News:

SMF 2.1.4 has been released! Take it for a spin! Read more.

Main Menu

Malo 2.1 novosti

Started by Dzonny, December 05, 2013, 06:19:14 PM

Previous topic - Next topic

Dzonny

Pozdrav svima.

Evo malo novosti o nekim izmenama i novim opcijama u 2.1 verziji koja će vrlo brzo postati beta :)

Za početak, novi "alert" sistem, u ajaxu, slike u prilogu.

Dzonny

Mini-meni na prvoj slici, privatne poruke na drugoj, i opis u kategorijama na trećoj slici..

Dzonny

I na kraju...
- mod centar, mali redizajn
- like system - ono što će mnoge zanimati, ovo će biti od sad standardna opcija.
- redizajn admin panela

pikeman

Ima li novosti, kako napreduje nova verzija skripte?

Dzonny

Napreduje super, na githubu se mogu videti svi radovi i izmene, popravljaju se trivijalni bagovi pa se nadamo uskorom objavljivanju neke beta verzije :)

[yub] Lazo

Ali pretpostavjlam da će trebati još podosta vremena do prve verzije koja će biti ustvari vrijedna pokušaja da se isproba na većem forumu bez problema?

Dynamic forum signatures v1.2

Dzonny

Ništa se ne može sad reći račno, ali smo optimistični svi u vezi tog perioda jer ne očekujemo da će biti potrebe za gomilom beta, alfa i RC izdanja pre finalne verzije (kao što je bio slučaj sa 2.0 verzijom). Ali vreme će pokazati svoje.

Elem, oni koji prate promene na github-u mogu videti na čemu se radilo u poslednje vreme - dosta izmena, restrukturiran kalendar, dodata fensi slide login skriptica, konverzija na html5 je pri kraju, više sličica je ukombinovano u sprite, radi se na olakšavanju i boljem sistemu dozvola na forumu, i jedan veliki korak napred (na moju veliku radost, i dugoročnu borbu za implementaciju) - default full utf-8 sistem koji će biti veliko olakšanje za sve nas koji imamo forume kojima je potreban utf-8 encoding i zahvaljujući čemu više neće biti problema sa latiničnim/ćiriličnim slovima ni u jednom trenutku od nastanka foruma.

[yub] Lazo

Jedva čekam prvu beta verziju koju ću odma isprobati na svom forumu.

Dynamic forum signatures v1.2

MaliGrizeBeton

Po meni dz sve ako se ne pojave modovi bitni bar nama na warezu ....

pikeman


.NoName.

Quote from: Dzonny on December 05, 2013, 06:19:14 PM
Pozdrav svima.

Evo malo novosti o nekim izmenama i novim opcijama u 2.1 verziji koja će vrlo brzo postati beta :)

Za početak, novi "alert" sistem, u ajaxu, slike u prilogu.

Ako sam razumeo, to je nešto tipa notifikacije, kao što ih fb ima?
Ako je tako i ako se planira u ajaxu, onda bolje da odmah odustanu jer neće raditi svima normalno (gde ima dosta online korisnika), posebno ne onima koji koriste shared hosting... Opterećuje server.

Ako nisam razumeo, onda o čemu se tu radi?

Branko.

Samo redizajnirani postojeći sistem s više opcija. Pogledaj priloženu sliku i uporedi s izgledom u svom profilu. Naravno imaćeš na vrhu jezičak Alerts
Strong people don't put others down, they lift them up.
A clever person solves a problem. A wise person avoids it.

MaliGrizeBeton


Dzonny

Quote from: MaliGrizeBeton on November 09, 2014, 01:07:09 PM
Kad je ovo dostupno?
Nezvanično - najverovatnije u toku sledeće nedelje će biti objavljena prva beta verzija :)

Branko.

Tema: SMF 2.1 Beta 1 Released
Preuzimanje: Download SMF 2.1

S obzirom da je SMF 2.1 još uvijek u razvoju ne preporučuje se upotreba na aktivnom sajtu.
Strong people don't put others down, they lift them up.
A clever person solves a problem. A wise person avoids it.

Dzonny

Hvala Bane! :)

Zamolio bih sve koji imaju test forume ili localhost forume da isprobaju 2.1 verziju, posebno upgrade skriptu, i naravno javite ovde utiske, kritike, sugestike, i eventualne probleme kako bismo sve to rešili što pre i napravili što stabilniju sledeću generaciju SMF-a! :)

Branko.

Ja sam već probao ovu prethodnu beta. Jedino što sam uočio je da za jezičke Admin, My Messages i Alerts pokaže loading (ne otvara ništa) i tako stoji stalno do naredno klika mišem pa sam pretpostavio da local host instalacija nema tražene performanse. Probaću ovu najnoviju pa javim rezultat.
Strong people don't put others down, they lift them up.
A clever person solves a problem. A wise person avoids it.

Branko.

Najnovija je u redu. Primjećujem da funkioniše dodavanje jezika do instalacije ali kad se klikne na instal javlja grešku "The Simple Machines site is not responding. Please try again later.". Ako se jezički paket preuzme sa downloada dobije se prazna arhiva za bilo koji format.

Dzonny, molim te da kontaktiraš tim da to poprave. Treba omogućiti preuzimanje da testeri imaju mogućnost uočavanja grešaka u postojećem prevodu
Strong people don't put others down, they lift them up.
A clever person solves a problem. A wise person avoids it.

Venera

Ja sam na test forumu napravila kopiju instalacije sa aktivnog foruma i povezala sa kopijom baze, tako da imam potpuni uvid šta bi se desilo kad bih uradila upgrade na aktivnom.

Nisam prebacila jezik na engleski pre upgrade-a, pa mi je prijavio postojanje nekih starih fajlova utf8.php. Obrisala sam ceo Language folder u Default temi i prebacila folder iz instalacije, tako da je to prošlo.

Nisam htela da deinstaliram modove, prosto da vidim šta će se desiti. Jedino je mod http://custom.simplemachines.org/mods/index.php?mod=1450 je napravio problem prilikom upgrede-a. Kako su se prijavljivale greške, ja sam ručno brisala instalacione kodove tog moda iz svakog fajla i tako rešila problem. Izgleda je ipak najbolje deinstalirati modove, pa onda uraditi upgrade.  ;)

Instaliran jezički paket Serbian Latin (utf8) bez problema.

Što se prevoda tiče, rado ću prijaviti sve što budem primetila da nije ok.

pikeman



Da li je neko testirao novi skriptu pristupajući forumu sa telefona? Kako izgleda i funkcioniše responzivna tema?

Advertisement: