemate acc - Korisničko ime: ZBDemo Šifra: demoracun).

Što se tiče izrade ove skripte za SMF, želio bih ste zahvaliti korisniku Bauer na našoj zajednici koji ju je izradio. Radi na principu da forum korisnici popune tražene podatke i snime to. Zatim se to u našu forumsku bazu u posebnu tablicu upisuje. Sistem je odrađen uz 2 php upisna dokumenta (jedan za skriptere, drugi za mapere), te uz formular koji korisnici popune. Sve se to upisuje u bazu u dvije zasebne tablice (za skriptere i mapere). Te na kraju imamo stranicu (http://www.zbsamp.com/index.php?action=hosm) gdje se ispisuju rezultati.

Nadamo se da će sistem biti koristan za naše skriptere i mapere SAMP modifikacije.

Lijep pozdrav

Dzonny

I dalje ste sjajni!
Ovo je sjajan primer jednog jako lepo strukturisanog i ukomponovanog sajta i foruma! Žao mi je što tematika kojom se bavite nije obast mog interesovanja, jer bi definitivno uživao da posećujem i budem aktivan član vašeg foruma. Čak iako nisam fan side-menija kakav vi imate sa leve strane - uopšte mi ne smeta i ne odvraća pažnju prilikom surfovanja vašim stranicama, jako jako lepo ste sve na sajtu uklopili i vidi se da ste posvetili dosta pažnje i vremena svakom detalju što mi se jako svidja. Pored toga, jedni ste od retkih koji idu "u korak sa vremenom" što se dizajna tiče - svaka čast!

E sad, moram reći da sam probao i vašu android aplikaciju, koja objektivno, ne obećava obzirom da izgleda bukvalno kao malo modifikovana verzija imode SMF prikaza, što je daleko od doba u kom živimo. Dakle ako već imate dosta poseta preko mobilnih uređaja (što je i normalno za današnje vreme) i ako želite tome da se posvetite, predložio bih ili razvoj neke bolje aplikacije sa lepšim prikazom, ili implementaciju tapatalk modula što je i na neki način standard za forume.
Sa druge strane ukoliko (ikad) planirate prelazak na 2.1 platformu (kada za to bude vreme) imaćete mnogo više mogućnosti za mobilni prustup forumu obzirom da je default tema za 2.1 responzivna, tako da izvagajte da li vam se razvoj nekih kompleksnijih aplikacija za telefone uopšte isplati.


NaneK

Quote from: Dzonny on November 28, 2014, 07:23:22 AM
I dalje ste sjajni!
Ovo je sjajan primer jednog jako lepo strukturisanog i ukomponovanog sajta i foruma! Žao mi je što tematika kojom se bavite nije obast mog interesovanja, jer bi definitivno uživao da posećujem i budem aktivan član vašeg foruma. Čak iako nisam fan side-menija kakav vi imate sa leve strane - uopšte mi ne smeta i ne odvraća pažnju prilikom surfovanja vašim stranicama, jako jako lepo ste sve na sajtu uklopili i vidi se da ste posvetili dosta pažnje i vremena svakom detalju što mi se jako svidja. Pored toga, jedni ste od retkih koji idu "u korak sa vremenom" što se dizajna tiče - svaka čast!

E sad, moram reći da sam probao i vašu android aplikaciju, koja objektivno, ne obećava obzirom da izgleda bukvalno kao malo modifikovana verzija imode SMF prikaza, što je daleko od doba u kom živimo. Dakle ako već imate dosta poseta preko mobilnih uređaja (što je i normalno za današnje vreme) i ako želite tome da se posvetite, predložio bih ili razvoj neke bolje aplikacije sa lepšim prikazom, ili implementaciju tapatalk modula što je i na neki način standard za forume.
Sa druge strane ukoliko (ikad) planirate prelazak na 2.1 platformu (kada za to bude vreme) imaćete mnogo više mogućnosti za mobilni prustup forumu obzirom da je default tema za 2.1 responzivna, tako da izvagajte da li vam se razvoj nekih kompleksnijih aplikacija za telefone uopšte isplati.

Prije svega mnogo ti hvala kolega na pohvalama :D
Što se tiče mobilne aplikacije, ranije je bilo dosta planova na tom polju, međutim kao što si i vidio sve je završilo na modificiranoj verziji wap pregleda. Dosta sam pokušavao srediti android aplikaciju, ali kad nešto ne ide onda ne ide, tako da je ostalo na onome. Nisam htio stavljati na download lošu aplikaciju.

Trenutni plan je čekanje stabilne produkcijske verzije 2.1. platforme, i čim izađe planiramo se odmah prebaciti na nju i iskoristiti responzive, pošto već na localhostu vršim testiranja i pregledam kod kako bi započeo novu temu od nula specijalno za novu platformu. Do tada sumnjam da ću išta više novo dodavati na trenutnu temu.

Prelaskom na novi SMF također planiram dati sve dosadašnje ZB forum teme na besplatni download, kako bi malo pomogli brojnim SAMP forumima :D




Danas završen mali update foruma :D

Ubačene su očekivane cover slike, tj. fotografije naslovnice profila.
Za ubacivanje cover slika potrebno je da odete na uređivanje svog profila, te u polje za "Fotografija naslovnice" kopirate link slike koju želite za cover. Preporučujem da koristite fotografije dimenzija 1280x800 pixela. Ako nećete ili ne želite, onda koristite fotografije 16:10 omjera slike sa nekim drugim rezolucijama.

Naravno ne morate brinuti o omjeru slike, međutim za one koji vole da se slika fino uklopi u poster kućice i profil, je preporučljivo. Razlog tome je što su poster kućice i profil različitih dimenzija. Na poster kućicama će se prikazati cijela slika, dok na profilu će se prikazati centralni dio slike.

NAPOMENA: Molim vas da ukoliko pravite svoje slike ili uzimate sa interneta provjerite veličinu slike. Koristite slike sa što manjom veličinom (do nekih 200 KB je preporučljivo). Razlog tome je što ni vi, ni ja ne želimo da nam se forum i teme sporo očitavaju zato što je neko stavio sliku na profil od 5MB.

Ko nije sebi postavio cover sliku pojavljivat će mu se početna, što je do sada bila.

Evo kako ti izgleda
1. Na profilu: http://prntscr.com/5dtd42
2. Na poster kućicama: http://prntscr.com/5dtdib

Kritike, pohvale, i slično u temi na linku: http://www.zbsamp.com/index.php?topic=35111.0

Nadam se da vam se sviđa,
NaneK out :D


NaneK

Ne znam u koju kategoriju po pravilima PDF-a sljedeći sadržaj spada, ali tiče se SMF-a, pa rekoh da podijelim sa vama :D

Video za pogledati: http://www.youtube.com/watch?v=if5XOkRcLFI
Naime radi se o programu koji sam našao za Linux, koji pokreće web browser u terminalu (textualnom programu za izvršavanje komandi).
Pa koga zanima može pogledati kako to SMF izgleda go, bez slika i CSS-a, u tekstualnom izdanju.

Program je idealan kada vam je spor net, pa ne želite da se nepotrebne sličice i slično učitavaju, a trebate na forum.
Što sam više vremena provodio u w3m (program) to više razmišljam da ZBS forum (kojeg uređujem) optimiziram za textualni interfejs.

EDIT: Ako nije po pravilima post, neka moderator onda obriše ::)

NaneK

Danas smo uveli jednu novost na forum koja bi trebala pomoći novim korisnicima da se snađu sa svim opcijama foruma.
Možete pogledati o čemu se radi na sljedećem linku: http://www.youtube.com/watch?v=UiCEFUQrioI

Pitanja, prijave bugova i sl. u ovoj temi: http://www.zbsamp.com/index.php?topic=37268.0 :D

NaneK

Zdravo svima, u klipu ispod vam predstavljam još jednu od novosti na forumu, koja je nadopuna ove gore iznad predstavljene :D


NAPOMENA: Ukoliko vam klik na logo ne otvara forum ili info tutorijal o Multitask opciji nije prikazan na Upustvu, onda refreshajte kompletan forum sa F5 ili otiđite mišem do Upustva i preko nekog praznog dijela kliknite desni klik -> this frame -> reload.

www.zbsamp.com

Imenjak

Preje***o urađeno. Da igram samp, rego bi se

NaneK

Quote from: Imenjak on July 02, 2015, 08:01:57 PM
Preje***o urađeno. Da igram samp, rego bi se

Hvala, vidim ipak si se registrovao, hvala i na tome :D




Večeras je bio mali update foruma, tj. njegovog zaglavlja. Tačnije umjesto zaglavlja postavljen je pozadinski video. Suptilan je i ne bi trebao ometati tokom u potrebe foruma. Na slici imate izgled, a na forumu možete provjeriti kako to izgleda uživo. Ukoliko vam ne prikazuje pravilno, očistite keš memoriju pretraživača.

Slika: http://i.imgur.com/32GkDxu.png
Forum: http://www.zbsamp.com

NaneK

Malo smo sredili poster kućice i profile i sada to izgleda ovako:

1. Posteri (malo zaobljene + sjena) - http://i.imgur.com/HBWoevk.png
2. Profil (uklonjen titlebar, rašireno 100%, izmjena šeme boja) - http://i.imgur.com/d4cWOPE.png

Za bolji doživljaj posjetite www.zbsamp.com ;)

Također forum je odsada otključan za sve, tako da je ukinut i demo račun.

ps. cover slike ne vide gosti, umjesto korisničkih vide početne :D

Biology Forums

I really like it!

However, I believe there is too much going on in the homepage. For example, the calendar is not needed, neither are the stats. Apart from that, a nice responsiveness would be a major bonus.

NaneK

Quote from: Shuban on August 31, 2015, 08:58:51 PM
I really like it!

However, I believe there is too much going on in the homepage. For example, the calendar is not needed, neither are the stats. Apart from that, a nice responsiveness would be a major bonus.

Thank you!

As for homepage (portal) I think you're right. There is a few things that are not needed for quite some time now. But portal redesign and responsive theme are waiting new SMF platform (2.1) which will be optimized for responsivness. Then we will introduce a new design (responsive) and many parts of the forum, such as portal, will be reorganised. :D

We have a lot of work to do for converting to 2.1, and one of major concerns is the mods that we have installed manually and some custom scripts. As soon we manage to deal with that, theming will be easy peasy :D

Biology Forums

You're at least ahead of schedule. I'm stuck with 1.x, and don't have any motivation to change it.

NaneK

Quote from: Shuban on September 01, 2015, 03:23:25 PM
You're at least ahead of schedule. I'm stuck with 1.x, and don't have any motivation to change it.

Find some motivation speeches on YouTube :P

Biology Forums

Quote from: NaneK on September 02, 2015, 04:53:45 PM
Quote from: Shuban on September 01, 2015, 03:23:25 PM
You're at least ahead of schedule. I'm stuck with 1.x, and don't have any motivation to change it.

Find some motivation speeches on YouTube :P

lol It needs more of a miracle worker

NaneK

Mali update :D
Cilj mi je bio da malo očistim površinu, da forum izgleda šire.







Još se igram sa sjenom izbornika, kod nekih računara malo štopa, ali riješiti ćemo to :D

Dzonny

Sjajno kao i uvek!
Malo prevelika senka za moj ukus, ali lepo :)

NaneK

Hvala kolega! Sjena jeste možda malo prevelika, ali potrebna je iz tehničkih razloga - kako bi na manjim rezolucijama istakao izbornik naspram foruma ispod. Nažalost na firefox i webkit zasnovanim pretraživačima sjena se drugačije prikazuje zbog nekog buga, pa tako na chrome/operi i sl. sjena je malo drugačije (kraća i tamnija) :D

NaneK

Urađen je mali update ovog izbornika.
Redoslijed linkova je obrnut, tako da su oni češće upotrebljivani bliže dnu kako bi se smanjila dužina kretanja mišem po stranici.
Također su dodani linkovi za provjeri novih tema i odgovora na vaše teme, također kako bi se smanjilo hodanje gore-dole po forumu, tako da korisnici sada imaju puno funkcionalnije i brže iskustvo na stranici.

Dodana je i brza forum tipka lijevo od izbornika, koja vodi na forum bez otvaranja izbornika.


Advertisement: