News:

Want to get involved in developing SMF, then why not lend a hand on our github!

Main Menu

Neredeyse Aralık Güncellemesi

Started by Antes, November 28, 2013, 05:26:04 PM

Previous topic - Next topic

Antes

Yine ve yeniden birebir bi çeviri olmayacak keza, orjinal konuda yıl başı (hristiyanlar açısından) olaylarına girilmiş bunun pek ilginizi çekeceğini düşünmüyorum :) . Bunun yanında eğer önerileriniz var ise bunları GitHub üzerinden göndermenizi istiyorlar.

Tabi sınavlar vb... olaylardan sonra bi haftalık bi ara iyi geldi ama geri dönmek daha iyi geldi ;)

• Beğenme sisteminin ilk hali çekirdeğe giriş yaptı. Hala yapım aşamasında, hakkında en büyüğü ne izinlere sahip olacağı gibi çözemediğimiz sorular ve AJAX sistematiği ile beğenme olmaması gibi.
  • Yönetici panelinde bir şeyleri kaydettiğinizde, artık yukarıda güzel bir mesajın size yapılan işlemlerin kaydedildiğini söylemesi lazım.
  • Temalar artık hangi SMF sürümünden olduklarını bildirecekler. Artık kazara düzgünce çalışmayan eski sürümlere ait temaları yükleyemeyeceksiniz.
  • 'Forumunuz şu anda bakım modunda' uyarısı artık daha belirgin yani artık olup olmadığını bileceksiniz.
  • Temadaki gariplikler çözüldü, yönetici panelinde ki çok eski bir sorunun yanında bazı bilgilendirme panellerinde uyumluluk ve tematik iyileştirmeler yapıldı.
  • Ziyaretçilere, onlar için çalışmayan bir şekilde verilebiliyordu.
  • Yönetici/moderatör kayıtları artık 'son 24 saate ait hiçbir şeyi silemezsiniz' kısıtlamasını sunamıyor. Fakat, eğer kayıtları boşaltırsanız size kayıtların boşaltıldığına dair bir uyarı mesajı bırakıyor.
  • Bir çok yönetici yardım kısımları daha iyi kelimelendirildi.
  • Yönetici alanının üstündeki açılabilir menüler ikonlara sahipler, profile ve moderatör alanları da artık aynı ikonlara sahip.
  • İletilerin kullanıcılara tekrar atanması raporlanan iletileri de düzeltiyor.
  • Sabit konular artık etkinleştirilip/devre dışı bırakılabilir durumda değildir; her zaman etkin haldedir (çünkü bunu kullanmayan bir forum görmedim)
  • Mail sırası 'özel' epostaların bazı gerçekten spesifik durumlar da sızması gibi ufak hatalara sahipti, ve düzgünce devam etmesine izin vermiyordu ki bunlar çözüldü.
  • Tüm bu 'görüntülenebilir eposta adreslerine izin ver' olayına elveda diyebilirsiniz; epostalar doğası gereği gizli olmalıdır.
  • Paket yöneticisi artık 'simplemachines.org'dan son paketler' kısmına artık sahip değil, esasen kimseye yardım etmiyordu ve söyledikleri genelde yanlıştı.
  • 'Tümünü okundu olarak işaretle' butonuna basıldığında, artık uygulanmadan önce bilgilendirileceksiniz.
  • Kullanıcının kendi profilini görüntülemesi artık izinlerle kontrol edilebilir değil, öyle olması için iyi bir neden yok - kendi profillerini her zaman görebilmelidirler.
  • Profil ve ÖMler için yeni açılabilir menü. Aşağıdaki resmi inceleyiniz. Profil ve ÖM menüleri artık ana menüye dahil değil, zaten öyle de olmamalıdırlar.
  • ÖM etiketleme sistemi tekrar yazıldı. Orjinal entegrasyonda etiketlerin çalışmasına yönelik çok ciddi açıklar, bir çok gizli limitler, çok çeşitli garip performans hataları vardı ve tekrar yazıldı.
  • Yönetici panelinde bölüm listesine bakarken artık yönlendirilmiş bölümlerin yanında ikon yer alacak ve o bölümlerin yönlendirilmiş olduğunu göreceksiniz.
  • Artık kullanıcılar iletilerini neden düzenlediklerini söyleyebilecekler.
  • Ana sayfada ki ikonlar yenilendi. Ek olarak, ziyaretçiler 'yeni ileti yok' ikonu görmek yerine 'yeni ileti' ikonu görecekler. Bu belki de bazı kişileri meraklandırıp üye olmalarını sağlayacaktır.
  • Tepede ki 'Yükleniyor' kısmı artık 'kapat' ikonuna sahip değil. Gerçekten çalışmıyordu, ayrıca insanların beklediği işi de yapmıyordu ve gitti.
  • Paketler artık yüklendikleri tarihe göre sıralanabiliniyor ve bunu bildiriyor.
  • Menü bölümleri köşelerinde ilginç ve garip kaymalara sahipti; bir yuvarlak köşe, bir kare köşe ve iki hafif yuvarlak köşe. Artık hepsi tutarlı.
  • Bazı resimleri idare etmek için ImageMagick idaresi geliştirildi.
  • Çocuk bölümler, alt-bölümler olarak yeniden adlandırıldı.
  • Artık kullanıcının bir konuyu nereye taşıyabileceğini sınırlandırabilirsiniz. Şu anki gibi herhangi bir yere taşımalarına izin verebilirsiniz veya moderatörlerin sadece konu açabilecekleri yerlere konu taşımalarına izin verebilirsiniz. (Tabi ki yöneticiler için limit yoktur)
  • İmla kontrolü artık enchant desteklemektedir. (pspell PHP tarafından dışarı atılmıştır)
  • eAccelerator ve Turck MMcache artık desteklenmiyor, zaten istediğimiz şeyi de artık yapmıyorlar.
  • Kategoriler artık açıklamalarını gösterecek, alttaki resme bakın (bu ayrıca Gary'nin yaptığı yeni ikonları görmenizi de sağlayacaktır).

Oh, ve bir şey daha

Çekirdek için Uyarı sistemi üzerinde çalışıyorum. Hala yapım aşamasında fakat benim için üzerinde çalıştığımdan dolayı heyecanlandığım bir şey. 2.1 Beta'dan önce eklemek istediğim son büyük yenilik, Umarım beta çok uzakta değildir fakat biliyorum ki beta için yapmamız gereken diğer şeyler var - örneğin yok etmemiz gereken bazı büyük hatalar gibi...

pitta

karma özelligi kaldirilmadan (zira forumda kaldirilsin mi diye tartisilmisti son durum nedir bilmiyorum) begen butonuna ilaveten begenmeme butonu eklense keske

gevv

QuoteArtık kullanıcılar iletilerini neden düzenlediklerini söyleyebilecekler.

:D  sonunda

bilgilendirme için teşekkürler @antes  hocam
ElkArte is a modern, powerful community building forum software. https://www.elkarte.net/

Emre A.

Mesajları beğenme modu gelecek mi? Yada ekleyebilir misiniz? Mesajı beğenme veya beğenmedim? Yaparsanız harika olacak :)

Antes

Quote from: pitta on November 28, 2013, 05:54:34 PM
karma özelligi kaldirilmadan (zira forumda kaldirilsin mi diye tartisilmisti son durum nedir bilmiyorum) begen butonuna ilaveten begenmeme butonu eklense keske

Karma bildiğim kadarıyla Beta'ya kadar kaldırılmış olacak. "Beğenmeme" olayı %99.9 olmayacak. Belki daha sonra ki süreçler de eklenti olarak yapanlar çıkar

Quote from: gevv on November 29, 2013, 03:58:57 AM
QuoteArtık kullanıcılar iletilerini neden düzenlediklerini söyleyebilecekler.

:D  sonunda

bilgilendirme için teşekkürler @antes  hocam

Sizin isteğiniz sonucu oldu :) ben sadece ilettim.

Quote from: eмre on November 29, 2013, 04:44:46 AM
Mesajları beğenme modu gelecek mi? Yada ekleyebilir misiniz? Mesajı beğenme veya beğenmedim? Yaparsanız harika olacak :)

Zaten tüm mesajlar beğenilebilir konumda sadece konu değil, muhtemelen yeni gelen Uyarı/Bilgilendirme (Alert) sistemine de entegrasyon yapılır.

Emre A.

MMOBrowser 'a üye olamadım test etmek için. Görmek istiyorum, Dokunmak istiyorum :) imzandaki siteye üye olamadım. Sen üye yapar mısın beni (test etmek için)

Antes

Quote from: eмre on November 29, 2013, 08:41:29 AM
MMOBrowser 'a üye olamadım test etmek için. Görmek istiyorum, Dokunmak istiyorum :) imzandaki siteye üye olamadım. Sen üye yapar mısın beni (test etmek için)

İmzamda ki sitede son yapı mevcut değil. İndirip kurmanız daha yararlı olacaktır.

Emre A.

Quote from: Antes on November 29, 2013, 08:47:01 AM
İmzamda ki sitede son yapı mevcut değil. İndirip kurmanız daha yararlı olacaktır.

İndirme adresini henüz bulamadım. Simplemachines sitesini alt üst ettim fakat (gözümden kaçtı sanırım) indirme adresi nerede?

Antes

Quote from: eмre on November 29, 2013, 10:45:47 AM
Quote from: Antes on November 29, 2013, 08:47:01 AM

İndirme adresini henüz bulamadım. Simplemachines sitesini alt üst ettim fakat (gözümden kaçtı sanırım) indirme adresi nerede?

Alpha yapıları sadece Github üzerinden indirilebiliniyor; https://github.com/SimpleMachines/SMF2.1

Evo™

Emre istersen ben demo olarak kurulum yapmıştım bakabilirsin.
Demo üyelik :
Kullanıcı Adı : test
Şifre : 123456

gevv

@antes hocam  lokalde yeni kurulum yaptım hata verdi neyse sonra bakarım diyordum sağ olsun @Evo™  hocam  kurup test üyeliği açmış hemen deneme yaptım ama düzenleme sebebi girilen bir bölüm yok ?

acaba

""""Artık kullanıcılar iletilerini neden düzenlediklerini söyleyebilecekler.""""

derken başka bir şeymi demek istemişler :)
ElkArte is a modern, powerful community building forum software. https://www.elkarte.net/

pitta

Aralik güncellemesi yayinlanmadi henüz

gevv

bilgilendirme için teşekkürler @pitta  hocam 

ne bileyim  genelde konu açıldığında  hazır olurdu  alışkanlık işte :)

Antes

Quote from: pitta on November 29, 2013, 03:11:48 PM
Aralik güncellemesi yayinlanmadi henüz

Aralık güncellemesi olarak tabir ettiğimiz şey bir paket değil :) GitHub üzerinde her şey anlık olarak yapılıyor zaten.

Düzenleme nedeni özelliğinde ufak bi hata vardı ki özellik kullanılamıyordu, geliştiricilerimiz bu hatayı giderdiler, lütfen yapınızı güncelleyin özellik aktif hale gelecektir (şu an için hızlı düzenleme kısmında bu özellik yer almıyor).

Ek olarak söylemem gerekirse sanırım 2 veya 3 hafta içinde 'Aralık Güncellemesi' adı altında yeni bir bilgilendirme yazısı sizinle paylaşılmış olunacaktır.

Saygılar

pitta

QuoteAralık güncellemesi olarak tabir ettiğimiz şey bir paket değil [/size] GitHub üzerinde her şey anlık olarak yapılıyor zaten.

paket demedim ki :)  neredeyse aralik güncellemesi denmesinin sebebi de zaten o  degilmi

QuoteKarma bildiğim kadarıyla Beta'ya kadar kaldırılmış olacak. "Beğenmeme" olayı %99.9 olmayacak. Belki daha sonra ki süreçler de eklenti olarak yapanlar çıkar

like butonu ekleyip forum istatistiklerinde en cok like yapilan mesajlar yer almamis olmasini eksiklik olarak görüyorum

Antes

Quote from: pitta on November 30, 2013, 07:03:32 AM
QuoteAralık güncellemesi olarak tabir ettiğimiz şey bir paket değil [/size] GitHub üzerinde her şey anlık olarak yapılıyor zaten.

paket demedim ki :)  neredeyse aralik güncellemesi denmesinin sebebi de zaten o  degilmi

QuoteKarma bildiğim kadarıyla Beta'ya kadar kaldırılmış olacak. "Beğenmeme" olayı %99.9 olmayacak. Belki daha sonra ki süreçler de eklenti olarak yapanlar çıkar

like butonu ekleyip forum istatistiklerinde en cok like yapilan mesajlar yer almamis olmasini eksiklik olarak görüyorum

http://www.simplemachines.org/community/index.php?topic=514957.0 (Orjinal konu: Nearly December Update)

Alpha sürecinde daha gelişmeler olur.

Antes

gevv

pitta

son yapida info center blogunda "Recent Posts"  "Upcoming Calendar"   "Forum Stats"

basliklari beyaz font ile olusturulmus  okumayi zorlastiriyor

ileteceklere bilgi

Antes

Quote from: pitta on December 06, 2013, 07:56:04 AM
son yapida info center blogunda "Recent Posts"  "Upcoming Calendar"   "Forum Stats"

basliklari beyaz font ile olusturulmus  okumayi zorlastiriyor

ileteceklere bilgi

Teknik bir hata diyelim :) yapımcılarımıza tarafımca önceden bildirildi, sorunu yamalamak yerine daha köklü bir çözüm arıyorlar, belki bazı CSS bloklarını yıkıp tekrar yapacaklar.

Advertisement: